Kod produktu: 013359

Filtry Standard Series PolarPro

DJI Spark

189 PLN
Dostępność
Wysyłka
Salon Warszawa
Salon Poznań
Salon Katowice

Powiadom mnie o dostępności

Filtry PolarPro dla drona DJI Spark wykonano z najlepszych materiałów, które pozwolą na rejestrowanie obrazu w najwyższej jakości. Firma PolarPro szczyci się sposobem wykonania oraz dbałością o szczegóły przy wyrobie swoich filtrów. Nie inaczej jest z filtrami przeznaczonymi dla drona DJI Spark. Zestaw zawiera trzy filtry: polaryzacyjny, ND8 oraz ND16. Każdy z filtrów wykonano ze szkła najwyższej jakości. Ich mocowanie z kolei wytworzono ze specjalnego stopu aluminium, co wpływa na lekkość i wytrzymałość produktu. Filtry umożliwiają również inicjalizację kamery i nie ma potrzeby ich zdejmowania. Ich ciężar spełnia też wszelkie normy obciążenia gimbala. Ten zestaw to doskonały wybór dla operatorów chcących podnieść jakość swoich materiałów, a nagraniom dodać płynności.

  • Filtry zaprojektowane specjalnie dla kamery modelu DJI Spark
  • Zestaw obejmuje trzy filtry: polaryzacyjny, ND8 i ND16
  • Filtry są wykonane ze szkła najwyższej jakości produkcji PolarPro, które zapewnia doskonałą przejrzystość
  • Mocowanie filtra wykonano z wysokiej jakości aluminium, co sprawia, że konstrukcja jest lekka, a zarazem trwała
  • Filtry są proste w użyciu. Zaprojektowano je w sposób, aby montaż i demontaż nie sprawiały problemów
  • Filtry zaprojektowano tak, aby mogły pozostać zamontowane na kamerze w trakcie rozruchu gimbala

Do czego służą filtry ND?

Głównym zastosowaniem filtra ND jest zredukowanie prędkości migawki. Zasada 180 stopni, która odnosi się do migawki i rozmycia, jest standardem w obrazie ruchomym i kinematografii. Zasada ta mówi, że prędkość migawki powinna być dwukrotnie większa od liczby klatek na sekundę po to, by każda klatka mogła przechodzić w płynny sposób. Jeżeli nagrywamy w rozdzielczości 4K przy 30 kl./s, pożądana prędkość migawki wynosi 1/60. Aby osiągnąć taką prędkość na zewnątrz, zazwyczaj potrzebny będzie filtr ND. Wymagane filtry ND będą się różnić w zależności od oświetlenia. Innymi słowy: im jaśniej, tym mocniejszy filtr ND jest potrzebny. Filtry ND pomagają zmniejszyć prędkość migawki, aby stworzyć płynne nagranie w kinowej jakości.

Czy filtry PolarPro nie uszkodzą gimbala?

Wszystkie filtry firmy PolarPro są poddawane seriom testów na obciążenie gimbala. Filtry dla drona DJI Spark mieszczą się w normach dozwolonego obciążenia. Producent gwarantuje kompatybilność filtrów z kamerą drona DJI Spark i zapewnia, że nie wystąpią żadne skutki uboczne ich używania. Firma PolarPro zajmuje się wytwarzaniem filtrów dla kamer stabilizatorów i dronów już od czterech lat i doskonale wie jak wytworzyć produkt trwały i umożliwiający prawidłową pracę.

Zawarte w zestawie filtry:

Filtr polaryzacyjny (0,67 g): redukuje rozbłyski oraz zwiększa nasycenie barw i kontrast.

Filtr ND8 (0,67 g): trzykrotnie wydłuża czas otwarcia migawki. Najlepiej sprawdza się w pochmurne lub częściowo pochmurne dni.

Filtr ND16 (0,67 g): czterokrotnie wydłuża czas otwarcia migawki. Najlepiej sprawdza się w częściowo pochmurne oraz słoneczne dni.

FiltrRedukcja ekspozycjiZastosowanie
UV-Niweluje ilość promieniowania UV wpadającego do obiektywu.
Polaryzacyjny1,6 EVWe wszystkich warunkach, redukuje odbłyski.
ND42 EVZmierzch lub świt, gdy kamera używa czasu naświetlania 1/250 s.
ND83 EVZachmurzone niebo, gdy kamera używa czasu naświetlania 1/500 s.
ND164 EVCzęściowo zachmurzone niebo, gdy kamera używa czasu naświetlania 1/1000 s.
ND325 EVBezchmurne niebo, gdy kamera używa czasu naświetlania 1/1250 s.
ND646 EVEkstremalnie jasne otoczenie, np: słoneczny dzień, na śniegu.
ND8/PL3 EVZachmurzone niebo, gdy potrzebny jest filtr polaryzacyjny.
ND16/PL4 EVCzęściowo zachmurzone niebo, gdy potrzebny jest filtr polaryzacyjny.
ND32/PL5 EVBezchmurne niebo, gdy potrzebny jest filtr polaryzacyjny.

Wybór odpowiedniego filtra

Szukasz idealnego filtra dostosowanego do danej scenerii? Tabela znajdująca się obok ukazuje jaki typ filtra wykorzystać w danej sytuacji.

Filtr polaryzacyjny (PL / CPL) niweluje ilość odbłysków oraz zwiększa nasycenie kolorów. Dzięki zastosowaniu filtra polaryzacyjnego błękit nieba staje się ciemniejszy, możemy zobaczyć co jest pod taflą wody, a cała sceneria wygląda o wiele korzystniej.

Filtr szary (ND) Wydłuża czas otwarcia migawki kamery, pozwalając na uzyskanie bardziej kinowego efektu podczas nagrania lub wykonanie zdjęcia z długim czasem naświetlania.

Filtr UV Głównie służy do ochrony szkła obiektywu przed uszkodzeniami mechanicznymi. Niweluje ilość szkodliwego promieniowania ultrafioletowego wpadającego do obiektywu.

Marka PolarPro to wysokiej jakości akcesoria, które wyróżniają się niepowtarzalnym wykonaniem oraz dbałością o szczegóły. Innowacyjne podejście oraz doświadczenie w branży foto-wideo, umożliwiły stworzenie produktów dopasowanych do potrzeb profesjonalistów. W swojej ofercie PolarPro posiada szeroki asortyment filtrów fotograficznych oraz dopasowanych akcesoriów dla dronów DJI m.in. zabezpieczenia transportowe, uchwyty i mocowania, oraz kable.