Nowy tryb prywatności w aplikacji mobilnej DJI

DJI, światowy lider w dziedzinie dronów cywilnych i technologii obrazowania z powietrza, uruchomił dziś nowy tryb prywatności w swojej aplikacji mobilnej, który zatrzymuje transfer danych internetowych w aplikacji DJI Pilot, aby zapewnić większą prywatność dla instytucji rządowych oraz przedsiębiorstw. Tryb ''Local Data'' będzie dostępny już od następnej aktualizacji aplikacji DJI Pilot we wszystkich monitorach CrystalSky i wybranych tabletach z Androidem. Gdy operator aktywuje tryb prywatności, aplikacja przestanie wysyłać lub odbierać dane przez Internet.

Zapewnia to dodatkową warstwę bezpieczeństwa operatorom dronów, którzy wykonują loty obejmujące kluczową infrastrukturę, projekty rządowe lub inne poufne misje z wykorzystaniem bezzałogowców. "Tworzymy tryb poufnych danych 'Local Data w celu zaspokojenia potrzeb naszych klientów korporacyjnych, w tym organizacji publicznych i prywatnych, które używają technologii DJI do wykonywania dyskretnych operacji lotniczych na całym świecie" - powiedział Brendan Schulman, wiceprezes ds. Polityki i prawa DJI. "DJI zobowiązuje się do ochrony prywatności swoich klientów, zdjęć, filmów i dzienników lotów. Tryb prywatności danych zapewni dodatkową gwarancję dla klientów o podwyższonych wymaganiach w zakresie bezpieczeństwa przechowywania danych."

Ponieważ tryb ''Local Data'' blokuje wszystkie dane internetowe, aplikacja DJI Pilot nie będzie w stanie wykryć lokalizacji użytkownika, pokazać mapy oraz informacji GeoFence, takich jak brak stref lotów lub ich tymczasowy zakaz. Ponadto nie będzie powiadamiać operatorów dronów o najnowszych aktualizacjach oprogramowania. Dane telemetryczne zapisane podczas wykonywania lotu, takie jak wysokość, odległość lub prędkość, pozostaną zapisane w urządzeniu, nawet jeśli użytkownik dezaktywuje tryb danych lokalnych.Niezależnie od tego, czy tryb prywatności jest włączony, obrazy i filmy uwiecznione przez użytkownika są udostępniane tylko wtedy, gdy ten zdecyduje się przesłać je online do użytkowników SkyPixel, mediów społecznościowych lub udostępnić w inny sposób.

Podczas korzystania z trybu danych lokalnych, operatorzy dronów muszą pamiętać, że ponoszą pełną odpowiedzialność za wykonywanie operacji lotniczych i że rozumieją, że funkcje, mające na celu poprawić bezpieczeństwo i ułatwić ich loty, które opierają się na łączności internetowej, nie będą wtedy dostępne. Operatorzy dronów mogą włączyć tryb prywatności ''Local Data'' otwierając aplikację DJI Pilot, klikając ''Aktywuj tryb LDM'' oraz wpisując hasło, które będzie wymagane do wyłączenia tego trybu i ponownego połączenia się z Internetem. Nowe urządzenia będą musiały być najpierw aktywowane przez użytkownika za pomocą aplikacji DJI. Rejestrując się, a następnie logując na swoje konto. Będzie to wymagało wpisania danych użytkownika; takich jak adres e-mail i hasło, potwierdzając tym samym ich wiarygodność. Aby mieć pewność, że dron ma zainstalowaną najnowszą wersję oprogramowania każdy użytkownik może pobrać ją w dowolnym momencie, gdy tylko posiada dostęp do Internetu przed włączeniem trybu prywatności.

"DJI przeniosło dane klientów, aby zapewnić jeszcze lepsze zarządzanie w trybie prywatnych lotów" powiedział Walter Stockwell, dyrektor ds. Standardów technicznych DJI. "Cieszymy się, że możemy opracować tryb Local Data w ramach dążenia do zaspokojenia potrzeb naszych klientów.". Tryb prywatności może być niedostępny w miejscach, w których wymagane jest połączenie internetowe lub wręcz zalecane ze względu na lokalne przepisy.

pixel