Rozszerzając możliwości płynności pracy Hasselblada, Phocus Mobile 2 przenosi proces edycji obrazu na nowy, mobilny poziom. Aplikacja ta jest kompatybilna z aparatami X1D II 50C, 907X Special Edition i 907X 50C przez USB-C lub Wi-Fi i jest obecnie obsługiwana przez modele iPad Pro i iPad Air (2019) oraz iPhone, dzięki czemu osoby podróżujący lub studyjni fotografowie mogą pracować szybciej i płynniej.

Dzięki aplikacji Phocus Mobile 2 użytkownicy mogą importować, edytować i oceniać obrazy RAW oraz importować i oceniać bezstratne obrazy JPEG bezpośrednio na swoim urządzeniu. Ponadto Phocus Mobile 2 umożliwia eksportowanie zdjęć w pełnej jakości, wykonywanie zdjęć i bezpośrednie sterowanie aparatem.

Podgląd na żywo
Jeszcze większa kontrola nad aparatem w Phocus Mobile 2, połącz się bezprzewodowo lub bezpośrednio przez kabel do iPada, aby oglądać obraz na żywo na większym ekranie. Nowo zaprojektowane pokrętło regulacji ostrości umożliwia zdalne sterowanie ostrością. Ponadto, Live View obsługuje funkcję Focus Peaking wraz z możliwością symulacji ekspozycji, podglądu głębi ostrości i wygodnego sterowania położeniem obszaru AF - wszystko to z ekranu Live View w Phocus Mobile 2.

Import zdjęć w pełnej jakości
Łatwy do połączenia z aparatem przez USB-C lub Wi-Fi, Phocus Mobile 2 umożliwia płynną, mobilną pracę. Importuj RAW i nieskompresowane pliki JPEG do lokalnej biblioteki urządzenia. Zrób zdjęcie w celu natychmiastowego wyświetlenia obrazu na urządzeniu. Przeglądaj obrazy zapisane na karcie SD lub w lokalnej bibliotece urządzenia za pomocą metadanych i podglądu szczegółów.

Edytuj zdjęcia w podróży
Obrazy RAW zaimportowane do lokalnej biblioteki można łatwo edytować za pomocą wybranych narzędzi aplikacji Phocus. Niwelacji przepaleń, wypełniania cieni i wyrazistości Jest to obecnie dostępne tylko na iPadzie.

Zdalne sterowanie
Regulacja ustawień aparatu, w tym przysłony, czasu otwarcia migawki i ISO, bezpośrednio w urządzeniu za pośrednictwem połączenia USB-C lub Wi-Fi. Ponadto, wyzwalaj spust migawki z urządzenia i zapisuj obraz na karcie SD lub w lokalnej bibliotece iPada.

Oceniaj zdjęcia
Oceń pliki RAW i JPEG w lokalnej bibliotece urządzenia, aby łatwo sortować i katalogować preferowane obrazy.

Eksportuj zdjęcia w najwyższej jakości
Eksportuj obrazy w pełnej jakości z Phocus Mobile 2 do formatu JPEG lub 3FR. Łatwe udostępnianie obrazów za pomocą panelu udostępniania.

HNCS
Technologia HNCS jest zintegrowana z oprogramowaniem Phocus, tworząc doskonałe kolory, dzięki czemu odcienie skóry, specyficzne odcienie produktów i trudne do uzyskania gradacje za każdym razem pięknie się odtwarzają, bez konieczności stosowania wielu profili barwnych.