DJI ogłosiło cenę i dostępność Ronina S

DJI, światowy lider w dziedzinie kreatywnej technologii kamer,  pod koniec maja poinformował o cenie i dostępności DJI Ronin-S, pierwszego jednoręcznego stabilizatora do DSLR i bezlusterkowców. Ronin-S będzie kosztować 3 199,00 PLN. Przedsprzedaż rozpoczęła się 29 maja na www.dji.com, w sklepach flagowych DJI oraz u autoryzowanych dealerów na całym świecie.

Informacje o DJI Ronin-S

Wykorzystując trójosiową stabilizację gimbala DJI, Ronin-S zapewnia płynne, pozbawione wstrząsów wideo i ostre zdjęcia oraz nadaje materiałom kinowy i profesjonalny wygląd.

Potężne silniki o wysokim momencie obrotowym obsługują ładowność do 3,6 kg, dzięki czemu można z Roninem używać kamer i obiektywów, takich jak Canon 1D i 5D, Panasonic GH i Sony Alpha. Użytkownicy mają kontrolę nad ustawieniami parametrów w przypadku kompatybilnych kamer. Jego system stabilizacji kompensuje pracę z obiektywami zmiennoogniskowymi z zewnętrznymi pierścieni zoomu i wyższymi współczynnikami powiększenia, podczas gdy zaawansowane algorytmy stabilizacji pracują zarówno z technologią stabilizacji optycznej w kamerze, jak i w obiektywie. Maksymalna testowana prędkość pracy wynosi 75 km/h przy użyciu obiektywu Panasonic GH5 i obiektywu 50 mm (odpowiednik formatu 35 mm) przy użyciu opcjonalnie gorącej stopki.

Ronin S

Przechwytywanie ustabilizowanego obrazu wideo nigdy nie było łatwiejsze, ponieważ Ronin-S został zaprojektowany z myślą o łatwej konfiguracji i obsłudze. Nowy tryb Push Mode umożliwia ręczną regulację obrotu, pochylenia i osi obrotu, poczas gdy Ronin-S jest włączony. Funkcja Auto Tune automatycznie dostosowuje moc silników, tak, aby przyspieszyć przygotowanie przekładni, dzięki czemu można poświęcić więcej czasu na filmowanie. DJI Ronin-S ma wygodną, ergonomiczną konstrukcję, która pomaga uchwycić płynne ruchy filmowe z trybu pionowego do trybu latarki i podwieszonego do pozycji podwieszanych, bez konieczności blokowania wyświetlania obrazu z kamery. Ronin-S jest również wyposażony w inteligentny system akumulatorów DJI, który jest wbudowany w uchwyt i umożliwia czas pracy do 12 godzin.

Precyzyjny joystick  umożliwia zmianę położenia kamery, tak aby idealnie odwzorowywać ujęcie. Wiele dedykowanych przycisków pozwala operatorom na łatwe sterowanie różnymi ustawieniami, takimi jak przełączanie pomiędzy profilami SmoothTrack lub rozpoczynanie i zatrzymywanie nagrywania. Dołączone Focus Wheel można zamontować po obu stronach uchwytu poprzez 8-pinowe porty po każdej stronie, a nowy tryb sportowy umożliwia szybkie podążanie za obiektem.

Inteligentne tryby fotografowania i zaawansowane dostosowywanie Ronin-S za pomocą aplikacji mobilnej DJI Ronin, takie jak automatyczne tworzenie złożonych ruchów aparatu - Panorama, Motionlapse, Timelapse oraz Track, umożliwiają wyznaczanie określonych pozycji kamery w ujęciu i obracanie między nimi na żądanie. Operatorzy mogą również zmieniać ustawienia SmoothTrack, w tym prędkość, przyspieszenie i deadband dla każdej osi oraz zapisywać je w trzech profilach. Możliwe jest przełączanie się między nimi za pomocą dedykowanego przycisku M na Roninie-S.

Ronin-S

Ustawienia aparatu cyfrowego można regulować bezpośrednio za pomocą aplikacji Ronin, a opcjonalne akcesorium Focus Command Center umożliwia szybką zmianę w razie potrzeby.

Ronin-S wykorzystuje szybkozłączki o standardzie Manfrotto (np. 501) i jest kompatybilny z różnymi akcesoriami DJI Pro. Obsługiwane akcesoria opcjonalne obejmują centrum sterowania ostrością, składające się z ekranu menu umożliwiającego zaawansowane sterowanie gimbalem, kamerą i ogniskowaniem bez użycia urządzenia przenośnego. DJI Force Pro, DJI Master Wheels, pilot Ronin 2 oraz zewnętrzny silnik ogniskowania dla obiektywów ręcznych, który łączy się z dołączonym Focus Wheel. Ronin-S może być również używany z uchwytem samochodowym DJI, mocowaniem wysięgnika oraz systemem z dwoma uchwytami, gdy wymagany jest dodatkowy poziom komfortu i stabilności.

pixel