DJI RSC 2: unboxing, funkcje, najważniejsze cechy

W tym artykule o DJI RSC 2 pozwolimy Ci lepiej poznać nasz nowy gimbal, który nie tylko ma wszystkie najważniejsze funkcje, ale też został znacznie udoskonalony względem swojego poprzednika, DJI Ronin-SC. Przeprowadzimy również unboxing, aby pokazać Ci, co jeszcze (oprócz stabilizatora) znajduje się w zestawie.

DJI RSC 2: Co kryje się w opakowaniu?

Poniżej umieściliśmy pełną listę przedmiotów, które znajdziesz w opakowaniu DJI RSC 2.

AkcesoriaDJI RSC 2DJI RSC 2 Pro Combo
Opakowanie ochronne01
Gimbal (z wbudowaną baterią)11
Kabel ładujący USB-C (40 cm)11
Podpora obiektywu11
Statyw (metalowy)01
Płytka montażowa (Arca-Swiss/Manfrotto)11
Podwyższenie aparatu11
Uchwyt na telefon01
Silnik regulacji ostrości (Focus Motor)01
Mocowanie silnika regulacji ostrości01
Pasek na obiektyw01
Transmisja obrazu RavenEye01
Adapter Cold Shoe do 1/4"-2001
Kabel zasilający USB-C (20 cm)01
Kabel Mini-HDMI do HDMI (20 cm)01
Kabel Mini-HDMI do Mini-HDMI (20 cm)01
Kabel Mini-HDMI do Micro-HDMI (20 cm)01
Kabel MCC (USB-C, 30 cm)12
Kabel MCC (Sony Multi, 30 cm)11
Kabel MCC (Micro-USB, 30 cm)11
Kabel MCC (Mini-USB, 30 cm)11
Zapinany pasek22
Śruba montażowa D-Ring 1/4"-2022
Śruba M406
Klucz imbusowy (3 mm)01
Śruba 1/4"-2011
Statyw (plastikowy)10

DJI RSC 2 - najważniejsze cechy

Składany, 6 konfiguracji

DJI RSC 2 po raz pierwszy w historii wprowadza składany design do serii DJI Ronin. Oferuje on aż sześć różnych konfiguracji: prosto, podwieszenie, aktówka, latarka, portret oraz przechowywanie. Nie tylko umożliwiają one komfortowe nagrywanie w zróżnicowanych sytuacjach, ale też sprawiają, że urządzenie staje się bardziej kompaktowe i łatwe w transporcie.

Maksymalny udźwig 3 kg

Ważąc zaledwie 1,2 kg, DJI RSC 2 jest najlżejszym profesjonalnym gimbalem dostępnym na rynku. Jest też wystarczająco potężny, aby obsłużyć urządzenia ważące nawet do 3 kg. To pozwala użytkownikom montować na nim większe, bardziej zaawansowane aparaty i obiektywy.

Wyświetlacz OLED 1"

Jedną z najbardziej wyróżniających się cech DJI RSC 2 jest wyświetlacz OLED 1", który może być stosowany do kontrolowania funkcji i parametrów gimbala oraz kamery. W przypadku pozostałych stabilizatorów, użytkownicy często musieli synchronizować je z aplikacjami, aby swobodnie zmieniać ustawienia. DJI RSC 2 pozwala pominąć ten krok, umożliwiając użytkownikom jeszcze większe skupienie na perfekcyjnym ujęciu.

Algorytm Stabilizacji Titan

DJI RSC 2 wprowadza nowy Algorytm Stabilizacji Titan, który zapewnia nagrania płynniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dodano również nową opcję stabilizacji SuperSmooth, która wyrównuje nawet najmniejsze wstrząsy i ruchy. To umożliwia stabilizowanie ujęć również wtedy, gdy stosujesz obiektywy z przybliżeniem.

Inne funkcje DJI RSC 2

ActiveTrack 3.0

DJI RSC 2 oferuje ActiveTrack 3.0, który jest najbardziej zaawansowaną technologią śledzenia DJI dostępną w tym momencie. ActiveTrack 3.0 zapewnia bardziej wyrafinowane możliwości trackingu, pozwalając Ci z łatwością śledzić szybko poruszające się obiekty lub nagrywać nawet wyjątkowo dynamiczne sceny.

