DJI RS 2: funkcje, specyfikacja, unboxing

DJI RS 2 już tutaj jest i chcemy Ci opowiedzieć o nim wszystko! Poznaj każdy szczegół związany z tym profesjonalnym stabilizatorem przeznaczonym dla kamer kompaktowych i DSLR - co jest w pudełku, jakie są najważniejsze cechy nowego gimbala DJI i co możesz zyskać, dodając go do swojego arsenału urządzeń filmowych.

Czym jest DJI RS 2?

DJI RS 2 to zaawansowany gimbal, który stabilizuje kamerę, aby umożliwić Ci tworzenie płynnych, wolnych od wstrząsów ujęć. Po prostu zamontuj i zbalansuj swój sprzęt, a następnie rozpocznij nagrywanie. DJI RS 2 bezproblemowo integruje się z większością kamer, możesz więc zyskać bezpośredni dostęp do ich parametrów i funkcji z poziomu kolorowego ekranu dotykowego stabilizatora.

DJI RS 2 vs DJI RS 2 Pro Combo: co znajduje się w pudełku?

AkcesoriaDJI RS 2DJI RS 2 Pro Combo
Opakowanie ochronne11
Gimbal11
Uchwyt BG3011
Kabel zasilający USB-C (40 cm)11
Podpora obiektywu11
Statyw (metalowy)11
Płytka montażowa (Arca-Swiss/Manfrotto)11
Uchwyt jednoręczny11
Podwyższenie aparatu11
Kabel MCC (USB-C, 30 cm)12
Kabel MCC (Sony Multi, 30 cm)11
Kabel MCC (Micro-USB, 30 cm)11
Kabel MCC (Mini-USB, 30 cm)11
Zapinany pasek33
Śruba montażowa D-Ring 1/4"-2022
Osłona montażu RSA/NATO11
Pax Axis Sleeve11
Śruba 1/4"-2011
Uchwyt na telefon01
Silnik regulacji ostrości (Focus Motor)01
Mocowanie silnika regulacji ostrości01
Pasek na obiektyw01
Transmisja obrazu RavenEye01
Adapter Cold Shoe do 1/4"-2001
Kabel zasilający USB-C (20 cm)01
Kabel Mini-HDMI do HDMI (20 cm)01
Kabel Mini-HDMI do Mini-HDMI01
Kabel Mini-HDMI do Micro-HDMI01
Śruba M406
Klucz imbusowy (3 mm)01

Cechy DJI RS 2

Konstrukcja z włókna węglowego

DJI RS 2 jest pierwszym gimbalem w swojej klasie, który charakteryzuje się konstrukcją typu monokok i wykonany jest z włókna węglowego. Dzięki temu DJI RS 2 waży jedynie 1,3 kg i wyróżnia się przetestowaną ładownością 4,5 kg - oferuje więc największy stosunek wagi do udźwigu w branży i daje Ci możliwość nieprzerwanego nagrywania profesjonalnym sprzętem.

Kolorowy wyświetlacz dotykowy

Aby jeszcze bardziej poszerzyć możliwości twórców filmowych, DJI RS 2 został wyposażony w kolorowy wyświetlacz dotykowy 1,4" wbudowany bezpośrednio w uchwyt. Ekran zapewnia użytkownikom łatwy dostęp do ustawień gimbala i kamery, jak również oferuje podgląd na żywo w trakcie monitoringu oraz stosowania trybu ActiveTrack 3.0.

Modułowy design

DJI RS 2 to doskonały ręczny stabilizator kamery, który dzięki modułowemu designowi może być łatwo montowany na pojazdach, wysięgnikach, sliderach i wielu innych. Kompatybilność ze standardem szyny NATO sprawia, że możliwe jest stosowanie DJI RS 2 z mnóstwem przydatnych akcesoriów i dowolne dostosowywanie go do swoich potrzeb i preferencji.

Wydajny akumulator

Uchwyt BG30 może działać do 12 godzin, a szybkie ładowanie umożliwia naładowanie go od 0% do 80% w zaledwie godzinę. Akumulator również ma swój port USB-C, dzięki czemu możesz ładować go oddzielnie od gimbala.

