DJI prezentuje nowe narzędzia do produkcji filmów na targach NAB 2018

DJI Master Wheels i Force Pro oferują precyzyjną i intuicyjną kontrolę nad gimbalami

DJI na targach NAB 2018 zaprezentował nowe narzędzia do produkcji filmowej: DJI Master Wheels oraz DJI Force Pro, które oferują profesjonalne rozwiązania dla wszystkich twórców filmowych. Produkty te oferują filmowcom niezawodne narzędzia, które pomagają uchwycić złożone ujęcia z niezwykłą łatwością, wkomponowując efekt kinowy do każdej sceny. Master Wheels oraz Force Pro współpracują z DJI Ronin 2 oraz Ronin S, rozwijając kreatywne możliwości dla użytkowników o różnym poziomie doświadczenia.

Master Wheels: Profesjonalny, precyzyjny system sterowania gimbalem, który służy do sterowania osią Pan, Tilt i Roll oraz obrotem gimbala wokół własnej osi. Gładkie, stabilne i precyzyjne ruchy pomagają stworzyć profesjonalny materiał, a łatwa w obsłudze i funkcjonalna forma upraszcza tworzenie złożonych filmów.

Force Pro: Dzięki systemowi wykrywania ruchu, z zastosowaniem technologii DJI, światowego potentata w zakresie urządzeń zdalnie sterowanych, precyzyjnie synchronizuje ruch Force Pro z gimbalem, ułatwiając uchwycenie kinowych scen. Intuicyjny i łatwy do opanowania system Force Pro pomaga zrozumieć działania bardziej złożonych systemów sterowania gimbalem.

"Stworzenie tych systemów demonstruje nasze wsparcie dla każdego filmowca, niezależnie od tego, czy jest amatorem, który właśnie zaczyna swoją przygodę z produkcją filmów, czy doświadczonym filmowcem z dziesięcioletnim stażem" -mówi Paul Pan, Senior Product Manager w DJI. "Force Pro oferuje prostotę i funkcjonalność filmowcom poszukującym bardziej intuicyjnego narzędzia, a Master Wheels zapewnia precyzję na najwyższym poziomie podczas pracy z gimbalem"

Master Wheels - precyzyjna kontrola w zasięgu Twojej ręki

Master Wheels

DJI Master Wheels to precyzyjne narzędzie do sterowania gimbalem, które wykorzystuje trzy obciążone koła do regulacji osi Pan, Tilt i Roll oraz obrotu wokół własnej osi z niezwykłą dokładnością. Enkodery optyczne o bardzo wysokiej rozdzielczości wykrywają najmniejsze ruchy kół, a złożone algorytmy przekształcają ten ruch, zwiększając dokładność gimbala. Master Wheels wykorzystuje najnowszą technologię pozycjonowania czujników wraz z dwuzakresową technologią transmisji bezprzewodowej 2,4 / 5,8 GHz, aby zapewnić stabilne połączenie z aparatury z opóźnieniem wynoszącym zaledwie 10 milisekund i zasięgiem działania ponad 3 km.

Stworzony z myślą o wydajności i łatwości użytkowania, Master Wheels posiada intuicyjny interfejs , zapewniający szybki dostęp do ustawień gimbala wraz ze statusem urzadzenia. Użytkownicy mają do dyspozycji trzy przyciski, które można zaprogramować w dowolny sposób. Wbudowane funkcje przechwytywania ruchu pozwalają filmowcom łatwo powtórzyć ruch platformy. Wbudowane trójstopniowe przełączniki mogą regulować kierunek dla każdej osi, a pokrętła odpowiadają za prędkość, płynność i tłumienie. Co więcej, Master Wheels może zmienić ustawienia kamery głównej konsoli, aby szybko reagować na wszelkie modyfikacje

Modularna konstrukcja sprawia, że Master Wheels jest funkcjonalny i wszechstronny, pomagając w uzyskaniu ujęcia, bez względu na sytuację. Trzy koła ze stali nierdzewnej i moduły sterujące mają możliwość szybkiego odłączenia od głównej konsoli i połączenia za pomocą przewodu w sytuacjach ograniczonej przestrzeni. Nadajnik bezprzewodowy można również odłączyć i zdalnie zamontować za pomocą przewodu o długości 5 metrów, aby w razie potrzeby uzyskać silniejszy sygnał.

