WYBIERZ MODEL

Zenmuse XT2

Zenmuse XT2

Zenmuse X7

Zenmuse X7

Kamera

Czy mogę korzystać z kamery DJI Zenmuse X7 po podłączeniu jej do innej platformy niż DJI Inspire 2?

Na obecną chwilę gimbal i kamera DJI Zenmuse X7 mogą być używane tylko z DJI Inspire 2, jednakże w przyszłości, kamera DJI Zenmuse X7 będzie kompatybilna z większością produktów DJI.

Czy kamera DJI Zenmuse X7 jest kompatybilna z DJI Inspire 1?

Nie.

Jakie są główne różnice pomiędzy nowym DJI Zenmuse X7 a DJI Zenmuse X5S?

Kamera DJI Zenmuse X7 jest wyposażona w czujnik obrazu Super 35 mm i DL-Mount. Przeznaczona jest do zdjęć powietrznych z czterema obiektywami (16 mm, 24 mm, 35 mm i 50 mm). DJI Zenmuse X5S używa natomiast  4/3-calowego czujnika, obsługującego osiem profesjonalnych obiektywów ze standardowym mocowaniem M4/3. Do niektórych obiektywów kompatybilnych z DJI Zenmuse X5S potrzebny jest pierścień balansujący.

Jak zmieni się jakoś obrazu nowej ulepszonej kamery DJI Zenmuse x7 w stosunku do poprzednich kamer serii DJI Zenmuse?

DJI Zenmuse X7 wykorzystuje czujnik o przekątnej 23,5 × 15,7 mm o wielkości pojedynczego piksela zwiększonego do 3,91 μm. Nagrywa filmy RAW z szybkością do 6K / 30 fps lub 3,9K / 59,94 fps oraz robi zdjęcia o rozdzielczości do 24 MP. Przekątne dla zapisu wideo i zdjęć mają odpowiednio 26,4 mm i 28,3 mm. Większy czujnik DJI Zenmuse X7 zapewnia nie tylko doskonałą jakość zdjęć i obrazu, ale również dużą rozpiętość tonalną do 14 stopni.

Jakie są zalety DL-Mount?

Złącze DL znacznie zmniejsza rozmiar i gramaturę kamery przy jednoczesnym zachowaniu jakości obrazu. Złącze DL skraca odległośc fokalną (FFD - flange focal distance) X7 do 16,84 mm, co sprawia, że kamera jest bardziej kompaktowa i stabilna w momencie kręcenia z powietrza.

Jakie obiektywy są kompatybilne z kamerą DJI Zenmuse X7?

Obecnie DJI Zenmuse X7 jest kompatybilny z czterema obiektywami DL-Mount o maksymalnej wartości przysłony F2.8. Obiektyw 16 mm jest wyposażony we wbudowany filtr ND. Obiektywy 24 mm, 35 mm i 50 mm wyposażone są w Leaf Shutters, które zapewniają maksymalną szybkość migawki do 1 / 1000s.

Jaka jest różnica pomiędzy kompatybilnymi obiektywami DL-S i DL?

Maksymalnym rozmiarem czujnika obsługiwanego przez obiektyw DL-S jest czujnik Super 35 mm, podczas gdy pozostałe trzy soczewki DL obsługują czujniki pełnoklatkowe. Wszystkie mogą osiągnąć rozdzielczość do 8K.

Jak działa przysłona listkowa? Jakie są jej główne zalety?

Jeśli czas otwarcia migawki jest dłuższy niż 1 / 1000s, migawka listkowa zostanie automatycznie włączona, ale można ją wyłączyć ręcznie. Migawka listkowa zapobiega zniekształceniu obrazu spowodowanemu efektem "rolling shutter", czyli pasków powstających w wyniku sztucznego oświetlenia i rozmycia podczas fotografowania obiektów będących w ruchu. Obecnie migawka listkowa jest aktywna tylko w trybie Single Shot.

Czy obiektywy kompatybilne z DJI Zenmuse X7 obsługują filtry innych firm?

Tak. Każdy filtr o średnicy 46 mm, którego waga wynosi 10-12 g, a grubość nie przekracza 4,4 mm (pomijając gwint) może być używany z obiektywami DJI Zenmuse X7.

Jakiego urządzenia pamięci masowej potrzebuję, jeśli używam DJI Inspire 2 wraz z kamerą DJI Zenmuse X7?

Karty Micro SD i dysków DJI CINESSD. Do podstawowego zapisu obrazu potrzebna jest karta Micro SD, natomiast dyski DJI CINESSD są wymagane tylko w przypadku wysokiej klasy produkcji wymagających określonych formatów wideo jak Apple ProRes czy Cinema DNG. Dysk DJI CINESSD nie może być używany bez karty Micro SD.

Gdzie zapisywane są zdjęcia i filmy, gdy kamera DJI Zenmuse X7 jest podłączona do DJI Inspire 2?

Obrazy JPEG i DNG (bez obrazów RAW przechwytywanych w trybie Burst) oraz filmy nagrane w kodekach H.264 i H.265 są zapisywane na karcie Micro SD, natomiast obrazy RAW przechwycone w trybie Burst są zapisywane na dysku DJI CINESSD. Dzięki odpowiednim licencjom, filmy CinemaDNG i Apple ProRes można zapisywać na dysku DJI CINESSD.

W jaki sposób kamera DJI Zenmuse X7, DJI Inspire 2, klucze licencyjne DJI Inspire 2 i stacja DJI CINESSD są ze sobą powiązane?

DJI Zenmuse X7 jest profesjonalną kamerą powietrzną kompatybilną z DJI Inspire 2. Filmy nagrane za pomocą DJI Zenmuse X7 są przetwarzane przez system przetwarzania obrazu CineCore 2.1. Klucz licencyjny DJI Inspire 2 umożliwia odblokowanie możliwości przetwarzania CinemaDNG i / lub Apple ProRes właśnie dla CineCore 2.1. Pliki te, po zarejestrowaniu są zapisywane na dysku DJI CINESSD. Możliwości zapisywanego materiału mogą różnić się w zależności od używanej przez nas pojemności dysku DJI CINESSD.