DJI Mavic Air FAQ: Rzeczy, o których musisz wiedzieć

Nadal nie zdecydowałeś się na DJI Mavic Air? Czy też masz pytania dotyczące Twojego nowego drona? Zebraliśmy kilka często zadawanych pytań dotyczących DJI Mavic Air i stworzyliśmy pomocne FAQ. Jeśli nadal nie możesz znaleźć odpowiedzi, możesz skontaktować się z nami na Facebooku lub obejrzeć poradniki na naszym kanale Youtube

Jakie są najważniejsze informacje?

DJI Mavic Air jest ultraprzenośny i składany. Czyli chcesz bez wysiłku rozpocząć swoją przygodę z fotografowaniem z powietrza? Nie ma problemu, o ile posiadasz DJI Mavic Air. Oprócz niezliczonych funkcji, Mavic Air może bez problemu zmieścić się w plecaku lub dużej kieszeni. Jeśli jesteś osobą, która uważa, że drony są zbyt duże i trudne w używaniu, to czas spojrzeć inaczej.

Mavic air

Dzięki funkcji panoram sferycznych (32MP) nigdy więcej nie zaznasz frustracji ze zniekształceniami i rozmyciem w panoramach. DJI Mavic Air może wykonać 25 zdjęć w zaledwie osiem sekund, aby stworzyć krystalicznie czystą 32MP panoramę sferyczną. Co więcej, można je oglądać z wciągającej perspektywy za pomocą DJI Goggles.

dji Mavic air

Kamera 4K z 3-osiowym gimbalem: Zakres drgań kątowych zredukowany został do 0,005° co sprawia, że DJI Mavic Air gwarantuje niesamowitą płynność i czystość obrazu. Potężna kamera 4K może nagrywać z prędkością 30 klatek na sekundę, przechwytywać FHD wideo z prędkością 120 klatek na sekundę i robić zdjęcia o rozdzielczości 12 megapikseli.

DJI - Mavic air

Ochrona w oparciu o system wizyjny: Czy można przezwyciężyć strach przed lataniem z powodu potencjalnych przeszkód i nieznanego nam otoczenia? Możesz pozbyć się strachu dzięki zaawansowanej technologii VIO. Potężny system czujników składa się z głównej kamery gimbala, czujników dual-vision z przodu, tylnych i dolnych czujników podczerwieni. Redundantność IMU oraz grupa rdzeni obliczeniowych, pomagają osiągnąć precyzyjny zawis i lepszą wydajność lotu. Ponadto, dzięki zaawansowanemu systemowi omijania przeszkód (APAS) DJI Mavic Air może omijać przeszkody zarówno przed, jak i za nim. Krótko mówiąc, bezpieczeństwo lotu zostało znacznie poprawione.

Gesty rąk: Zrealizuj swoje marzenia bycia rycerzem Jedi dzięki DJI Mavic Air! Możesz sterować dronem za pomocą różnych gestów rąk. Wybierając tryb inteligentnego przechwytywania - Smart Capture, można wznieść się i lądować dronem, robić selfie, nagrywać filmy wideo za pomocą prostych ruchów ręką. To zabawne, intuicyjne i niesamowicie proste.

Czy transmisja wideo Wi-Fi jest stabilna? Jaki zasięg oferuje DJI Mavic Air?

Rozumiemy, że utrata połączenia może być koszmarem dla każdego operatora. Dlatego też DJI Mavic Air wykorzystuje nową, udoskonaloną transmisję wizyjną Wi-Fi, aby zapewnić lepszy sygnał i ciągłość połączenia. Ten nowy system transmisyjny obsługuje dwa pasma częstotliwości 2,4/5,8 GHz (niektóre kraje nie obsługują transmisji 5,8 GHz) i 720p podglądu na żywo z odległości do 4 km.

dron mavic air

Czy Mavic Air jest wodoodporny?

Niestety nie jest, dlatego nie należy latać w złych warunkach pogodowych.

Jako lekki dron (430 g), jaka jest wydajność DJI Mavic Air w warunkach silnego wiatru?

DJI Mavic Air jest imponująco stabilny przy silnym wietrze, zapewnia odporność przy prędkości wiatru do 10 m/s. Czujniki i systemy pozycjonowania zapewniają, że dron poleci tam, gdzie chcesz. Dodatkowo zastosowanie architektury napędu sinusoidalnego FOC (ESC, czyli Electronic Speed Controller - Elektroniczny Sterownik Prędkości) zapewniają DJI Mavic Air  wyższą ogólną sprawność zarówno silników, jak i ESC. Ogólnie rzecz biorąc, najnowsze technologie DJI sprawiają, że Twój DJI Mavic Air może precyzyjnie zawisnąć przy silnym wietrze, dając Ci pewność, że lot będzie bezpieczny.

dron DJI mavic air

Jaka jest jakość wideo DJI Mavic Air?