Funkcje filmowe DJI RS 2

Aby ułatwić pracę wszystkim twórcom filmowym, DJI RS 2 został wyposażony w szereg inteligentnych funkcji i zaawansowanych trybów, które nadadzą Twoim nagraniom kinowy charakter.

Algorytm Stabilizacji Titan

DJI RS 2 wyposażono w najnowocześniejszą technologię stabilizacji kamery. Titan oferuje też dodatkowe wzmocnienie stabilizacji o nazwie SuperSmooth, dzięki czemu gwarantuje płynne ujęcia nawet wtedy, gdy używasz obiektywów o ogniskowej sięgającej 100 mm.

System Transmisji Obrazu RavenEye

Dla bardziej dynamicznej kontroli DJI RS 2 przedstawia System Transmisji Obrazu RavenEye, który przekazuje podgląd na żywo w jakości 1080p z kamery do Twojego telefonu w zasięgu nawet 100 m i opóźnieniem zaledwie 50 ms. RavenEye umożliwia również zdalną kontrolę parametrów kamery z poziomu aplikacji Ronin, dając Ci większą swobodę poruszania się, kiedy nagrywasz.

ActiveTrack 3.0

Za co jeszcze odpowiada RavenEye? Przekazując widok na żywo z kamery do wyświetlacza dotykowego DJI RS 2, umożliwia on stosowanie trybu ActiveTrack 3.0. Dzięki temu możesz wybrać śledzony obiekt bezpośrednio z poziomu uchwytu, co oznacza, że nie musisz już montować smartfona na górze kamery.

3D Focus System

U progu nowej ery fokusowania obiektywów DJI RS 2 wprowadza 3D Focus, rewolucyjny system, który wykorzystuje wiązki podczerwieni, aby stale mierzyć dystans między obiektywem a obiektem. Dzięki temu rozwiązaniu dokładny fokus jest stosowany niemal natychmiast, zapewniając precyzyjny autofokus nawet ręcznym obiektywom o dużej aperturze.

Inteligentne funkcje DJI RS 2

Kreatywność leży w sercu tworzenia filmów, dlatego też DJI RS 2 dostarcza inteligentnych funkcji, które sprawią, że wykonasz ujęcia w pełni zgodne z Twoją wizją.

Time Tunnel

Zawsze popularna funkcja 3D Roll powróciła - ale tym razem w nowej formie, która bez cienia wątpliwości wywrze na Twojej publiczności niesamowite wrażenie. Time Tunnel łączy 3D Roll z hyperlapse, aby tworzyć materiały nie z tej ziemi.

Force Mobile

Gdy masz aplikację Ronin, jedyne, co musisz zrobić, aby kontrolować DJI RS 2, to ruszać swoim telefonem. Gimbal podąża za każdym przechyleniem i obrotem, pozwalając Ci tworzyć jeszcze płynniejsze ujęcia.

Wejdź w tryb portretu jednym dotknięciem

W czasach, gdy profesjonalna jakość staje się standardem w mediach społecznościowych, DJI RS 2 jest przygotowany, aby przełączyć kamerę w tryb portretu prosto z poziomu wyświetlacza dotykowego lub aplikacji Ronin.

Czy DJI RS 2 Pro Combo jest tego warty?

DJI RS 2 Pro Combo zawiera kilka kluczowych akcesoriów, które znacznie usprawnią Twoje doświadczenie filmowania. Wymienione poniżej kluczowe akcesoria będą kosztowały mniej w zestawie Combo, niż gdy postanowisz kupić je osobno w późniejszym czasie.

Transmiter obrazu RavenEye

Jak zostało już wspomniane wyżej, RavenEye umożliwia transmisję podglądu z kamery w jakości 1080p na ekran smartfona z odległości do 100 m. Jeśli planujesz korzystać z trybu ActiveTrack 3.0, pamiętaj, że RavenEye jest do tego niezbędny.

Silnik regulacji ostrości Focus Motor, jego mocowanie i pasek na obiektyw

Te elementy sprawiają, że możliwe jest ustawianie fokusa kamery bezpośrednio z uchwytu gimbala. Kiedy wszystkie komponenty są zamontowane, możesz używać wbudowanego pokrętła do kontrolowania ostrości jedną ręką, co idealnie sprawdza się zwłaszcza w przypadku jednoosobowych załóg filmowych.

