Kod produktu: 011416

DJI Goggles

1 699 PLN
Dostępność
Wysyłka
Salon Warszawa

Powiadom mnie o dostępności

DJI GOGGLES

Przeżyj lot jak nigdy wcześniej

Gogle DJI są niezwykle wygodnym urządzeniem przeznaczonym do lotów FPV z dronami DJI. W estetycznej obudowie znajduje się para ekranów wyświetlających obraz w jakości HD 1920 x 1280, odbiornik sygnału video, zapewniający znikome opóźnienia przesyłu, a także przyciski wykonywania zdjęć i nagrywania video. Inteligentne tryby lotu, takie jak ActiveTrack, TapFly, Terrain Follow, Cinematic i Tripod nadają lataniu nowy wymiar.

Gogle DJI
Transmisja DJI Goggles

Wysoka prędkość transmisji

Gogle DJI oferują jakość obrazu 720p przy prędkości 60 fps i 1080p przy prędkości 30fps (na małe odległości) z bardzo niskimi opóźnieniami przesyłu rzędu 110 ms. Dzięki systemowi transmisji OcuSync aż do czterech urządzeń może być jednocześnie podłączonych do Mavica Pro. Anteny wbudowane w zestaw zapewniają odpowiednią siłę sygnału, nawet, gdy dron leci za Tobą. Dziel się zabawą z przyjaciółmi, pilotując drona i pokazując im świat z lotu ptaka.

Jakość obrazu

Typowe wyświetlacze 2K znajdujące się w goglach do lotów FPV są podzielone na dwie sekcje 1280x1440 na każde oko. Jednakże podczas używania formatu 16:9 kolejne sekcje zostają odcięte, przez co zostaje nam jedna czwarta dostępnych pikseli. Gogle DJI posiadają dwa ekrany 1920x1080, co oznacza, że wykorzystują ponad 2 razy więcej pikseli niż typowe ekrany 2K.

Wysoka jakość obrazu DJI Goggles
Gogle DJI

Optyka najwyższej klasy

W goglach zastosowano dzielnik wiązki do wyświetlenia obrazu przed każdym okiem, a także polaryzację, dzięki czemu obraz nie nachodzi na siebie w żaden sposób, co w rezultacie daje prawdziwą rozdzielczość full HD 1920x1080 na każde oko. Korzystając z soczewki asferycznej uzyskujemy pole widzenia 85°, co pozwala w pełni oddać się wrażeniom z lotu.

Prostota użytkowania

W trybie Head Tracking Flight ruchy głowy kontrolują obrót drona w osi yaw (obrót w lewo i w prawo) i obrót kamery w osi tilt (przechylenie do przodu i do tyłu). Wszystko co musisz zrobić to poruszyć głową, a czujniki wykryją ruch i przełożą go na analogiczny ruch drona lub kamery. Następnie wyprostuj głowę, gdy chcesz przerwać obrót. W trybie Head Tracking Gimbal kontrolujesz jedynie przechylenie gimbala.

Prostota użytkowania DJI Goggles
Komfort użytkowania DJI Goggles

Komfort użytkowania

Podczas tworzenia gogli, DJI położyło szczególny nacisk na komfort użytkowania. Opaska znakomicie radzi sobie z równym rozprowadzeniem wagi urządzenia dookoła głowy, pozwalając na wygodne użytkowanie przez wiele godzin, także jeśli nosisz okulary. Na obudowie znajdują się intuicyjne przyciski obsługi menu. Część ekranową gogli można szybko podnieść w razie potrzeby.

Inteligentne tryby

Gogle świetnie sprawdzają się z nowym inteligentnym trybem lotu: Fixed-Wing. Tryb blokuje możliwość skrętu w lewo lub w prawo, a zamiast tego pozwala na lot przed siebie z wysoką prędkością, aby uzyskać jak najbardziej realistyczną symulację lotu. W połączeniu z trybem Head Tracking, możesz użyć swojej głowy do kontrolowana Mavica Pro, aby w pełni cieszyć się z wrażeń lotu. Przewidywanie trasy lotu w trybie Fixed-Wing sprawia, że tryb jest bezpieczniejszy w użyciu w szybko zmieniającym się otoczeniu. Inne inteligentne tryby lotu to Terrain Follow, ActiveTrack, TapFly, Cinematic i Tripod.

DJI Gogle
Inteligentne tryby w goglach DJI

Szeroka kompatybilność

Gogle można połączyć z dronami DJI bezprzewodowo za pośrednictwem systemu transmisji OcuSync (Phantom 4 Pro V2.0, Mavic 2 Pro / Zoom, Mavic Pro) lub przewodowo za pośrednictwem połączenia USB z aparaturą sterującą (Inspire 2, Phantom 4 / Pro / Advanced, Spark). Goggles mogą być połączone z innymi urządzeniami dzięki gniazdu HDMI. Podłącz urządzenia video, aby oglądać filmy i odtwarzaj dźwięk przez wbudowane głośniki bądź podłącz słuchawki do portu audio. Dzięki gnieździe karty SD, możesz ściągać i odtwarzać na swoich goglach filmy z dronów DJI.

