Zazwyczaj pociągają mnie obszary, w których wpływ człowieka na krajobraz jest mniej dominujący. Ujęty relacją między ludzkością a naturą, skłaniam się ku dokumentowaniu tego zestawienia w mojej pracy. ~ Ruairidh McGlynn

Ruairidh McGlynn miał to szczęście, że dorastał w otoczeniu szkockich gór, które miał na wyciągnięcie ręki. Zawsze pociągały go nieziemskie krajobrazy - a im bardziej surowe środowisko, tym lepiej. Próbując uchwycić za pomocą aparatu Hasselblad X1D i obiektywu XCD 45 zimowe burze na szkockich wyżynach, podczas deszczu ze śniegiem i w temperaturze -15°, bardzo ryzykował. Ruairidh zwykle fotografuje miejsca, które są mniej udokumentowane, ponieważ jest on zaintrygowany warunkami panującymi w tym regionie. Rejestruje je ze świeżej i zimowej perspektywy.

W przypadku tej serii zdjęć, nacisk kładziony był na sposób, w jaki zazwyczaj mogłem podejść do mojej pracy. Koncentrowałem się na warunkach atmosferycznych, a na nie na określonych lokalizacjach.

Większość serii została stworzona w rozproszonym naturalnym świetle, co pomogło stworzyć stonowane odcienie kolorów i nieziemską atmosferę.

Przekonałem się, że X1D jest wyjątkowo solidny i bardzo dobrze zaprojektowany. Jest to coś, co z pewnością zostało stworzone po to, by trwać. Pracowałem w dość trudnych warunkach i na bardzo trudnym terenie. Dodatkowo w niskich temperaturach, połączonych z deszczem i śniegiem. Interfejs użytkownika jest bardzo intuicyjny, co upraszcza wszelkie niezbędne zmiany, które należy wykonać podczas tak trudnych warunków.

W miesiącach zimowych, światło dzienne jest bardzo ograniczone. W większości niebo jest zachmurzone, a burzliwe warunki, jeszcze bardziej zmniejszają widoczność. Biorąc pod uwagę, że wiele zdjęć zostało wykonanych z ręki, przy bardzo słabym świetle, wyniki są niezwykle zadowalające. Zdjęcia są ostre, a odwzorowanie kolorów bardzo dobre.

O Ruairidh McGlynn

Dzieła szkockiego fotografa Ruairidha McGlynna często są inspirowane jego chęcią odkrywania nowych miejsc oraz pociągnięciem do relacji między przyrodą a ludzkością. Eksplorując idee czasu, miejsca oraz tożsamości, zwykle robi to w bardzo słabo zaludnionych miejscach i trudnych warunkach. Kiedy nie pracuje komercyjnie, można znaleźć go głęboko zanurzonego w jego osobistych projektach artystycznych lub podczas eksploracji gór. Zobacz więcej jego prac tutaj.