Zgodność produktu z systemem DJI, a także obsługa gimbali innych producentów, zwiększają wszechstronność zestawu Master Wheels na planie. Operatorzy mogą sterować gimbalem za pomocą profesjonalnych produktów DJI, w tym Ronin 2 i Ronin-S, korzystając w pełni z najnowszych technologii. Inteligentne akumulatory DJI TB50, te same, które zastosowano w Ronin 2 i Inspire 2, zapewniają czas pracy do 18 godzin. Z myślą o filmowcach, którzy posiadają urządzenia innej marki niż DJI, Master Wheels obsługuje gimbale innych producentów. Co więcej, może być zasilany przez port DC-IN, aby móc używać akumulatorów V-Lock od producentów zewnętrznych.

Force Pro - płynne ruchy dzięki intuicyjnemu mechanizmowi

Force Pro

Wykorzystując najnowocześniejszą technologię zdalnego sterowania DJI, Force Pro precyzyjnie synchronizuje ruchy operatora z gimbalem, pomagając w uchwyceniu płynnych obrazów nawet w złożonych lub dynamicznych scenach. Współpraca kompasu i IMU w zapewnia precyzyjne sterowanie i zapobiega dryfowaniu głowicy, aby utrzymać płynne przejście klatek. Dwuzakresowy bezprzewodowy system transmisji 2,4/5,4 GHz zapewnia niskie opóźnienie komunikacji wynoszące zaledwie 10 milisekund. Force Pro może być przymocowany do gimbala za pomocą kabla CANBUS z sygnałem 200Hz, aby wyeliminować jakiekolwiek ryzyko zakłóceń połączenia podczas pracy na planie.

Zaprojektowany z myślą o łatwości użytkowania, Force Pro to intuicyjne narzędzie, dzięki któremu twórcy filmowi szybko zyskają biegłość w posługiwaniu się urządzeniem, nawet przy minimalnej znajomości systemu sterowania gimbalem. Użytkownicy bez doświadczenia w pracy z bardziej złożonymi produktami, takim jak Master Wheels, czy nawet joystickiem, szybko pojmą zasadę działania Force Pro, likwidując bariery związane z używaniem bardziej zaawansowanego sprzętu na planie. Dodatkowa lekka aparatura sterująca zwiększa wydajność Force Pro, oferując kompleksowe rozwiązanie do ręcznego sterowania z możliwością zamontowania różnych akcesoriów, w tym monitorów, systemów transmisji wideo i kontrolerów. Operatorzy mogą wygodnie ustawić dwa niestandardowe profile prędkości, a na wbudowanym ultrajasnym ekranie OLED wyświetlają się informacje o stanie sprzętu, możliwości kontrolowania ustawień gimbala oraz kamery w celu szybkiego dostosowania do zmieniającej się sceny.

Force Pro jest kompatybilny z DJI Ronin 2 i Ronin- S. Operatorzy mogą polegać na Force Pro podczas długich sesji filmowych z żywotnością akumulatora do 5 godzin po jego pełnym naładowaniu. Mamy do dyspozycji 3 metody ładowania: za pośrednictwem portu USB-C, CAN-BUS lub wbudowanego portu wejścia DC-IN z zewnętrznymi akumulatorami V-Lock.

Cena i dostępność

Master Wheels będą dostępne w przedsprzedaży od 10 kwietnia 2018r. u autoryzowanych dystrybutorów lub w sklepach flagowych DJI. Na rynku amerykańskim kompletny model 3-osiowy będzie kosztował 8000 USD, model 2-osiowy za 6000 USD i moduł sterowania jednym kołem za 2500 USD. Wysyłka rozpocznie się w czerwcu 2018 roku.

DJI Force Pro będzie dostępne w przedsprzedaży od 10 kwietnia 2018 r. u autoryzowanych dystrybutorów lub w sklepach flagowych DJI. Cena detaliczna na rynek amerykański wyniesie 1200 USD. Wysyłka rozpocznie się w czerwcu 2018 roku.

pixel