DJI Mavic Air – Pierwsze wrażenia

W końcu jest! Długo wyczekiwany DJI Mavic Air został zaprezentowany. Jak można się było spodziewać, wnioskując chociażby po nazwie, jest to mniejsza, lżejsza wersja kultowego, składanego drona DJI Mavic Pro z 2016 roku. Nadszedł czas na pierwsze spostrzeżenia i unboxing. Bez zbędnego zwlekania, zaczynajmy!

Co jest w pudełku

DJI Mavic Air jest dostępny w dwóch wersjach: standardowej i Fly More Combo. W tym artykule omówimy wersję standardową.

DJI Mavic Air

Po otwarciu pudełka naszym oczom ukazują się dwa czarne pudełka, aparatura sterująca bez drążków analogowych i etui transportowe z dronem w środku.

Oprócz tych elementów zestawu w pudełku znajdziemy też instrukcję obsługi w języku angielskim. Polska instrukcja do pobrania pod tym adresem.

Wygląd, styl i elegancja

Bez względu na to, czy DJI Mavic Air jest złozony, czy rozłożony, nie można przejść obojętnie obok jego wyjątkowego designu.

Dron DJI Mavic Air

DJI - Mavic Air

Rozmiar i składane podwozie

Jak widać na zdjęciach poniżej, DJI Mavic Air po złożeniu jest wielkości smartfona i jest o połowę mniejszy niż DJI Mavic Pro, ważąc aż o 41% mniej. Jego profil jest najmniejszym z dotychczasowych dronów marki DJI. Po złożeniu i w etui, całe opakowanie jest rozmiaru etui do okularów, ale równie łatwo można go porównać do przedmiotów codziennego użytku, takich jak para słuchawek z redukcją szumów, czytnika e-book'ów, a nawet tabletu iPad Mini.

DJI Mavic Air vs Mavic Pro Platinum

DJI Mavic Air vs Mavic Pro Platinum

DJI Mavic Air vs iPhone 7 Plus

DJI Mavic Air vs iPhone 7 Plus

Kamera

DJI Mavic Air jest kreatywnym narzędziem mieszczącym się w kieszeni, które umożliwia nieograniczone opowiadanie przeżyć. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki wydajnemu systemowi obrazowania. Kamera wyposażona jest w przetwornik CMOS 1/2,3 cala z obiektywem 24 mm f/2.8, co umożliwia robienie 12-megapikselowych zdjęć i nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K przy 30 kl./s.

kamera DJI Mavic Air

Nowy trzyosiowy gimbal

DJI Mavic Air jest najmniejszym z dronów wyposażonych w trzyosiowy gimbal, który pomaga w rejestrowaniu wyjątkowo stabilnych materiałów. Korzystając z nowego układu stabilizacji gimbal zapewnia tłumienie drgań w szerszej skali i niweluje wibracje w celu uzyskania niewiarygodnie stabilnych ujęć. Osłonięta zabudowa gimbala chroni go dodatkowo podczas użytku oraz transportu.

Pamięć wbudowana 8 GB

DJI Mavic Air ma teraz 8 GB pamięci wewnętrznej. Jest to szczególnie przydatne, kiedy nie możemy odnaleźć karty pamięci lub zwyczajnie zabraknie na niej miejsca. Zdjęcia i filmy są przechowywane bezpośrednio w pamięci wewnętrznej, a dzięki łatwemu i szybkiemu eksportowi za pośrednictwem portu USB typu C możesz przenieść je na inne urządzenie.

Siedem kamer pokładowych

DJI Mavic Air posiada siedem wbudowanych kamer wzmocnionych wytrzymałymi pierścieniami ze stopu magnezu, które odpowiednio wzmacniają ramę, zapewniając lepszą wydajność.

kamery w DJI Mavic Air

Te wbudowane kamery stanowią część zaktualizowanego systemu FlightAutonomy 2.0, który sprawia, że DJI Mavic Air jest najbardziej inteligentnym dronem z serii Mavic. System ten wprowadza też rozpoznawanie otoczenia w trzech kierunkach dzięki przedniemu, tylnemu oraz dolnemu systemowi wizyjnemu. Każdy z kierunków posiada dwie kamery. Wszystko to sprawia, że system bada otoczenie w trójwymiarze i czasie rzeczywistym.

zdjęcie z DJI Mavic Air

Jesteśmy zatem świadkami kolejnego kroku naprzód w świecie dronów i ich możliwości. Poziom standardu tej branży został podniesiony wyżej niż kiedykolwiek i możemy spodziewać się zarówno świetnych nagrań, jak i zdjęć w trakcie przeżywania wielu przygód.

Sprawdź już dziś wersję podstawową drona DJI Mavic Air lub rozszerzoną wersję Fly More Combo, gdzie znajdziesz wszystkie elementy wymienione powyżej oraz Hub ładowania, adapter powerbanka do akumulatorów, 2 dodatkowe akumulatory, osłony na śmigła oraz torbę podróżną.

pixel