DJI Mavic Air nagrywa wideo z jakością 4K przy 30 klatkach na sekundę, z prędkością 100 Mb/s w jakości UHD. Ponadto można wykorzystać DJI Mavic Air do rejestrowania szybkich ruchów, ponieważ może on nagrywać wideo z prędkością 120 klatek na sekundę w rozdzielczości 1080p.

Detale designu, które sprawiają, że DJI Mavic Air świetnie nadaje się dla podróżników oraz fotografowania na świeżym powietrzu

DJI Mavic Air jest wyposażony w etui do przenoszenia, które może doskonale pomieścić drona w celu bezpiecznego i łatwego transportu. Jeśli zamówisz zestaw Fly More Combo, otrzymasz dodatkową torbę podróżną, która pomoże Ci w transporcie drona i akcesoriów. Oprócz tego dostępne są dwa rozwiązania przyjazne dla operatorów: ochraniacz na gimbal i drążki sterujące które możemy odkręcić. Nowa osłona przegubu może w pełni ochronić Twój gimbal i kamerę przed uszkodzeniami i zapobiega gromadzeniu się brudu. Ogólnie rzecz biorąc, DJI Mavic Air jest naprawdę stworzony z myślą o każdej przygodzie!

Dlaczego Mavic Air wykorzystuje nieskładane śmigła?

Nieskładane śmigła są bardziej opływowe, dzięki czemu DJI Mavic Air jest mniejszy i bardziej przenośny po złożeniu.

Czy początkujący operator może obsługiwać Mavic Air?

Zdecydowanie! Wprowadzono już kilka imponujących, inteligentnych funkcji DJI Mavic Air, takich jak wydajne systemy czujników w FlightAutonomy 2.0 i zaawansowane systemy wspomagania pilota (APAS). Operatorzy mogą latać do przodu i do tyłu bez obawy o awarie dronów, ponieważ APAS zaplanuje odpowiednią trasę lotu, aby automatycznie ominąć przeszkody. Również funkcja powrót do domu (RTH) jest teraz jeszcze bardziej niezawodn a . DJI Mavic Air wybiera najbezpieczniejszą trasę lotu podczas korzystania z procedury RTH. Dzięki zastosowaniu funkcji rejestrowania trasy lotu w czasie rzeczywistym, DJI Mavic Air powróci do punktu Home Point mimo utraty sygnału. Wykorzystanie czujników zapewni bezpieczny powrót, poprzez ominięcie występujących przeszkód. Jeżeli będzie możliwość dron nawiąże ponowne połączenie z aparaturą sterującą. Zachęcamy do zapoznania się z poradnikami na naszym kanale w serwisie Youtube. Poprowadzą Cię one krok po kroku po głownych funkcjach, a latanie dronem nigdy dotąd nie było tak bezpieczne i proste!

dji ars mavic air

Jakie są główne różnice pomiędzy Mavic Air i Mavic Pro?

W porównaniu z DJI Mavic Pro, DJI Mavic Air jest tańszy, lżejszy, mobilniejszy i szybszy. Posiada więcej trybów sterowania gestami i Quickshot, takich jak Panorama sferyczna, Asteroid czy Boomerang. Czas lotu DJI Mavic Air jest o 6 minut krótszy niż Pro, ale 21 minut lotu nadal robi wrażenie w przypadku dronów o takich rozmiarach. Dodatkowo, DJI Mavic Air jest pierwszym dronem od DJI, który jest dostarczany z 8 GB pamięci masowej. Więc następnym razem, gdy zapomnisz karty SD, nie musisz panikować. Chcesz dowiedzieć się więcej o DJI Mavic Air i jak wypada w porównaniu do innych dronów DJI? Zawsze możesz sprawdzić na naszej stronie DJI ARS.

Czy trudno jest wykonać wideo przy użyciu trybu Asteroid?

Nie! To tylko kliknięcie w ekran, które sprawi, że nakręcisz te piękne filmy bez konieczności zastanawiania się nad komponowaniem materiałów wideo. Ujęcia Asteroid sprawiają, że codzienne sceny wyglądają niesamowicie i możesz je natychmiast udostępniać na portalach społecznościowych za pośrednictwem DJI GO 4.

Czy te pytania i odpowiedzi pomogły Ci lepiej poznać DJI Mavic Air? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub film? Pochwal się nim i prześlij na naszą galerię! Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące produktów DJI, zawsze możesz skontaktować się z nami na Facebooku i Instagramie - chętnie pomożemy.

pixel