DJI RS 2 vs Ronin-S: Co nowego? – Porównanie

Porównaj DJI RS 2 z Roninem-S i odkryj największe różnice między tymi dwoma stabilizatorami kamery.

DJI RS 2 to najnowszy gimbal DJI i narzędzie do tworzenia filmów wyposażone w potężne funkcje, które przeniosą Twoje ujęcia na zupełnie nowy poziom. DJI RS 2 to nowa ewolucja przełomowego DJI Ronin-S. W tym artykule porównamy obydwa produkty, aby sprawdzić, jakie są najważniejsze różnice między nimi. Zaczynajmy!

DJI RS 2 vs Ronin-S: Design

DJI RS 2 wygląda wprawdzie podobnie do swojego poprzednika, istnieją jednak między nimi zasadnicze różnice, których świadomość warto mieć. Dwa najbardziej zauważalne udoskonalenia DJI RS 2 to kolorowy wyświetlacz dotykowy 1,4" oraz konstrukcja z włókna węglowego, które nie tylko zmniejsza wagę urządzenia, ale też umożliwia większą przetestowaną ładowność nawet do 4,5 kg. DJI RS 2 cechuje się również bardziej ergonomicznym designem, który sprawia, że gimbal jest lżejszy, obsługuje cięższe kamery a jego użytkowanie jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej.

DJI RS 2: większy udźwig, mniejsza waga

Ważąc jedynie 1,3 kg i mogąc obsłużyć urządzenia o łącznej wadze 4,5 kg, DJI RS 2 wyróżnia się niespotykanym stosunkiem wagi do udźwigu. To również znaczne udoskonalenie względem DJI Ronin-S, który ważył 1,84 kg, a jego przetestowana ładowność wynosiła 3,6 kg. Rezultatem tego ulepszenia jest większy komfort nagrywania i możliwość korzystania z większego, bardziej zaawansowanego sprzętu. DJI RS 2 oferuje profesjonalnym twórcom filmowym sposobność używania swoich najlepszych urządzeń.

DJI RS 2: wbudowany, kolorowy wyświetlacz dotykowy 1,4"

Na pierwszy rzut oka DJI RS 2 wygląda całkiem podobnie do DJI Ronin-S. Tym, co jednak znacznie różni obydwa urządzenia, jest kolorowy wyświetlacz dotykowy 1,4", w który wyposażony został DJI RS 2. Z jego pomocą możesz kontrolować funkcje i parametry zarówno gimbala, jak i zamontowanej kamery. Co to konkretnie oznacza? Cóż, nie jesteś już zmuszony do używania aplikacji Ronin na swoim telefonie, gdy jednocześnie próbujesz nagrywać filmy przy pomocy stabilizatora. Ekran dotykowy DJI RS 2 stanowi praktyczne udoskonalenie, które zostało zaprojektowane z myślą o profesjonalnych filmowcach, dla których każda sekunda ma znaczenie.

DJI RS 2: bardziej przenośny i szybciej zbalansowany

DJI RS 2 oraz DJI Ronin-S mają taką samą ogólną strukturę, ale DJI RS 2 jest nieco mniejszy i lżejszy dzięki włóknom węglowym wykorzystanym przy jego produkcji. Urządzenie ma również blokady osi, które utrzymują jego ramiona na miejscu podczas transportu i umożliwiają Ci jego błyskawiczne zbalansowanie, gdy tylko jesteś gotowy do nagrywania.

DJI RS 2: większy komfort użytkowania

Subtelne udoskonalenia w designie oznaczają, że DJI RS 2 jest bardziej ergonomiczny i komfortowy w użyciu niż DJI Ronin-S. DJI RS 2 został też wyposażony w blokady osi oraz śruby montażowe D-ring, które umożliwiają szybki montaż bez konieczności używania dodatkowych narzędzi.

DJI RS 2: porty RSA kompatybilne ze standardem szyny NATO

Obydwa porty RSA są kompatybilne ze standardem szyny NATO, otwierając DJI RS 2 na świat dodatkowych akcesoriów, zróżnicowanych sposobów trzymania oraz możliwości montażu. Podczas gdy Ronin-S był już wyposażony w port RSA, brakowało mu zgodności NATO. Jeśli jesteś profesjonalnym twórcą filmowym i szukasz najlepszej kompatybilności z akcesoriami dla swojego gimbala, DJI RS 2 oferuje więcej możliwości niż DJI Ronin-S.


DJI RS 2 vs DJI Ronin-S: stabilizacja

Stabilizacja jest bez cienia wątpliwości najważniejszą funkcją produktów DJI z serii Ronin, jako że pozwala użytkownikom zyskiwać płynne ujęcia na profesjonalnym poziomie. 3-osiowa stabilizacja jest wprawdzie cechą obydwu gimbali, ale technologia zastosowana w DJI RS 2 została znacznie ulepszona. Algorytm Stabilizacji Titan oraz funkcja SuperSmooth oferują wyraźne udoskonalenia w porównaniu z DJI Ronin-S.

DJI RS 2: Algorytm Stabilizacji Titan i SuperSmooth

Czy DJI RS 2 charakteryzuje się lepszą stabilizacją niż Ronin-S?

Algorytm Stabilizacji Titan przedstawiony przez DJI zapewnia wyjątkowo płynne ujęcia i stanowi znaczne udoskonalenie względem DJI Ronin-S. Nową funkcją gimbala, której DJI Ronin-S nie obsługuje, jest też SuperSmooth - gwarantuje ona profesjonalny poziom płynności materiałów. Wyrównuje mikroruchy i zwiększa moment obrotowy, aby stabilizować obiektywy 100 mm. To oznacza, że nawet, gdy często zmieniasz pozycję kamery podczas nagrywania, Twoje filmy i tak pozostaną zawsze ostre.


