10 wskazówek dotyczących ustawień aplikacji DJI GO/DJI GO4

Czas pracy akumulatora drona jest ograniczony, a czasu na wykonanie idealnego ujęcia nie ma zbyt dużo, więc nie warto go tracić na regulację ustawień, gdy dron jest w powietrzu.

Poniższe wskazówki pokazują, w jaki sposób wykonać szybką regulację istotnych ustawień  w aplikacji DJI GO/DJI GO 4. Nauka tych umiejętności zajmie Ci tylko chwilę, ale po ich opanowaniu będziesz mógł efektywniej wykorzystać czas lotu.

Wskazówka 1: Wyreguluj osie gimbala

Wejdź do okna podglądu na żywo w aplikacji DJI GO/DJI GO 4, naciśnij i przytrzymaj wyświetlacz swojego smartfona, aż pojawi się niebieskie kółko. Następnie przeciągnij okrąg w kierunku, w którym ma być skierowana kamera. (Sterowanie osią yaw jest dostępne tylko dla serii Mavic 2, Inspire i Matrice)

Wyreguluj osie gimbala

Wskazówka 2: Ogranicz zakres ruchu gimbala w górę

Przejdź do ustawień gimbala i włącz blokadę odchylenia gimbala w górę. Po włączeniu tego trybu można uniknąć niepożądanych cieni śmigła podczas nagrywania.

Ogranicz zakres ruchu gimbala w górę

Wskazówka 3: Szybkie sterowanie gimbalem

Ustaw przycisk C1 lub C2 na "Camera Forward/Down", aby utworzyć skrót do szybkiej regulacji osi gimbala. Wystarczy jedno lub dwa stuknięcia, aby skierować kamerę bezpośrednio w dół lub do przodu.

Szybkie streowanie gimbalem

Wskazówka 4: Linie siatki

Włącz siatkę w aplikacji DJI GO 4, aby ułatwić wykonywanie zdjęcia. Wyrównaj główne obiekty lub punkty wzdłuż linii siatki, lub umieść je na przecięciu punktów. Doda to ujęciu bardziej dynamiczny efekt.

Linie siatki

Wskazówka 5: Autoekspozycja

Użyj tej funkcji, aby znaleźć odpowiednią ekspozycję dla swojego ujęcia w zaledwie kilku ruchach.

Autokespozycjia

Wskazówka 6: Blokada autoekspozycji

Blokada funkcji autoekspozycji, aby zachować zaprogramowane ustawienia ekspozycji. W ten sposób można uniknąć zmiany ekspozycji przez przypadkowe dotknięcie smartfona lub ekranu tabletu.

Blokada autoekspozycji

Wskazówka 7: Przełączanie między automatyczną i ręczną regulacją ostrości

Przełączanie pomiędzy automatycznym i ręcznym ustawianiem ostrości w zależności od sytuacji.

Zalecamy stosowanie ręcznego ustawiania ostrości podczas nagrywania w ciemnych obszarach, ujęć bez ruchu i przy ekstremalnych zbliżeniach. Jeśli jednak chcesz nagrywać ujęcia z dużą ilością ruchu lub ostrością w określonych obszarach obrazu, powinieneś przełączyć się na autofokus. W przypadku korzystania z funkcji autofokusa należy zawsze wybierać klatkę z wyraźnym kontrastem.

Przełączanie między automatyczną i ręczną regulacją ostrości

Wskazówka 8: Regulacja jasności obrazu

Nagrywanie materiału filmowego z drona, gdy słońce mocno świeci może sprawić, że ekran Twojego smartfona lub tabletu będzie słabo widoczny. W takim przypadku należy ustawić jaśniejszy ekran, aby był bardziej widoczny.

Regulacja jasności obrazu

Wskazówka 9: Tryb pełnoekranowy po podwójnym kliknięciu

Dzięki tej funkcji można uniknąć przypadkowego wejścia w tryb pełnoekranowy. Jeśli kiedykolwiek doświadczyłeś niezamierzonego włączenia trybu pełnoekranowego, z pewnością docenisz tę funkcjonalność.

tryb pełnoekranowy

Wskazówka 10: Histogram

Histogram zapewnia graficzny widok różnej liczby podświetlanych pikseli w kadrze. W uproszczeniu oznacza to liczbę ciemnych i jasnych pikseli w ramce. Lewa strona wykresu odpowiada ciemnym pikselom, podczas gdy środek pokazuje średnie tony, a prawa strona przedstawia rozjaśnienia obrazu. Histogram to bardzo przydatne narzędzie do naświetlania, pomoże Ci uniknąć prześwietlonych i niedoświetlonych zdjęć.

Histogram

Przykład obrazu niedoświetlonego

Zdjęcie niedoświetlone

Naświetlenie poniższego zdjęcia jest odpowiednio wyważone.

zdjęćie doświetlone

Oto przykład prześwietlonego obrazu. Spójrz na prawą stronę histogramu.

zdjęcie prześwietlone

pixel