Często zadawane pytania

Ogólne

Jaki jest właściwy sposób zakładania i noszenia DJI Goggles?

1. Włóż mocowanie opaski do paska nad soczewkami aż usłyszysz kliknięcie. Sprawdź czy został

dobrze zamocowany.


2. Wyrównaj gogle na twarzy i pociągnij opaskę do dołu. Wyreguluj pokrętło opaski aż gogle będą dobrze

przylegały do głowy.

Czy mogę nosić okulary podczas korzystania z DJI Goggles?

Tak.

Czy DJI Goggles są wodoodporne?

DJI Goggles nie są wodoodporne.

Jak dostosować rozstaw źrenic (IPD)? Jaka odległość będzie odpowiednia dla mnie?

Najpierw obróć pokrętło IPD, aby dostosować rozstaw między soczewkami aż obrazy zostanąwyrównane. Kiedy oba obrazy nachodzą na siebie, oznacza to, że rozstaw jest odpowiedni dla ciebie.

Jak uniknąć przypadkowego dotykania panelu dotykowego?

Możesz zablokować panel dotykowy przesuwając na nim dwa palce do tyłu.

Dlaczego po naciśnięciu i przytrzymaniu przycisku zasilania moje DJI Goggles działają sporadycznie?

DJI Goggles nie reagują na komendy włączania/wyłączania przez 10 sekund od ostatniego włączenia/załączenia.

Do czego służy gniazdo kart Micro SD w DJI Goggles?

Gniazdo karty Micro SD w DJI Goggles służy do pobierania plików z drona do wbudowanej karty SD w

celu utrzymania kopii zapasowej i przeglądania plików wideo. Możliwe jest wyświetlanie tylko filmów o rozdzielczości

1080p przy 60 kl./s i mniejszej.

Czy mogę pobrać filmy wideo, które nie były nagrywane przez drona i zapisać je karcie na Micro SD, a następnieodtworzyć za pomocą DJI Goggles?

Nie.

Jakie są główne różnice między trybem HD, a Smooth?

W trybie HD rozdzielczość transmitowanego materiału wideo osiąga 1080p przy 30 kl./s dla bliskiego pola widzenia i 720p przy 60 kl./s dla dalekiego pole widzenia lub w czasie, gdy występują zakłócenia. W trybie Smooth rozdzielczość wynosi wynosi 720p przy 60 kl./s Tryb HD zaprojektowano z myślą o lepszej jakości podglądu na żywo oraz wrażeniach lotu, natomiast tryb Smooth to przede wszystkim płynniejsza transmisja na żywo.

Jaka jest różnica między ekranami 1080p w DJI Goggles, a innymi ekranami 2K?

Typowe ekrany 2K w goglach innych marek są podzielone na dwie matryce 1280x1440, jedna o rozdzielczości 720p na każde

oko. DJI Goggles używają dwóch matryc o rozdzielczości 1080p, co oznacza, że każdy ekran ma maksymalną rozdzielczość 1920x1080.

Ile par gogli można połączyć jednocześnie do DJI Mavic Pro/Mavic Pro Platinum?

Poza połączeniem DJI Goggles z DJI Mavic Pro/DJI Mavic Pro Platinum i aparaturą sterującą, istnieją trzy inne kombinacje:


1. DJI Mavic Pro/Mavic Pro Platinum + dwie pary DJI Goggles + dwie aparatury sterujące.


2. DJI Mavic Pro/Mavic Pro Platinum + dwie pary DJI Goggles + aparatura sterująca.


3. DJI Mavic Pro/Mavic Pro Platinum + DJI Goggles + dwie aparatury sterujące.

Co się stanie, gdy do tego samego drona podłączymy więcej niż jedne DJI Goggles/aparaturę sterującą?

W trybie Coach Mode tylko aparatura sterująca może zmieniać tryb lotu. Dron reaguje na podrzędną aparaturę sterującą (Slave) tylko wtedy, gdy nadrzędna aparatura sterująca (Master) nie wykonuje żadnych działań przez dłużej niż dwie sekundy. Aparatura typu Master może przejąć kontrolę w dowolnym momencie. W trybie Dual Operation (dron + dwie pary DJI Goggles + dwie aparatury sterujące), podrzędne gogle nie działają w trybie Head Tracking. Jeśli jeden operator jednocześnie używa aparatury sterującej oraz gogli, dla zapewnienia bezpiecznego lotu, niezbędna jest druga osoba wydająca instrukcje i ostrzeżenia.

Jakie drony DJI są kompatybilne z produktem DJI Goggles przy użyciu kabla USB?

DJI Spark, DJI Phantom 4, DJI Phantom 4 Pro, DJI Phantom 4 Advanced oraz DJI Inspire 2.

