DJI przedstawia supernowoczesną stację ładującą dla profesjonalistów

DJI, światowy lider kreatywnych rozwiązań technologii foto-wideo zaprezentował dziś stację ładującą DJI Battery Station, zaprojektowaną dla profesjonalistów, którzy chcieliby w zaawansowany sposób zarządzać swoimi akumulatorami po to, aby przygotować się na każdy możliwy scenariusz. Stacja została stworzona głównie z myślą o akumulatorach TB50 i jest uniwersalnym rozwiązaniem dla ich ładowania, przechowywania oraz transportu. Oprócz tego jest ona kompatybilna z aparaturami sterującymi dla produktów: Inspire 2, Ronin 2 oraz Matrice 200 series. Nowa stacja to najlepszy przykład zaangażowania marki DJI w świat profesjonalnej kinematografii.

Nowa stacja ładująca może pomieścić dwanaście akumulatorów TB50 oraz pozwala na jednoczesne ładowanie ośmiu z nich. Kilka slotów ładujących pozwala użytkownikom na ładowanie również niektórych aparatur sterujących, akumulatorów WB37 (dla CrystalSky/Cendence), a nawet innych urządzeń mobilnych.

Stacja została wyposażona w wyświetlacz LCD, który pokazuje poziom naładowania, napięcie, pozostały czas ładowania, temperaturę oraz wersję firmware. Wbudowany wentylator pozwala na rozpraszanie ciepła wydzielającego się w czasie ładowania, natomiast system wykrywający przegrzewanie zapewnia dodatkową ochronę.

Kolejnym udogodnieniem stacji ładującej są trzy tryby ładowania: zwykły, szybki oraz cichy. W trybie zwykłym możemy ładować osiem akumulatorów TB50 jednocześnie. W trybie szybkim cztery akumulatory TB50 o najwyższym stopniu naładowania zostaną naładowane do poziomu 90% w zaledwie 35 minut. W trybie cichym prędkość ładowania jest spowolniona w celu zapewnienia cichszej pracy np. na planie filmowym.

W celu zapewnienia niezawodnego ładowania, a także przechowywania akumulatorów, stacja ładująca została wykonana z plastiku specjalnego rodzaju, który spełnia standardy przeciw łatwopalności, redukując ryzyko, które mogłoby powstać w wyniku używania stacji w pewnych otoczeniach. Stacja posiada również funkcję rozładowywania, która obniża poziom naładowania akumulatorów do 25% dla transportu oraz do 50% dla przechowywania.

Cena stacji ładującej wynosić będzie 5999 PLN i będzie można ją zamówić bezpośrednio z DJI.com, a także w naszym sklepie ARS-online. Więcej informacji można znaleźć w opisie produktu na stronie producenta.

pixel