Szybkie przejście do nagrywania w pionie

DJI RSC 2 ma nową funkcję, która sprawia, że użytkownicy mogą w jednej chwili przejść w tryb portretu, aby tworzyć treści do mediów społecznościowych i korzystać z innych kreatywnych aplikacji.

Dwuwarstwowa płyta montażowa (Manfrotto + Arca)

Dwuwarstwowa płyta montażowa Manfrotto + Arca jest kompatybilna ze sprzętem większości popularnych marek.

Timelapse

Tryb timelapse DJI RSC 2 pozwala bez wysiłku nagrywać przejścia czasowe.

Roll 360

Ta funkcja DJI RSC 2 daje Ci możliwość wprawienia kamery w rotację, aby uchwycić obrotowe ujęcie.

Panorama

DJI RSC 2 umożliwia też tworzenie krystalicznie czystych panoram bez najmniejszego wysiłku.

14 h działania akumulatora

Użytkownicy gimbala mogą teraz poświęcać mniej czasu na ładowanie swoich urządzeń, dzięki ulepszonemu akumulatorowi DJI RSC 2, który zapewnia aż 14 godzin działania i obsługuje szybkie ładowanie.

DJI RSC 2 vs DJI RSC 2 Pro Combo

DJI RSC 2 można kupić w 2 wariantach: gimbal DJI RSC 2 oraz DJI RSC 2 Pro Combo. Podczas gdy podstawowa wersja ma wszystko, aby pozwolić Ci zacząć działać, wersja Combo oferuje kilka fantastycznych dodatków, które umożliwią przeniesienie nagrywanych przez Ciebie materiałów na wyższy poziom.

Poniżej znajdziesz kilka przykładów kluczowych akcesoriów w wariancie Combo, których nie otrzymasz w standardowej wersji DJI RSC 2:

RavenEye

System Transmisji Obrazu RavenEye umożliwia podgląd na żywo z kamery i pozwala korzystać z trybu ActiveTrack 3.0, przesyłając obraz przez aplikację Ronin. Ten system daje też możliwość zdalnej kontroli gimbala przez Force Mobile.

Opakowanie ochronne

Zaprojektowane na nowo, lekkie, przenośne i wytrzymałe opakowanie ochronne, które umożliwia przechowywanie DJI RSC 2 oraz akcesoriów w specjalnych przegródkach.

Statyw

Ten statyw możesz podłączyć do ręcznych gimbali z serii Ronin przez uchwyt z baterią. Dzięki temu urządzenie stanie się wygodniejsze w użytkowaniu. Zyskasz też możliwość postawienia go na płaskiej powierzchni.

Uchwyt na telefon

Zabezpiecza Twój smartfon podczas stosowania trybów ActiveTrack 3.0, Force Mobile czy monitoring. Wyposażony w porty shoe, NATO oraz gwintowane otwory 1/4"-20, uchwyt na telefon może być ułożony zarówno poziomo, jak i pionowo, umożliwiając wygodny podgląd.

Focus Motor i jego mocowanie

Aby zapewnić Ci jeszcze bardziej zaawansowane doświadczenia z DJI RSC 2, zestaw Combo wyposażony został w silnik regulacji ostrości Focus Motor, jego mocowanie i pasek na obiektyw. Używa się go z przednim pokrętłem w celu kontroli focusa, iris oraz zooma. Pasek na obiektyw jest niezbędny do stosowania Focus Motora - umożliwia silnikowi obracanie focusujących pierścieni. Jest kompatybilny z szerokim wachlarzem obiektywów dostępnych na rynku, a jego długość z łatwością dostosujesz tak, aby pasowała do Twojego urządzenia.

Dla kogo jest przeznaczony DJI RSC 2?

DJI RSC 2 bez cienia wątpliwości jest w stanie dostarczyć profesjonalnych rezultatów nawet przemysłowym zawodowcom. Dzięki jego niskiej cenie i przenośności stanowi też idealną opcję dla amatorów. DJI RSC 2 oferuje niezliczone kreatywne funkcje, które sprawiają, że jest to nie tylko stabilizator kamery, ale też kompletne rozwiązanie dla tworzenia filmów.

*Listę kompatybilnych aparatów znajdziesz na stronie produktowej.

pixel