Dla kogo został zaprojektowany DJI RS 2?

Profesjonalni filmowcy

Ze wszystkimi swoimi zaawansowanymi funkcjami i ich bezpośrednią kontrolą DJI RS 2 będzie znakomitym narzędziem dla filmowców, którzy chcą tworzyć perfekcyjne ujęcia. Z ustawieniami parametrów kamery i fokusa w zasięgu ręki, profesjonalni użytkownicy mogą w pełni panować nad nagraniem, szczególnie, jeśli pracują nad nim w pojedynkę. Łącząc swoje doświadczenie i umiejętności z możliwościami DJI RS 2, twórcy są w stanie całkowicie samodzielnie wykonywać złożone ujęcia, do których uchwycenia zazwyczaj potrzebna jest cała załoga filmowa.

Studia filmowe

Studia o zróżnicowanych rozmiarach i budżetach mogą czerpać wiele korzyści z możliwości, jakie oferuje DJI RS 2 - tym bardziej, że został on zaprojektowany jako stabilizator sprawdzający się w różnych scenariuszach. DJI RS 2 idealnie działa zarówno jako ręczny gimbal, jak i jako zamontowana platforma, możesz więc stosować go również tradycyjnymi metodami, na przykład z wysięgnikiem lub pojazdem. Co więcej, port RSA/NATO zapewnia kompatybilność z szerokim wachlarzem akcesoriów, które studia często już miewają.

Akcesoria DJI RS 2

Tym, co sprawia, że DJI RS 2 jest tak potężny, jest też bogaty ekosystem akcesoriów, który pokazuje, że ten stabilizator to prawdziwie profesjonalne narzędzie. Transmisja obrazu RavenEye wysyła obraz na żywo 1080p z kamery do telefonu, zapewnia zdalną kontrolę nad jej parametrami i umożliwia stosowanie trybu ActiveTrack 3.0. Twist Grip Dual Handle korzysta z unikalnego osiowego designu, aby pozwolić Ci trzymać DJI RS 2 na wiele sposobów. Wertykalna płyta montażowa ustawia kamerę w tryb portretu, możesz więc tworzyć profesjonalne treści do mediów społecznościowych. Expansion Base Kit daje wiele możliwości montażu i zdalnej kontroli opcji, pozwalając Ci operować DJI RS 2 na zupełnie nowe sposoby.

DJI RS 2 Specyfikacja

Waga1,3 kg
Przetestowany udźwig4,5 kg
WymiaryZłożony: 260x265x70 mm (wyłączając uchwyt BG30).Niezłożony: 410x260x195 mm (włączając uchwyt BG30, wyłączając rozszerzony uchwyt/statyw).
Czas działania akumulatora12 godzin
Czas ładowania0-80% w 1 godzinę0-100% w 1,5 godziny
*Stosując ładowarkę 24 W z protokołami ładowania PD i QC 2.0.

DJI RS 2 FAQ

Teraz, kiedy przyjrzeliśmy się już produktowi i jego funkcjom, poznajmy odpowiedzi na kilka ważnych pytań.

Jakie kamery są kompatybilne z DJI RS 2?

DJI RS 2 jest kompatybilny z większością najbardziej znanych kamer, takich jak Sony, Canon, Nikon, Fujifilm, Panasonic i Blackmagic. Sprawdź badania kompatybilności serii Ronin, aby zyskać więcej informacji.

Jakie są różnice między DJI Ronin-S i DJI RS 2?

Porównując z DJI Ronin-S, silnik DJI RS 2 jest około 20% potężniejszy, podczas gdy waga gimbala została zredukowana o około 25%. DJI RS 2 jest także wyposażony w kolorowy wyświetlacz dotykowy 1,4" i zaprojektowane na nowo przednie pokrętło.

Jaka jest waga i ładowność DJI RS 2?

DJI RS 2 waży tylko 1,3 kg, a jego przetestowana maksymalna ładowność wynosi 4,5 kg. To oznacza, że DJI RS 2 ma jeden z największych stosunków wagi do udźwigu wśród podobnych urządzeń.

*Listę kompatybilnych aparatów znajdziesz na stronie produktowej.

pixel