Nagrywanie Osmo Action w domu – Wskazówki

Osmo Action jest jednym z najlepszych narzędzi do tworzenia filmów, które przekraczają granice kreatywności. Zebraliśmy dla Ciebie kilka wskazówek Josha Jeo, założyciela Make.Art.Now, jak nagrywać unikalne treści za pomocą Osmo Action w domu i jak złamać tradycyjne zasady nagrywania. 

Osmo Action to nie jest zwykła kamera sportowa. To urządzenie, które pozwoli wznieść Cię na wyżyny filmowania. Ze względu na kompaktowy kształt oraz trwałość Osmo Action, możesz nagrywać pod każdym kątem, jak i wewnątrz małych obiektów, czego nie można zrobić za pomocą standardowych kamer. Kamerę Osmo Action możesz włożyć nawet do filiżanki. Jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. 

Domowe narzędzia

Użyj Osmo Action w różnych przedmiotach, które masz w domu, aby stworzyć ciekawą perspektywę. Oto kilka pomysłów na dobry początek:

Kubek

Aby uzyskać idealne połączenie kreatywności, umieść Osmo Action obiektywem do góry w kubku do kawy, aby uzyskać ciekawe ujęcie.  

Ciekawe ujęcia z Osmo Action
kreatywna wykorzystanie kamery

Pudełka

W kreatywnym filmowaniu nie ma granic. Kluczem do odblokowania świata magicznych nagrań jest przekształcenie przedmiotów, z których korzystasz każdego dnia na filmowe rekwizyty. 

kamera Osmo Action

Lodówka

Spójrzmy prawdzie w oczy - ujęcia z lodówki widzieliście już nie raz. Jak więc zrobić to ujęcie i uczynić go jeszcze lepszym? Użyj akcesoriów Osmo Action, aby zamontować go na przedmiocie, który możesz wyciągnąć z lodówki. 

montaz kamery na opakowaniu jajek
ujęcie kamery OA z lodówki

Kuchenka

Zwiększ nieco temperaturę swoich ujęć. Umieść Osmo Action na kuchence i połóż na nią patelnię lub rondel, by uzyskać wciągające ujęcie. 

montakż kamery Osmo action w kuchni
ujęcie z kameryz innej perspektywy

Szafki

Najwyższa półka jest w zasięgu Osmo Action. Połóż ją na samej górze i stwórz ciekawe ujęcie. 

Osmo Action - szafka

Patelnia

Aby dodać nieco uroku, umieść Osmo Action na zimnej patelni i udawaj, że gotujesz. 

DJI Osmo Action - patelnia

Rekwizyty

Rozejrzyj się wokół siebie i zastanów się z iloma przedmiotami możesz wykonać ciekawe ujęcie. Pamiętaj jednak, żeby nie wkładać kamery do żadnych urządzeń elektrycznych.

kamera DJI - oryginalne ujęcia

Funkcje i ustawienia

Teraz kiedy już znalazłeś kilka przedmiotów, rzućmy okiem na wszystkie ustawienia Osmo Action, z których możesz skorzystać podczas tworzenia nietuzinkowych materiałów. 

Wodoodporność

Pamiętaj, że kamera Osmo Action jest wodoodporna na głębokość do 11 metrów, co oznacza, że możesz z nią nie tylko nurkować, ale także zanurzać w zlewie, czy wannie. Wodoodporne uszczelnienie i hydrofobowa powłoka na tylnym ekranie dotykowym ułatwiają robienie wyjątkowych zdjęć. 

wodoodporna kamera DJI Osmo Action

Slow Motion

Włącz Slow Motion, aby uchwycić zapierające dech w piersiach szczegóły przy 1080p / 240 fps. 

Osmo Action w trybie Slow motion

Podwójne ekrany

Osmo Action posiada dwa ekrany, za pomocą których możesz tworzyć zabawne zdjęcia selfie z doskonałym kadrowaniem. 

Podwójny ekran Slow Motion

RockSteady

Idź o krok dalej dzięki RockSteady dodając płynną stabilizację we wszystkich dynamicznych ujęciach. 

tryb RockSteady w kamerze osmo Action

Timelapse 

Kreatywny timelapse to doskonały sposób na skondensowanie czasu i ruchu w ekscytujące ujęcie. Wystarczy wybrać czas nagrywania, interwały i nacisnąć przycisk nagrywania. 

Tryb Timelapse w kamerze

Dewarp

Przytrzymaj Dewrap, aby dać pełen czujnik podczas fotografowania  i zlikwidować efekt zdjęcia w stylu rybiego oka. 

Dewrap

Kontrola głosu

Ciesz się nagrywaniem z pozycji reżysera. Sterowanie głosowe to świetna funkcja, która zapewnia kontrolę nad kamerą bez używania rąk. 

SnapShot

Naciśnij przycisk migawki, aby włączyć Osmo Action i rozpocznij nagrywanie w dwie sekundy. 

DJI Mimo

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, pobierz aplikację DJI Mimo na swój smartfon. Aplikacja zapewnia kompleksowe rozwiązania do edycji i przeglądania stworzonych materiałów w ciągu kilku sekund. 

Akcesoria do Osmo Action

Zanim rozpoczniesz przygodę z tworzeniem ciekawych materiałów w domu, sprawdź akcesoria dedykowane Osmo Action, które pomogą Ci uwolnić Twoją kreatywność. Zestaw filtrów ND doskonale sprawdzi się podczas nagrywania w różnych warunkach oświetleniowych, a zestaw montażowy da Ci jeszcze więcej kreatywnych możliwości. Niezależnie od tego, jakie masz wymagania, Osmo Action pomoże Ci wznieść się na wyższy poziom.  

Akcesoria do DJI Osmo Action

Osmo Action: Kinowe ujęcia

Z Osmo Action z łatwością przesuniesz swoje granice kreatywności. Wybierz Osmo Action i wkrocz w świat pełen niesamowitych materiałów!

pixel