Wróć

DJI Mavic Mini - Poradnik dla początkujących

05.12.2019

21 komentarzy

DJI Mavic Mini waży zaledwie 249 gramów, nie przeszkadza mu to jednak w wykonywaniu zdjęć w rozdzielczości 12MP oraz nagrywaniu filmów 2,7K. W poniższym poradniku przedstawiamy, w jaki sposób możemy rozpocząć korzystanie z tego drona w mgnieniu oka.

Jak latać dronem DJI Mavic Mini?

Dzięki poradnikom, które znajdziesz w aplikacji DJI Fly, możesz bez zbędnej zwłoki rozpocząć naukę latania dronem, nawet jeśli jesteś całkowicie zielony w tej materii. Dowiedz się najistotniejszych informacji z zakresu ustawień lotu, porad bezpieczeństwa oraz w jaki sposób najlepiej wykonywać podniebne zdjęcia i filmy. Możesz dodatkowo sprawdzić poradnik wideo, który pomoże Ci nauczyć się kontroli lotu, funkcji Return to Home oraz jak wylądować dronem DJI Mavic Mini. 

Jak zamontować osłony śmigieł?

Specjalnie dla początkujących operatorów dronów, oraz dla osób, które latają w wąskich przestrzeniach, zalecamy korzystanie z ochrony śmigieł, jako dodatkowej ochrony Mavica Mini. Żeby je zamontować, musisz najpierw przechylić drona, a następnie włożyć przednie podwozie drona do przedniej części osłony śmigieł. Następnie, utrzymując poziom drona, należy włożyć tylne ramiona do tylnej części osłony. Pamiętaj, żeby zablokować zatrzaski i to wszystko! Prosimy mieć na względzie, że przy zamontowanych osłonach śmigieł, dron waży więcej niż 250 gramów. Zawsze sprawdzaj lokalne przepisy przed lotem. 

Aplikacja DJI Fly.

Mavic Mini łączy się z Twoim smartfonem poprzez aplikację DJI Fly. Jest to całkowicie nowa aplikacja stworzona, żeby jeszcze bardziej poprawić doświadczenie z lotu. Elegancki, niezwykle intuicyjny interfejs wykorzystuje nowe funkcje, żeby pomóc Ci jeszcze szybciej tworzyć niesamowite filmy.

Jak wykorzystać funkcję QuickShots?

QuickShots to funkcja, która pozwala na tworzenie kinowych ujęć w łatwy i szybki sposób. Żeby wykonać QuickShots, wystartuj i zawiśnij dronem na wysokości co najmniej 2 metrów nad ziemią. Wybierz który tryb QuickShots chcesz wykorzystać, ustaw żądaną odległość lotu, a następnie wybierz obiekt poprzez jego naciśnięcie na ekranie. Możesz również zaznaczyć obiekt w prostokącie, przeciągając palcem po ekranie telefonu. Następnie naciśnij “Start”, a DJI Mavic Mini wykona ujęcie QuickShots według Twojego ustawienia. Kiedy zostanie zakończony, aplikacja DJI Fly automatycznie utworzy 15-sekundowe wideo, które możesz natychmiast udostępnić w swoich mediach społecznościowych.

Edycja i udostępnianie.

Jeżeli chcesz edytować swoje nagranie wideo, korzystając z aplikacji DJI Fl, wybierz zakładkę “Album” i następnie naciśnij ikonę edycji w lewej, dolnej części aplikacji. Na ekranie edycji będziesz miał dostęp do szerokiego wyboru szablonów, muzyki i efektów dźwiękowych, jak również do wielościeżkowej edycji wideo, dodania tekstów oraz wiele więcej. Z tego miejsca, możesz również z łatwością udostępnić swoją twórczość w mediach społecznościowych. Nowy edytor dostępny w DJI Fly jest świetnym narzędziem do szybkiej edycji i udostępniania, niezależnie czy jest to ujęcie na Instagrama, rodzinne zdjęcia na Facebooka, czy arcydzieło fotografii na SkyPixel. 

Jak zaktualizować oprogramowanie w DJI Mavic Mini?

Kiedy połączysz się z internetem, aplikacja DJI Fly automatycznie wykryje czy dostępna jest nowa wersja oprogramowania sprzętowego i wyświetli odpowiedni komunikat. Wejdź w zakładkę dotyczącą aktualizacji i naciśnij “Update”, aby rozpocząć. Upewnij się, że podczas ładowania nie wyłączysz zasilania drona ani nie wyjdziesz z aplikacji. DJI Mavic Mini automatycznie wyłączy się, kiedy aktualizacja zostanie zakończona. 

 

Komentarze (21)

 • Mam Mavic mini i nie mam ikony quickshots i nie moge tego wogole uruchomic prosze o pomoc. Samsung Galaxy note 8. Android 9. pozd.

  Jan, 07.08.2020 o 18:49
  • Dzień dobry, tryby pojawiają się po wystartowaniu dronem, w zakładce wyboru photo/video.

   DJI ARS, 10.08.2020 o 10:11
 • mam problem z kontrolerem. Kupiłem drona i po naładowaniu baterii próbuje odpalić kontroler i nic się nie dzieje. Jak podłączam do ładowarki i klikam przycisk "power" to reaguje ale jak odlaczam od ładowarki to przycisk "power" nie reaguje. Czy jakoś trzeba aktywować kontroler czy to waga i musze zareklamować produkt?