Jakie urządzenia można podłączyć za pomocą HDMI do DJI Goggles?


Wszystkie, które posiadają gniazdo HDMI.

Dlaczego DJI Mavic Pro/DJI Mavic Pro Platinum to jedyne drony, które łączą się bezprzewodowo z DJI Goggles?

Ze względu na OcuSync. Ten system transmisji wideo posiada zarówno DJI Mavic Pro/DJI Mavic Pro Platinum, jak i DJI Goggles, co sprawia, że połączenie bezprzewodowe między tymi dwoma urządzeniami jest możliwe.

Dlaczego jakość obrazu przesyłanego do moich DJI Goggles czasami się zmienia?

Rozdzielczość transmisji materiału wideo przesyłanego do DJI Goggles zmienia się wraz z rozdzielczością nagrywania. W związku z tym:


1. Podczas nagrywania filmu w rozdzielczości 4K, największa rozdzielczość transmisji wideo to 720p przy 30 kl./s.


2. Podczas nagrywania filmu w rozdzielczości 2.7K, rozdzielczość transmisji wideo wynosi 1080p przy 30 kl.s.


3. Podczas nagrywania filmu w rozdzielczości 1080p lub mniejszej, w zależności od tego czy szybkość liczba klatek na sekundę wynosi 30 lub mniej/więcej, maksymalna rozdzielczość transmisji wideo wynosi odpowiednio 720p przy 60 kl./s lub 1080 przy 30kl./s.

Jakie opóźnienie występuje gdy DJI Goggles są połączone z innymi urządzeniami?

Opóźnienie transmisji wideo HD (w bliskim polu widzenia i bez zakłóceń) może wynosić zaledwie 110 ms (DJI Mavic Pro/DJI Mavic Pro Platinum, 720p 60kl./s, format wideo: 720p 120 kl./s), 150 ms (seria DJI Phantom 4, 720 60 kl./s, format wideo: 720p 60 kl./s / 720p 120 kl./s), 140 ms (DJI Inspire 2+X5S, 720p 60 kl./s, format wideo: 1080p 120 kl./s), 190 ms (DJI Inspire 2+DJI Zenmuse X4S, 720p 60 kl./s, format wideo: 1080p 60 kl./s).

W jaki sposób DJI Goggles zapewniają stabilną i bezprzewodową transmisję wideo?

Dzięki autorskiemu, bezprzewodowemu systemowi transmisji OcuSync, DJI Goggles są w stanie połączyć się z dronami serii DJI Mavic na odległość nawet 7 km (FCC). Cztery wbudowane anteny zapewniają odbiór sygnału z każdego kierunku, pozostając w łączności z dronem nawet, gdy ten znajduje się za nami.

Dwie aparatury oraz para gogli jest połączona z dronem z serii DJI Mavic. Co się stanie z połączeniem między aparaturami a dronem, gdy utracę połączenie między DJI Goggles a dronem?

Jeżeli gogle zostaną wyłączone lub utracą połączenie z dronem na dłużej niż 30 sekund, aparatura sterująca połączona z goglami automatycznie nawiąże połączenie z dronem. Aparatura ta będzie kontrolować lotem, ale nie będzie transmitować obrazu do aplikacji DJI GO 4.

Jak zaktualizować oprogramowanie firmware DJI Goggles?

Istnieją trzy możliwości aktualizacji oprogramowania:


1. Połącz gogle bezpośrednio do komputera.


2. Połącz aparaturę sterowania, drona i DJI Goggles przed podłączeniem aparatury do komputera i zaktualizuj wszystkie trzy urządzenia jednocześnie.


3. Połącz aparaturę sterowania, drona i DJI Goggles, a następnie połącz aparaturę sterującą z aplikacją DJI GO 4 aby aktualizować jednocześnie wszystkie trzy urządzenia w aplikacji.

Czy DJI Goggles posiadają te same funkcje bez względu na to, z jakim urządzeniem są połączone? Jeśli nie, to jakie są różnice?

Nie. Aby zapoznać się z konkretnymi funkcjami w zależności od urządzenia, sprawdź instrukcję obsługi. Już wkrótce tryb Head Trackingu będzie działał również po połączeniu z dronami serii DJI Phantom 4.

Dlaczego gimbal drona połączonego z DJI Goggles obraca się w trybie Head Tracking, pomimo że przestałem obracać głową?

W trybie Head Tracking ruch gimbala zależy od ruchu głową operatora gogli. Jeżeli osoba używająca gogli nie powróci do punktu wyjściowego, dron będzie się obracał do czasu aż to zrobi.

Dlaczego przyciski C1/C2 na aparaturze sterującej drona z serii Mavic nie odpowiadają gdy dron jest połączony z DJI Goggles?

Kiedy DJI Mavic Pro/DJI Mavic Pro Platinum jest połączony z DJI Goggles, przyciski C1/C2 zamieniają się w przyciski Fn/Back dla ułatwienia sterowania goglami.