TOBIAS HÄGG

NAD SZTOKHOLMEM

Tobias Hagg, tworzący przeważanie zdjęcia lotnicze z ziemi, zamienił swojego drona na helikopter, aby móc wznieść się nad Sztokholm i zmienić perspektywę pracy. Uwieczniając miejski krajobraz szwedzkiej stolicy podczas złotej godziny, używał X1D II 50C bez wcześniejszego zapoznania się z aparatem. Tobias skupił się na tym, co średnioformatowy aparat jest w stanie zarejestrować z powietrza. Fotografując przy użyciu obiektywów XCD 30 i XCD 90, Tobias zabrał nas w podróż powietrzną pomiędzy szwedzkimi domami, złotymi drzewami łączącymi się z przestrzenią miasta i rozciągającymi aż po horyzont.

“Punkt patrzenia z powietrza zawsze był mi bliski. Marzyłem o tworzeniu Hollywoodzkich fotografii z nieba. Marzyłem o zobaczeniu świata z innej perspektywy.”

Siedząc w pierwszym rzędzie i mając niezwykły widok na Sztokholm, Tobias doświadczył widoku miniaturowych i wielokolorowych budynków oraz krętych dróg Sztokholmu już na wyświetlaczu X1D II podczas robienia zdjęć. “Spojrzałem na duży wyświetlacz Hasselblada i zostałem oczarowany tymi kolorami”. Podczas latania setki metrów nad ziemią, tworzenie Tobiasa obrało zupełnie inny tor niż zwykle, ponieważ fotografowanie z helikoptera, w porównaniu do fotografii z poziomu ziemi, różnią się tym, że trzeba być zawsze gotowym, ponieważ w każdym momencie może pojawić się odpowiedni moment na zrobienie zdjęcia.

“Możliwości X1D poczułem już od pierwszego ujęcia. Po prostu czułem się znakomicie! X1D przekazywał mi coś więcej.”

Tobias Hägg

Szwedzki fotograf, który chciał wypróbować wszystko, co kreatywne, już jako nastolatek - wideo, projektowanie graficzne, pisanie, efekty wizualne, ale co dziwne - wszystko z wyjątkiem fotografii. Kiedy jednak spróbował swoich sił, nie mógł już odłożyć aparatu. Znany ze swoich niesamowitych ujęć lotniczych, które budzą intensywne pragnienie wędrówki - Tobias, podróżuje po wszystkich krańcach ziemi, aby uchwycić te nieziemskie sceny. Zobacz więcej jego prac na @airpixels lub na jego stronie.