Pokaż tylko
Kategoria
Model
Kategoria
Kompatybilność
Producent

Drony przemysłowe DJI – w jakich zastosowaniach się sprawdzają?

Profesjonalne drony DJI znajdują wiele zastosowań w różnych branżach. Do najważniejszych z nich należą:

 • Geodezja – przemysłowe drony DJI są doskonałym wsparciem dla geodetów. Za ich pomocą można tworzyć ortofotomapy i modele 3D. Tego typu urządzenia pomagają też sprawować nadzór archeologiczny nad inwestycjami i obliczać objętość nasypów czy hałd.
 • Bezpieczeństwo publiczne – drony z kamerą termowizyjną i kamerą z zoomem sprawdzają się podczas akcji poszukiwawczych. Pomagają też Straży Granicznej w zabezpieczaniu granic państwa. Bezzałogowce ułatwiają także koordynację działań służb mundurowych, lokalizację źródła ognia na miejscu pożaru, walkę ze smogiem oraz tworzenie dokumentacji powypadkowej.
 • Energetyka – drony przemysłowe pozwalają monitorować stan techniczny turbin wiatrowych i linii energetycznych, analizować teren wokół sieci, mierzyć powierzchnię instalacji paneli fotowoltaicznych i kontrolować wydobycie złóż kopalnianych. Co więcej, usprawniają wykrywanie wycieków gazu i poszukiwanie uszkodzonych przewodów.
 • Budownictwo – za pomocą drona przemysłowego DJI można przygotować dokumentację z postępów budowy, przeprowadzić inwentaryzację materiałów budowlanych, sprawdzić straty cieplne budynków i dokonać analizy terenu inwestycji. Leśnictwo – profesjonalny dron pomaga w obserwacji i liczeniu zwierzyny leśnej, a ponadto ułatwia pomiary powierzchni terenu. Pozwala też szybko wykrywać ewentualne choroby drzew i szkodniki.
 • Rolnictwo – dron rolniczy umożliwia monitorowanie kondycji roślin, kontrolowanie żyzności gleby oraz przeprowadzanie dokładnych pomiarów powierzchni. Co więcej, profesjonalny dron do oprysków usprawnia proces nawożenia upraw.

Drony przemysłowe DJI Mavic 3

Seria dronów przemysłowych DJI Mavic 3 obejmuje takie urządzenia jak:

 • DJI Mavic 3 Enterprise – lekki i prosty w transporcie, wyposażony w kamerę szerokokątną z matrycą CMOS 4/3 cala oraz w kamerę z 56-krotnym zoomem. Dzięki temu idealnie nadaje się między innymi do przeprowadzania inspekcji.
 • DJI Mavic 3 Thermal – dron DJI z kamerą termowizyjną i kamerą z 56-krotnym zoomem. Doskonale sprawdza się podczas akcji poszukiwawczo-ratunkowych. Nadaje się także do inspekcji termowizyjnych.
 • DJI Mavic 3 Multispectral – wyposażony w kamerę RGB, moduł RTK i kamerę multispektralną (4x 5 MP). Sprawdzi się przede wszystkim w rolnictwie i leśnictwie.

Drony DJI Matrice – dla wymagających profesjonalistów

Drony DJI Matrice są przeznaczone przede wszystkim dla profesjonalnych filmowców i inżynierów. Doskonale sprawdzają się także podczas inspekcji. Korzystają z nich również służby ratownicze. Te profesjonalne drony z kamerami idealnie nadają się do wymagających zadań. Seria DJI Matrice obejmuje następujące urządzenia:

 • Matrice 30 – przemysłowy dron, który bez problemu radzi sobie z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Sprawdzi się nawet w ekstremalnie wysokich temperaturach, dzięki czemu z powodzeniem wykorzysta go na przykład straż pożarna.
 • Matrice 30T – profesjonalny dron z termowizją, kamerą z zoomem i dalmierzem laserowym. Zapewnia doskonałą jakość obrazu i sprawdza się nawet w trudnych warunkach. Będzie odpowiedni do poszukiwań i inspekcji – również w nocy.
 • Matrice 350 RTK – dron komercyjny z całkowicie nowym systemem transmisji wideo i sterowania. Wyróżnia się długim czasem lotu i oferuje duże możliwości rozbudowy – jest kompatybilny z wieloma ładunkami użytkowymi. Gwarantuje wysoką precyzję mapowania i jest wyposażony w kamerę FPV z trybem nocnym. Idealnie nadaje się do inspekcji i nie tylko.

DJI Agras – profesjonalne drony rolnicze

Drony rolnicze ułatwiają tworzenie map upraw, ocenę zbiorów na większą skalę, efektywne zarządzanie, ochronę oraz nawożenie roślin. Dzięki wysokiej klasy kamerom pozwalają też zwrócić uwagę na różnice między roślinnością zdrową a narażoną na choroby, umożliwiając szybką reakcję i podjęcie odpowiednich działań. W ofercie sklepu DJI Store dostępne są drony rolnicze z serii DJI Agras – obejmuje ona takie urządzenia jak na przykład:

 • DJI Agras T10 – dron rolniczy wyposażony w zbiornik o pojemności 8 l. Może rozpylać nawóz na odległość do 5 m, zapewniając pokrycie terenu do 7 ha na godzinę. Wyróżnia go także składana konstrukcja, która ułatwia jego transport.
 • DJI Agras T30 – profesjonalny dron do oprysków, który ma zbiornik o ładowności 30 l i rozpyla nawóz na odległość do 9 m. Skutecznie omija przeszkody i jest bardzo wytrzymały. Obsługuje także funkcję siewu – jego system rozsiewania v3.0 monitoruje masę nawozu, paszy czy nasion w czasie rzeczywistym.

Drony profesjonalne DJI – dla kogo?

Zaawansowane możliwości dronów profesjonalnych DJI czynią je idealnym wyborem dla firm oraz służb bezpieczeństwa. Przydają się wszystkim osobom, których praca wymaga kontroli i monitorowania miejsc trudno dostępnych lub niemożliwych do zobaczenia gołym okiem. Inżynierowie, strażacy, policjanci, inspektorzy budowlani i wiele innych instytucji – drony przemysłowe DJI mogą okazać się nieocenioną pomocą w wykonywaniu ich obowiązków zawodowych.

Drony przemysłowe DJI – jaki model wybrać?

Zastanawiasz się, który profesjonalny dron DJI będzie dla Ciebie odpowiedni? Wybierając takie urządzenie, zastanów się przede wszystkim, do jakich zadań zamierzasz go wykorzystywać. Do akcji ratunkowych najlepiej nada się dron z termowizją, na przykład DJI Mavic 3 Thermal lub DJI Matrice 30T, a w zadaniach związanych z uprawą roślin sprawdzi się dron do oprysków (dron rolniczy), taki jak DJI Agras T30 czy DJI Agras T10. Decydując się na zakup takiego urządzenia, zwróć uwagę na najważniejsze parametry, w tym czas lotu, dostępne kamery, funkcje oraz kompatybilność ze specjalistycznym oprogramowaniem czy dodatkowymi ładunkami użytkowymi. Duże znaczenie będzie miała również odporność na wiatr i skrajne temperatury. Sprawdź ofertę dronów przemysłowych w sklepie DJI ARS i wybierz odpowiedni model dla swojego biznesu!

pixel