Współpraca DJI oraz Menlo Park Fire Protection

Na podstawie 18-miesięcznej współpracy, Menlo Park FPD przetestuje produkty DJI pod kątem reakcji w sytuacjach kryzysowych.

7 listopada 2017r. - DJI, światowy lider rynku dronów cywilnych oraz powietrznej technologi filmowej, sformalizował swoją stałą współpracę z Menlo Park Fire Protection District z siedzibą w Kalifornii, wyznaczając agencję jako partnera w zakresie rozwoju technologii, zajmującej się rozszerzeniem wykorzystania dronów jako niezawodnych narzędzi podczas wypadków czy sytuację kryzysową.

Jako partner w zakresie rozwoju, Menlo Park FPD przetestuje dostosowane rozwiązania opracowane przez DJI dla sektora bezpieczeństwa publicznego w ramach pionierskich prac na tym, jak najlepiej używać dronów do ochrony życia i mienia. DJI i Menlo Park FPD współpracowały ze sobą, by reagować na lokalne sytuacje kryzysowe, takie jak pożary budynków, ratownictwo wodne, a także katastrofy na dużą skale, takie jak huragany oraz niszczące pożary.

Pożar w Santa Rosa był pierwszym przypadkiem, gdy Departament Leśnictwa i Ochrony Przeciwpożarowej Kalifornii wykorzystywał loty dronem w ramach reakcji na katastrofy na dużą skalę. Menlo Park FPD użył sprzętu DJI ponad 120 razy, aby zapewnić świadomość sytuacyjną władzom, pomóc w poszukiwaniach i odzyskiwaniu danych oraz przeprowadzić oględziny w zniszczonych dzielnicach. Nastąpiło to po wcześniejszej współpracy, która pokazała, w jaki sposób agencje bezpieczeństwa publicznego mogą korzystać z dronów, aby szybko gromadzić informacje na temat sytuacji kryzysowych i zapewniać informacje dla dowódców, jednocześnie bezpiecznie dzieląc przestrzeń powietrzną z tradycyjnymi samolotami bezpieczeństwa publicznego.

"Nasze partnerstwo z Menlo Park FPD dało nam cenne możliwości przekonania się na własnej skórze, jak nasze drony działają w terenie, co pozwala nam wykorzystać rzeczywiste doświadczenia w ciągłym udoskonaleniu naszych możliwości sprzętowych i programowych." - powiedział Romeo Durscher, dyrektor działu edukacji w DJI.

"W ciągu kilku ostatnich miesięcy nasze drony odegrały kluczową rolę we wspieraniu działań ratowniczych podczas oraz po katastrofach takich jak, huragan Harvey, pożar Yosemite, huragan Irma oraz ostatni pożar Santa Rosa."

Menlo Park FPD obecnie testuje nowe wiodące rozwiązanie dla przedsiębiorstw, ogłoszone dzisiaj przez DJI, jako profesjonalny system zarządzania dronami FlightHub, aby zobaczyć, w jaki sposób może usprawnić działania ratownicze. DJI oraz Menlo Park FPD współpracują ze sobą od marca 2016 r., wykorzystując kamerę DJI, FLIR Zenmuse XT. Od tego czasu DJI przeprowadziło praktyczne szkolenia na temat swoich dronów dla personelu Menlo Park FPD oraz dokonały  wdrożeń dronów DJI w operacje ratownicze. Podczas tej współpracy DJI zebrało cenne informacje zwrotne o produkcie z różnych wspólnych ćwiczeń, opracowano koncepcje dla aplikacji drona M600 i sprawdzono kilka scenariuszy treningu przeciwpożarowego.

"Bliska współpraca z DJI w ciągu ostatnich 18 miesięcy pozwoliła nam lepiej zrozumieć, o ile większą użyteczność można uzyskać dzięki dronom" - powiedział Harold Schapelhouman, szef straży pożarnej w Menlo Park FPD. "Nasza współpraca w Santa Rosa pozwoliła uzyskać ogromną ilość szczegółowych danych, które pomogły nam opracować plan działania i wydajniej zarządzać zasobami w tym krytycznym czasie. Ponieważ doświadczamy problemy związanego z koordynowaniem operacji katastrof i przesyłaniem danych na miejscu, odkrywamy więcej sposobów, dzięki którym możemy przesuwać granice technologii lotniczej, aby lepiej służyć społeczności lokalnej."

Współpraca została ogłoszona dzisiaj na DJI AirWorks Conference, na corocznym wydarzeniu, które łączy użytkowników DJI, aby zainspirować, połączyć i pobudzić uczestników do korzystnych z zastosowań dronów dostępnych obecnie dla przedsiębiorstw, oraz przyszłości światowego przemysłu dronów do zastosowań komercyjnych. Wydarzenie przyciąga uczestników z różnych środowisk, którzy codziennie korzystają z dronów w branży rolniczej, budowlanej, energetycznej, infrastrukturalnej oraz bezpieczeństwa publicznego przez trzy dni prezentacji, warsztatów praktycznych, sesji szkoleniowych i możliwości nawiązywania kontaktów. Konferencja rozpoczęła się dzisiaj w Denver w Kolorado.

DJI ogłosiło dziś także postępy w zakresie wspierania innowacji i promowania szybkiego rozwoju przemysłu dronów komercyjnych.

Więcej o Menlo Park Fire Protection District

Menlo Park Fire District zapewnia niezbędne służby anty pożarowe i ratunkowe w miastach Atherton, East Palo Alto i Menlo Park w hrabstwie San Mateo oraz na zlecenie SLAC National Accelerator Laboratory. Fire District jest strategicznie zlokalizowany w samym sercu Doliny Krzemowej. Od 2014 roku rozwija program "UAS / Drone". Wcześniej w tym roku został zidentyfikowany przez BARD Colleges Drone Program jako jedna z ponad 350 publicznych agencji bezpieczeństwa w kraju z programem autoryzowanym i zgodny z przepisami FAA. W czerwcu Fire District zorganizował jednodniowe sympozjum UAS/Drone w SLAC w celu promowania sposobu, w jaki inne agencje straży pożarnej mogłyby rozpocząć lub rozwinąć program Drone. Ponad 50 innych agencji straży pożarnej i ponad 200 osób uczestniczyło w sympozjum. Fire District niedawno uzyskał autoryzację lotów w godzinach nocnych i ponad ludźmi. Fire District został formalnie upoważniony przez Park Service do latania dronami w Yosemite podczas pożaru Sout Fork, przez FEMA do latania dronami w Teksasie i na Florydzie podczas huraganów oraz przez biura szeryfa hrabstwa Alameda i Sonoma, aby używać dronów w zniszczonych przez pożary obszarach Santa Rose i inne części hrabstwa Sonoma.

pixel