DJI RS 2 vs Ronin-S: funkcje i cechy

Ok, DJI RS 2 jest lżejszy, obsługuje cięższe urządzenia i oferuje bardziej zaawansowaną stabilizację, ale co z rzeczywistymi możliwościami? Jak funkcje DJI RS 2 prezentują się w porównaniu z tymi oferowanymi przez DJI Ronin-S?

DJI RS 2: ActiveTrack 3.0

DJI RS 2 wprowadza ActiveTrack 3.0, najbardziej zaawansowaną technologię śledzenia do tej pory oraz znaczące ulepszenie względem DJI Ronin-S. Tracking jest bardziej intuicyjny dzięki zaawansowanym algorytmom, które wykrywają wskazany przez Ciebie obiekt.

DJI RS 2: RavenEye

DJI RS 2 wyposażony został w nowy System Transmisji Obrazu RavenEye, który oferuje użytkownikom podgląd widoku z kamery na żywo oraz uproszczoną zdalną kontrolę parametrów. Transmituje wideo w jakości 1080p z odległości do 200 m i z opóźnieniem zaledwie 60 ms, umożliwiając operatorom pełne skupienie się na uzyskaniu perfekcyjnego ujęcia bez zmartwień o wyposażenie. Jeśli pracujesz nad profesjonalnymi projektami z dużymi ekipami filmowymi, ta nowa funkcja DJI RS 2 zapewni wszystkim wygodny podgląd akcji.

DJI RS 2: zaawansowany Focus System

DJI RS 2 wyróżnia zaawansowany 3D Focus System, który udoskonala pokrętło focusa DJI Ronin-S i dodaje czujniki ToF dla precyzyjnego autofocusowania nawet wtedy, gdy stosujesz ręczne obiektywy i/lub nagrywasz w słabo oświetlonych środowiskach. To inteligentne ulepszenie robi ogromną różnicę, dając Ci wyjątkowy autofocus również podczas pracy w wymagających warunkach.

DJI RS 2: udoskonalona wydajność akumulatora

Uchwyt BG30 DJI RS 2 zapewnia maksymalny czas działania nawet 12 godzin - taki sam jak w przypadku DJI Ronin-S. Spore udoskonalenie przychodzi za to wraz ze skróconym czasem ładowania. DJI RS 2 naładujesz od 0% do 100% w zaledwie 1,5 godziny. Akumulator DJI RS 2 może też być ładowany niezależnie od gimbala, co oznacza, że użytkownicy nie muszą już podłączać go do urządzenia na czas zasilania. To ulepszenie sprawia, że możesz nadal używać stabilizatora, podczas gdy jednocześnie ładujesz inne akumulatory. Na szczycie listy udoskonaleń znajduje się modułowy design DJI RS 2, który umożliwia bezpieczną i szybką wymianę akumulatora. Nie jest przy tym wymagane uruchamianie/wyłączanie urządzenia.

DJI RS 2: szybkie przejście w tryb portretowy

DJI RS 2 wprowadza nową funkcję, która umożliwia operatorom szybkie przechodzenie w tryb portretowy. To ogromna korzyść dla osób tworzących treści do mediów społecznościowych i innych kreatywnych aplikacji.


DJI RS 2 vs Ronin-S: Akcesoria

DJI RS 2: lekki futerał

Styropianowe etui DJI Ronin-S bez wątpienia dobrze chroni gimbala, ale bywało często krytykowane za zbyt wielką grubość, która utrudnia transport. DJI RS 2 otrzymał więc nowy, mniejszy i lżejszy futerał. To zaprojektowane na nowo, wodoodporne etui ma specjalne przegródki na wszystkie części gimbala i jest wystarczająco niewielkie, aby dało się je zabrać wszędzie ze sobą.

DJI RS 2 vs Ronin-S: kompatybilność z kamerami

Obydwa gimbale z serii Ronin są kompatybilne z szerokim wachlarzem profesjonalnych kamer. DJI RS 2 oferuje większą kompatybilność z większymi urządzeniami. Więcej informacji znajdziesz tutaj.


DJI RS 2 vs Ronin-S: porównanie specyfikacji

DJI RS 2DJI Ronin-S
Waga1,3 kg1,84 kg
Udźwig4,5 kg3,6 kg
DesignWłókno węglowe + aluminiumAluminium
Stabilizacja TitanTakNie
Mechaniczna blokada osiTakNie
Wbudowany wyświetlaczTakNie
Transmisja Wi-FiTakNie
Żywotność akumulatora12 h12 h
Czas ładowania1,5 h2,25 h
Wbudowany Focus WheelTakNie
3D FocusTakNie
Transmiter obrazuRavenEye, ActiveTrack 3.0Nie
Podwójny składany uchwytTakNie

DJI RS 2 vs Ronin-S: którego warto kupić?

DJI Ronin-S pozostaje potężnym, profesjonalnym stabilizatorem kamery. DJI RS 2 przenosi jednak filmowanie na zupełnie nowy poziom dzięki swoim niezwykłym udoskonaleniom, takim jak konstrukcja z włókna węglowego, wbudowany wyświetlacz dotykowy i dodatkowe technologie stabilizacji - Titan i SuperSmooth. Jeśli zależy Ci na najbardziej zaawansowanych rozwiązaniach w branży, w tym rozmiarze i kategorii cenowej DJI RS 2 nie ma lepszego konkurenta.

pixel