  Piotr, 12.09.2020 o 22:32
  • Prosimy o kontakt z naszym biurem obsługi klienta, pod następującym adresem e-mail: [email protected]

   DJI ARS, 14.09.2020 o 11:48
 • Witam. Po wejściu w galerię w aplikacji dji fly aplikacja wyłącza się. Niezależnie od tego czy wchodzę w nią z poziomu telefonu czy drona. Dzieje się tak odkąd zaimportowałem nagranie z drona na telefon poprzez kabel podłączony do kontrolera. Przeinstalowanie aplikacji nie pomaga... Da się coś z tym zrobić? Dron to dji mini 2. Pozdrawiam

  Kamil, 17.11.2020 o 22:14
  • Dzień dobry, w tej sprawie prosilibyśmy o kontakt na adres [email protected]

   DJI ARS, 18.11.2020 o 09:29
 • Mam Samsung j7 i okazuje się że nie ma go na liście kompatybilnych. Kupiłem samsung m21, czy ten telefon jest na liście bo nie wiem czy wyciągać go z pudełka?

  Marcin, 30.12.2020 o 21:43
  • Dzień Dobry, do instalacji aplikacji wymagana jest 64-bitowa wersja systemu Android 6.0 i nowsze, dlatego należy się upewnić każdorazowo czy na wskazane urządzenie będzie można zainstalować aplikację DJI Fly. W razie pojawienia się problemów zapraszamy do kontaktu na adres [email protected]

   DJI ARS, 31.12.2020 o 09:43
 • Mam od niedzieli mavic mini ale jeszcze nie wystartowałem. Mam nad sobą niebieską strefę (UK) i czy to oznacza,że nawet w domu polatać nie mogę? Jakbym drążkami nie ruszał on się nie odpala nawet. Gdy chcę zaznaczyć mój adres domu pinezką na niebieskiej strefie to nie ma możliwości żeby wybrać,a za to inny już można

  Jakub, 03.02.2021 o 11:12
  • Dzień Dobry, w tej sprawie prosimy o kontakt na adres [email protected]

   DJI ARS, 04.02.2021 o 12:20
 • Po uruchomieniu na dworze po locie 5 minutowym ekran monitora telefonu zmienia się na zielony Czy to wina temperatury ?
  -2stopnie ?

  Adam, 03.02.2021 o 13:39
  • Dzień Dobry, temperatura robocza drona to 0°C-40°C, dlatego latanie w niższych temperaturach może powodować błędy.

   DJI ARS, 04.02.2021 o 12:18
  • Witam. miałem podobny problem na ekranie telefonu wyświetlał się cały czas zielony obraz z kamery drona i to w mieszkaniu 22stopnie. Przyczyną u mnie nie jest niska temperatura a ustawienia ekranu w telefonie. Konkretnie częstotliwość odświeżania ekranu zmieniłem na opcję najwyższą dostępną (u mnie 90HZ) i od razu pomogło. powodzenia ;)

   jarek, 21.03.2021 o 14:28
 • Dzień dobry.
  Kupiłem używanego mavica mini i lata, hamuje, wraca itd. Nagrywam filmik i przy odtwarzaniu na komputerze odtwarza tylko początek, następnie obraz mrozi i tylko pasek postępu się przesuwa. Karta w czytniku kart.
  Wszelkie kalibracje zrobione, aktualizacje również. Walnięty mini czy coś źle robię ?

  Adam, 22.03.2021 o 14:27
  • Dzień Dobry, zalecamy sprawdzenie ilości dostępnego miejsca na karcie pamięci oraz jej klasę, czy jest zgodna z zaleceniami producenta. W razie pytań zapraszamy do kontaktu na adres [email protected]

   DJI ARS, 22.03.2021 o 16:36
 • Filmy nagrane mavic mini odtwarzają się tylko do około 1/5 filmiku, potem obraz staje i tylko pasek postępu się przesuwa. Karta w czytniku kart. Zdjęcia normalnie.

  Adam, 22.03.2021 o 15:07
  • Dzień Dobry, zalecamy sprawdzenie ilości dostępnego miejsca na karcie pamięci oraz jej klasę, czy jest zgodna z zaleceniami producenta. W razie pytań zapraszamy do kontaktu na adres [email protected]

   DJI ARS, 23.03.2021 o 10:36
 • Cześć
  jak zgrać na komputer filmy które są zapisane na telefonie w programie DJI Fly?

  Kasia, 24.03.2021 o 20:21
  • Dzień Dobry, można udostępnić zapisane zdjęcia np. na Dysk Google i stamtąd pobrać na komputer.

   DJI ARS, 30.03.2021 o 16:38
 • Dzień dobry jak uruchomić mavic mini 1 bez telefonu?

  W sumie nie mogę uruchomić i z telefonem, może problem w telefonie mam telefon LG G6,

  Serdecznie pozdrawiam,

  Andrej, 21.05.2021 o 16:03
  • Dzień Dobry, do uruchomienia drona konieczne jest użycie aparatury sterującej połączonej z telefonem. Listę kompatybilnych telefonów można znaleźć na wskazanej stronie

   DJI ARS, 21.05.2021 o 16:43

Dołącz do dyskusji