DJI Osmo Pocket: 3 kinowe ujęcia rodem z Hollywood

DJI Osmo Pocket: 3 kinowe ujęcia rodem z Hollywood

Osmo Pocket jest niesamowitym, poręcznym narzędziem do filmowania, które poszerza granice kreatywności. Dzisiaj przeanalizujemy trzy rodzaje kinowych ujęć, zainspirowane Josh Yeo, założycielem kanału Make.Art.Now. Od przejścia w stylu “Atlanta” do ujęć kranowych. Rzuć okiem na poniższe wskazówki i stwórz niesamowite materiały. 

Osmo Pocket jest niebywale mały, lekki i napakowany zaawansowanymi funkcjami takimi jak 4K/60fps i 3-osiowa stabilizacja. To malutkie narzędzie do filmowania pozwala na sterowanie kamerą, gimbalem i wieloma funkcjami z poziomu Twojego smartfona. Począwszy od ustawień filmowania, przeprowadzimy Cię krok po kroku przez cały proces,  byś mógł stworzyć Hollywodzkie ujęcia gdziekolwiek jesteś. 

Ustawienia Osmo Pocket

Kluczowymi narzędziami dla Hollywodzkich ujęć są precyzja, kontrola i finezja, dlatego wysięgnik teleskopowy do Osmo Pocket jest obowiązkowym akcesorium do poprawienia jakości Twoich ujęć. Możliwość rozkładania, uchwyt na telefon i joystick dają Ci pełną kontrolę nad Twoim kadrem.

Ustawienia Osmo Pocket

Ujęcie numer 1:  Ujęcie z kranu kamerowego

Wykorzystaj jakieś charakterystyczne miejsce jak klatka schodowa w swoim domu, by stworzyć dynamiczne ujęcie w stylu kranu kamerowego. Zacznij ujęcie z uniesionym Osmo Pocket i kamerą skierowaną w dół. Następnie opuszczaj Osmo Pocket, jednocześnie ruszając gimbalem w górę za pomocą joysticka lub aplikacji DJI MIMO.

Ujęcie z kranu kamerowego Osmo Pocket

Ujęcie numer 2: Przechodzenie przez obiekty

Zamiast opuszczenia kamery w kierunku obiektu, możesz przesunąć kamerę nad nim lub przez niego, by uzyskać kolejne ujęcie kinowe w stylu Hollywood. Wypróbuj tej techniki, by uzyskać efekt widoku z lotu ptaka. Wykorzystaj do tego balkon lub jakikolwiek inne miejsce z dobrym widokiem.

Przechodzenie przez obiekty z kamerą Osmo Pocket

Co czyni Osmo Pocket wyjątkowym, to fakt, że możesz tworzyć ujęcia, które nie są możliwe przy użyciu zwykłej kamery. Możesz stworzyć niesamowity efekt Paralaxy przesuwając Osmo Pocket przez przeszkodę, wykonując jednocześnie obrót za pomocą joysticka lub aplikacji. 

Ujęcie numer 3: Przejście w stylu “Atlanta”

Ujęcie w stylu Atlanta jest niesamowicie widowiskowym i kreatywnym rozwiązaniem dla Twojego wideo. Po pierwsze, zablokuj kamerę w trybie FPV i znajdź miejsca, które nie mają przeszkód w miejscu startu i końca ujęcia. Wykonując półkoliste ruchy po łuku, nagraj kilka ujęć w różnych miejscach poruszając kamerą z tą samą prędkością za każdym razem.

Przejście w stylu “Atlanta”

Połącz ze sobą krańce ujęć lub dodaj przenikanie. Możesz nawet przyspieszyć przejście dla bardziej gładkiego efektu. 

Przykład ujęca z osmo pocket

Akcesoria Osmo Pocket

Akcesoria Osmo Pocket oferują Ci więcej kreatywnych możliwości, wznosząc Twoje nagrania na wyższy poziom. Expansion KIT zawiera pokrętło do sterowania, bezprzewodowy moduł i adapter, zapewniając pełną kontrolę nad Twoim urządzeniem. Zapraszamy do przeczytania artykułu poświęconemu rekomendowanym akcesoriom do DJI Osmo Pocket.

Akcesoria do Osmo Pocket

pixel