WYBIERZ MODEL

Zenmuse X5S

Zenmuse X5S

Zenmuse X5R

Zenmuse X5R

Kamera

Jaka jest różnica pomiędzy DJI Zenmuse X5S a DJI Zenmuse X4S?

Obie kamery wykonują 20 megapikselowe zdjęcia, jednak DJI Zenmuse X4S wyposażony jest w 1-calową matrycę CMOS Exmor R i stały obiektyw, specjalnie zaprojektowany, aby dopasować matrycę oraz silnik obrazowania. Co więcej, DJI Zenmuse X4S nagrywa wideo w 4K w formacie H.264 oraz H.265
Cechą DJI Zenmuse X5S jest matryca M4/3 oraz wymienna optyka. W połączeniu z wewnętrznym systemem przetwarzania obrazu CineCore 2.0 znanego z DJI Inspire 2, DJI Zenmuse X5S może nagrywać wideo w formacie H.264 i H.265, a także CinemaDNG i Apple ProRes i nadaje się do szerokiej gamy profesjonalnych zastosowań w produkcji filmowej i telewizyjnej.

Jaka jest różnica pomiędzy DJI Zenmuse X5S a DJI Zenmuse X5R?

DJI Zenmuse X5R była pierwszą kamerą M4/3 wyprodukowaną przez DJI i dedykowaną do fotografii powietrznej. 16-megapikselowa matryca jest zdolna do nagrywania 4K/30 w formacie Cinema DNG RAW przy średniej przepustowości 1.7Gbps. Kamera DJI Zenmuse X5S jest znacznie ulepszona względem X5R. Nowe funkcje obejmują:a. Nowe szybkozłącze umożliwiające podłączenie kamery DJI Zenmuse X5S do DJI Inspire 2. Ponieważ kamera została oddzielona od systemu przetwarzania obrazu, sensor kamery jest chroniony przed zakłóceniami magnetycznymi i szumem termicznym.b. Ulepszona 20,8-megapikselowa matryca ma lepszy stosunek sygnału do szumu i lepsze odwzorowanie kolorów. Pracując z zaawansowaną technologią oversampling, tworzy wyraźne obrazy o małym szumie.c. W połączeniu z systemem przetwarzania obrazu CineCore 2.0 w urządzeniu DJI Inspire 2, Zenmuse X5S może nagrywać w rozdzielczości 4K/30 w kodekach H.264 i H.265 z maksymalną przepustowością 100 Mb/s. Kiedy są użyte klucze licencyjne DJI Inspire 2 i DJI CINESSD, DJI Zenmuse X5S może nagrywać filmy o rozdzielczości 5.2K / 30 lub 4K / 60 w CinemaDNG, 5.2K/30 w Apple ProRes 422 HQ oraz 4K/30 w programie Apple ProRes 4444 Wideo XQ (nie alfa). Podczas fotografowania w rozdzielczości 5.2K DJI Zenmuse X5S ma maksymalny przepływ danych 4,2 Gbps.

Czy mogę używać DJI Zenmuse X5S oddzielnie jako autonomicznej kamery?

Niestety nie. DJI Zenmuse X5S musi być używany z DJI Inspire 2. W przyszłości będą obsługiwane dodatkowe produkty.

W jaki sposób film nagrany przez DJI Zenmuse X5S różni się od nagranego przy użyciu DJI Zenmuse X5R w formacie ProRes ?

DJI Zenmuse X5R nagrywa filmy CinemaDNG, które wymagają przetwarzania w DJI CINELIGHT w celu stworzenia filmu Apple ProRes. Poprzez nowy system przetwarzania obrazu CineCore 2.0 w DJI Inspire 2, DJI Zenmuse X5S może bezpośrednio eksportować wideo Apple ProRes przy użyciu odpowiedniego klucza licencyjnego DJI Inspire 2 i po wyposażeniu w dyski DJI CINESSD.

Jakie urządzenia pamięci masowej obsługuje DJI Zenmuse X5S?

DJI Zenmuse X5S obsługuje karty Micro SD i dyski DJI CINESSD. Do nagrywania obrazu potrzebna jest karta Micro SD, a CINESSD jest potrzebny tylko w przypadku wysokiej klasy produkcji wymagających określonych formatów wideo.

Jak powiązane są ze sobą kamera DJI Zenmuse X5S, DJI Inspire 2, klucz licencyjny DJI Inspire 2 i CINESSD?

DJI Zenmuse X5S to profesjonalna kamera powietrzna kompatybilna z DJI Inspire 2. Filmy nagrane przez DJI Zenmuse X5S są przetwarzane przez system przetwarzania obrazu CineCore 2.0. Klucz licencyjny DJI Inspire 2 umożliwia odblokowanie funkcji przetwarzania CinemaDNG lub Apple ProRes w programie CineCore 2.0. Pliki te są następnie zapisywane na CINESSD. Jakość wideo zależy od tego, czy jest używany model 120G CINESSD, czy 480G CINESSD.

Gdzie przechowywane są obrazy DJI Zenmuse X5S?

Obrazy JPEG i DNG (bez obrazów RAW wykonanych w trybie seryjnym) oraz filmy nagrane w kodekach H.264 i H.265 są zapisywane na karcie Micro SD, natomiast obrazy RAW wykonane w trybie Burst są zapisywane w DJI CINESSD. Po odblokowaniu za pomocą klucza licencji DJI Inspire 2, filmy CinemaDNG i Apple ProRes zostaną zapisane w DJI CINESSD.

Jak DJI Zenmuse X5S nagrywa filmy CinemaDNG i Apple ProRes?

Filmy CinemaDNG i Apple ProRes są dostępne tylko wtedy, gdy te formaty są odblokowane przy użyciu klucza licencji DJI Inspire 2 i DJI Zenmuse X5S jest używany z DJI CINESSD. Jakość wideo zależy od tego, czy jest używany model 120G CINESSD, czy 480G CINESSD. DJI Zenmuse X5S może także generować wideo H.264 lub H.265 podczas nagrywania w CinemaDNG, lub Apple ProRes.

Dlaczego kodek H.265 jest lepszy od H.264?

H.265 jest nowym standardem kompresji wideo zgodnym z H.264. H.265 posiada 50% więcej informacji, lepszą wydajność kompresji i niższy stopień wykorzystania pasma. Pamiętaj, że do odtwarzania lub dekodowania filmu H.265 potrzebujesz uaktualnionego urządzenia.

Jaka będzie ogniskowa obiektywów w przypadku korzystania z DJI Zenmuse X5S?

Równoważna długość ogniskowej będzie w przybliżeniu dwukrotnie większa od ogniskowej obiektywu.