Podłącz się do nowej stacji ładującej drona DJI Spark

DJI włączyło do swojej oferty przenośną stację ładującą drona DJI Spark. Ile akumulatorów jest w stanie naładować? Czy jest kompaktowa i prosta w użyciu? W tym artykule przeanalizujemy funkcje nowego produktu i odpowiemy na wszystkie nasuwające się pytania.

Stworzona specjalnie z myślą o transporcie stacja ładująca drona DJI Spark zapewnia zasilanie inteligentnym akumulatorom, a także urządzeniom mobilnym bez względu na naszą lokalizację dzięki swojej sporej pojemności. Aby rozpocząć ładowanie, wystarczy, że umieścisz drona w stacji. Oprócz tego możesz ładować dwa dodatkowe akumulatory.

stacja ładująca drona

Stacja ładująca ma pojemność 5000 mAh, wydajność prądową 54 Wh i napięcie 13,05 V. Po pełnym naładowaniu stacja jest w stanie naładować trzy akumulatory w zaledwie 150 minut. Po podłączeniu do zewnętrznego źródła zasilania, stacja ładująca również się naładuje. Korzystając z portu USB, istnieje możliwość zasilania urządzeń mobilnych, takich jak smartfony lub tablety.

Użytkowanie

1. Odblokuj zatrzask, aby umieścić akumulatory w portach ładujących. Dopasuj styki akumulatora włożonego w dronie do styków stacji ładującej, a następnie umieść drona z akumulatorem w stacji. Zamknij zatrzask i upewnij się, że jest odpowiednio zablokowany.

stacja ładująca DJI Spark

2. Naciśnij krótko przycisk zasilania, a następnie naciśnij ponownie i przytrzymaj, aby włączyć stację i rozpocząć ładowanie.

stacja ładująca ze Sparkiem

3. Podczas ładowania stacja najpierw naładuje akumulator w dronie, a następnie dwa pozostałe akumulatory zaczynając od tego o wyższym stopniu naładowania.

DJI Spark i stacja Ładująca

4. Ładowarka stacji ładującej jest kompatybilna z ładowarką akumulatora DJI Spark. Pełne naładowanie stacji zajmuje około 95 minut.

5. Stację ładującą można używać również jak HUB ładowania. Po podłączeniu do zewnętrznego źródła zasilania, pełne naładowanie stacji, akumulatora podłączonego do drona i dwóch pozostałych zajmuje około 3 godzin.

6. Z boku stacji ładującej znajdują się trzy porty. Są to (od lewej do prawej):

- Port USB (5 V / 2 A): ładuje aparaturę sterującą i urządzenia mobilne;

- Port ładowania: ładuje stację oraz inteligentne akumulatory;

- Port Micro USB: Łączy stację z komputerem w celu aktualizacji oprogramowania.

DJI Spark

Już nigdy nie przejmuj się rozładowanymi akumulatorami w trasie. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na przejażdżkę rowerową, długi spacer, czy w podróż, możesz w łatwy sposób spakować przenośną stację ładującą DJI Spark i nadal latać.

pixel