DJI przedstawia DJI Terra

Oprogramowanie do modelowania 3D i mapowania przekształca dane z drona w zasoby cyfrowe w celu ułatwienia analizy terenu.

Dnia 28 marca 2019 roku DJI, światowy lider w branży dronów konsumenckich i technologii obrazowania zaprezentował DJI Terra, nowe narzędzie, który przekształca dane z drona w cyfrowe modele 3D i mapy dla ułatwienia analizy terenu. DJI Terra umożliwia firmom i organizacjom wykorzystanie dronowej technologii do uchwycenia, wizualizacji i analizy zdjęć z powietrza, mające zastosowanie w zakresie bezpieczeństwa publicznego, budownictwa, infrastruktury, rolnictwa i przemysłu filmowego.

"Jako lider dronów konsumenckich, DJI kontynuuje rozwój łatwych w użyciu rozwiązań, które pomagają organizacjom usprawnić pracę dzięki wykorzystaniu dronów, uzyskując w ten sposób przewagę konkurencyjną w branży."- twierdzi Sunny Liao, dyrektor Enterprise w DJI."Wielofunkcyjne rozwiązanie do mapowania i modelowania, jakim jest DJI Terra sprawia, że pozyskiwanie danych z drona jest proste i efektywne. Oprogramowanie generuje wnioski i zalecenia w wielu przypadkach począwszy od rekonstrukcji wypadku po inspekcje infrastruktury krytycznej, jak również w mapowaniu obszarów rolniczych i modelowaniu terenów budowy".

Automatyczne planowanie lotu i rejestrowanie danych

DJI Terra pomaga pilotom w szybkim planowaniu zautomatyzowanych lotów za pomocą łatwych w użyciu funkcji, które bazują na terenie lub obiektach, które chcą zarejestrować oraz typach map lub modeli 3D, które chcą utworzyć.

Area - W szybki i łatwy sposób przechwytuje konkretny obszar poprzez zaznaczanie niestandardowych poligonów strefy lotu na mapie. DJI Terra automatycznie tworzy wydajne trasy lotu bazując na wybranym terenie. 

Waypoint - Tworzy dynamiczne, niestandardowe trasy lotu w granicach wybranego obszaru lub wokół obiektów, używając określonych punktów i parametrów, takich jak pułap, prędkość, zwrot, nachylenie gimbala i kąt. Dla bardziej złożonych misji , które wymagają wyjątkowej dbałości o detale, funkcja 3D Flight Visualization umożliwia projektowanie i symulację istniejących modeli 3D.

Oblique - Przechwyć bogaty zbiór danych wykonując kilkakrotnie lot po tej samej trasie. Podczas lotu kąt kamery zostaje automatycznie dostosowany, tak żeby wychwycić nowe szczegóły, dodając możliwość obejrzenia modelu 3D z nowej perspektywy. 

Mapowanie w czasie rzeczywistym oraz szczegółowe modele 3D

Dzięki możliwości mapowania w czasie rzeczywistym, DJI Terra pozwala pilotom dronów szybko wygenerować ortomozaikę w 2D jeszcze podczas lotu. Jest to idealne rozwiązanie dla misji, w których wiedza sytuacyjna jest niesamowicie ważna i decyzje muszą zostać podjęte w danej chwili. Możliwości szybkiego przetwarzania pozwalają stworzyć wyraźną i realistyczne odwzorowanie każdego środowiska, poprzez szczegółową ortomozaikę 2D oraz modele 3D, używane do celów przemysłowych takich jak rekonstruowanie powypadkowych pojazdów, śledzenie postępu w projektach budowlanych, lub realizowanie inspekcji na dużą skalę, punktów krytycznych mostów i jezdni.

Łatwa analiza danych

Poza możliwością tworzenia map i modeli, DJI Terra pomaga użytkownikom analizować oraz generować natychmiastowy podgląd danych, za pomocą łatwego w użyciu narzędzia, które zapewnia szeroką gamę pomiarów, włączając w to dystans liniowy, powierzchnię terenu oraz szacunki objętościowe. W celu polepszenia komunikacji w zespole oraz raportowaniu bieżących projektów można edytować i udostępniać adnotacje. W celu szczegółowej inspekcji terenu i rekonstruowaniu wypadków, DJI Terra pozwala użytkownikom bardzo dokładnie przyjrzeć się każdemu zdjęciu użytego do utworzenia modelu, tak, że mogą oni zaznaczyć lub podkreślić kluczowe elementy.

Oprogramowanie jest kompatybilne z systemem Windows na komputerach PC oraz ze wszystkimi obecnymi dronami serii DJI Phantom 4. Więcej informacji oraz wszystkie nowe funkcje i możliwości DJI Terra można znaleźć pod adresem https://ars-online.pl/terra.html

DJI Terra dostępna jest na zamówienie, zapytania prosimy kierować na maila enterprise@dji-ars.pl

pixel