Jak skonfigurować Osmo Pocket w 2 minuty?

Gdy tylko Osmo Pocket znajdzie się w twoich rękach, będziesz chciał zabierać go wszędzie. Jeśli chcesz w pełni wykorzystać możliwości tego urządzenia i rejestrować wspaniałe filmy i zdjęcia, najlepiej jest najpierw zapoznać się z następującymi ustawieniami kamery.

"Dlaczego moje nagranie nie jest wyraźne?"

 Rozdzielczość

Domyślna rozdzielczość Osmo Pocket to 1920×1080 (powszechnie znana jako 1080p), która jest idealna do bezpośredniej edycji na telefonach komórkowych i natychmiastowego udostępniania.

Jeśli chcesz nagrać szczegółowy materiał filmowy lub potrzebujesz obróbki końcowej za pomocą profesjonalnego oprogramowania do edycji wideo, najlepiej byłoby zrobić zdjęcie w rozdzielczości 4K, a mianowicie 3840×2160, w Super Fine Quality, aby pozostawić więcej miejsca na edycję końcową. Należy jednak zauważyć, że filmy o wyższej rozdzielczości zajmują więcej miejsca na dysku.

 “Dlaczego ruch w moim wideo jest niewyraźny?”

 Ilość Klatek na sekundę

Ilość klatek odnosi się do częstotliwości , przy której kolejne obrazy (klatki) pojawiają się w ciągu jednej sekundy. Im więcej klatek zostanie nagranych w ciągu jednej sekundy, tym płynniejszy będzie obraz wideo. Liczba klatek na sekundę dla filmów, które najczęściej występuje to zazwyczaj 24 klatki na sekundę, powszechnie znane jako Cinematic Look.

30 kl./s może zapewnić bardziej autentyczne i wciągające wrażenia wizualne. Domyślne ustawienie wideo w telefonie iPhone to 30 klatek na sekundę, co jest odpowiednie do nagrywania codziennych filmów wideo.

Jeśli chcesz przedstawić więcej szczegółów ruchu w swoich filmach wideo, możesz spróbować ruchu powolnego z prędkością 60 klatek na sekundę. W ten sposób jakość obrazu nie ulegnie zmianie, a materiał filmowy będzie płynny i wyraźny po edycji filmów za pomocą oprogramowania do obróbki końcowej.

 "Dlaczego moje filmy zawsze są prześwietlone lub nie są dostatecznie jasne?"

Tryb zaawansowany Osmo Pocket oferuje łatwiejszą kontrolę ekspozycji..

Regulacja czułości ISO i szybkości migawki w trybie M, a wartość ekspozycji zostanie również odpowiednio dostosowana, aby zapewnić normalną ekspozycję materiału filmowego.

ISO

ISO to czułość sensora kamery na światło. Przy tym samym czasie otwarcia migawki, im wyższa czułość ISO, tym jaśniejszy będzie materiał filmowy.

W warunkach silnego światła słonecznego w ciągu dnia, ISO 100 jest doskonałym wyborem. Jeśli ustawisz zbyt wysoką czułość ISO, w nagraniach będzie więcej zakłóceń, a jakość obrazu zostanie zredukowana. W szczególności, więcej szumu będzie występować w ciemnych obszarach materiału filmowego.

I odwrotnie, w nocy należy ustawić wyższą czułość ISO, aby uzyskać większą ekspozycję. Musisz ustawić odpowiednią ISO, aby zapewnić jakość obrazu. Wymaga to równowagi między ekspozycją a jakością obrazu.

Migawka

Szybkość migawki służy do kontrolowania czasu ekspozycji. Szybkość migawki Osmo Pocket jest zwykle ustawiona na podwójną prędkość klatek.

Na przykład zalecany czas otwarcia migawki dla typowych filmów przy 30 klatkach na sekundę wynosi 1 / 60s. Przy tej prędkości nagranie może być trochę niejasne, ale jest bardziej dokładne w odniesieniu do tego, jak wizualnie postrzegamy ruchy w naszym codziennym życiu. Dostosowuje się do wizualnego doświadczenia gołego oka i wydaje się bardziej naturalny.

"Jak nadać mojemu filmowi więcej stylu?"

Balans Bieli

W ustawieniach zaawansowanych balans bieli (WB) jest jednym z najczęściej regulowanych parametrów.

Wartość WB określa odcień koloru filmu, przekazując różne koncepcje artystyczne. Zazwyczaj podstawową wartością dla Osmo Pocket jest wartość WB 6000. Jeśli preferujesz cieplejsze odcienie kolorów, możesz zwiększyć wartość WB. W przeciwnym razie należy obniżyć wartość WB, aby uzyskać chłodniejszy wygląd.

Po zapoznaniu się z powyższymi wskazówkami weź Osmo Pocket i uchwycić piękne chwile, które ma do zaoferowania wiosna!

pixel