DJI Ronin 2 Professional Combo

Kod produktu: 012882  
 | 
34 499 PLN

  Powiadom mnie o dostępności

   Potrzebujesz pomocy w zakupach?
   Zadzwoń do nas! 734 734 920

   Lepszy w każdym szczególe

   Ronin 2 to kontynuacja przełomowego gimbala Ronin. W nowej wersji zaimplementowano najnowsze osiągnięcia technologiczne i zwiększono wygodę i wszechstronność pracy gimbala. Urządzenie zostało zaprojektowane, aby pozwolić twórcom filmów uchwycić scenę dokładnie tak, jak widzą ją w swojej wyobraźni. Ulepszone silniki z wysokim momentem obrotowym pozwalają na instalację szeregu różnych kamer, a także są w stanie poradzić sobie z wysokimi przeciążeniami (występującymi podczas ekstremalnej jazdy samochodem) i silnym wiatrami. Dodatkowo Ronin 2 korzysta teraz z tych samych akumulatorów co Inspire 2.

   Szeroka kompatybilność

   Niezależnie czy używasz prostej lustrzanki cyfrowej, czy profesjonalnej kamery kinowej, Ronin 2 bezproblemowo ustabilizuje urządzenie. Obsługiwane kamery to RED Dragon, ARRI Alexa Mini, Black Magic Ursa Mini, Canon C300, Sony FS7 i wiele innych.

   RED Dragon

   ARRI Alexa Mini

   Black Magic Ursa Mini

   Canon C300

   Sony FS7

   Więcej mocy

   Silniki Ronina 2 są nawet ośmiokrotnie silniejsze niż w poprzednich wersjach urządzenia. Gimbal jest w stanie perfekcyjnie stabilizować kamerę o wadzę do 13,6 kg przy wietrze o prędkości ponad 120 km/h. Tę imponującą specyfikację dopełnia niezwykła precyzja kątowa rzędu 0,02°

   Wsparcie akcesoriów

   Wraz z nowym hubem zasilającym, niezbędne akcesoria takie jak DJI Focus i bezprzewodowe systemy transmisji video mogą łączyć się i komunikować z Roninem 2.

   Kontrola

   Nowy Nadajnik pozwala na kontrolowanie szybkości reakcji na polecenia drążka oraz przycisk start/stop nagrywania. Poza tym Ronin 2 jest kompatybilny z zewnętrznymi nadajnikami poprzez wbudowany port D-Bus.

   Wszechstronność użycia

   Nowo zaprojektowany uchwyt pozwala Roninowi 2 stać samodzielnie i można go z łatwością zdemontować, jeżeli dolna część uchwytu nie jest potrzebna. Ronin 2 posiada również szeroką kompatybilność z dronami, samochodami, żurawiami i różnymi systemami nośnymi typu cable cam, steadicam itp.

   READY RIG

   CABLE CAM

   STEDICAM

   JIB

   RONIN 2 GRIP

   CAR MOUNT

   Dedykowany ekran i aplikacja

   Ronin 2 posiada również dedykowany, niezwykle jasny ekran do szybkiej zmiany ustawień. Dotykowe klawisze, takie jak pauza pracy silnika i inne znajdują się teraz w łatwo dostępnym miejscu. Kamerą można również kontrolować zdalnie, za pomocą ulepszonej i rozszerzonej aplikacji Gimbal Assistant. Skorzystaj z nowych funkcji np. CamAnchor, Timelapse i Panorama, aby jeszcze łatwiej uzyskać niesamowite ujęcia za pomocą Ronina 2.

   Inteligentne tryby

   Więcej inteligentnych funkcji oznacza, że filmowcy mogą dzięki Roninowi 2 uzyskać ujęcia, które do tej pory wymagały pracy specjalistów lub dodatkowego wyposażenia.

   Timelapse

   Panorama

   CamAnchor

   Zintegrowane zasilanie

   Systemy zasilające są teraz dokładnie rozlokowane w Roninie 2, co pozwala na zasilanie jego silników, ale także przymocowanej kamery i akcesoriów, nie martwiąc się o zwisające kable oraz dodatkowe zasilanie.

   Nie przerywaj pracy

   Dzięki możliwości korzystania z dwóch akumulatorów, użytkownik może wymienić akumulator w dowolnym momencie pracy, nie wyłączając przy tym kamery i akcesoriów, maksymalizując jednocześnie czas nagrywania.

   Zasilanie akcesoriów

   Akcesoria, takie jak DJI Focus można przymocować do specjalnego Huba przez zintegrowane okablowanie i porty.

   Niezawodny

   Każdy element Ronina 2 został zaprojektowany w celu zwiększenia niezawodności, od użytych materiałów po odporne na zachlapania silniki i system zasilania. Wszystko to tworzy system, który dominuje w najbardziej wymagających warunkach filmowych.

   Włókno węglowe

   Wykonanie z włókna węglowego pozwala Roninowi 2 na skuteczne działanie w ekstremalnych warunkach pogodowych. Lekki i wytrzymały, jest niezawodny w większości sytuacji.

   Niesamowicie długo działające baterie

   Rosłe i elastyczne w ekstremalnych warunkach baterie Ronina 2 mają funkcję samoogrzewania, co zapewnia stałą moc oraz wysoką wydajność w temperaturze nawet – 20°C. Podwójne akumulatory zdolne do równoczesnej, jak i samodzielnej pracy pozwalają na ciągłą pracę.

   Wbudowany GPS

   Wbudowany GPS zapewnia urządzeniu niezbędne informacje dotyczące przyspieszenia i prędkości, które są kluczowe do utrzymania pozycji kamery i poziomu podczas użytkowania przy wysokich prędkościach.

   Często zadawane pytania

   Gimbal

   Jaka jest podstawowa różnica między DJI Ronin a DJI Ronin 2?

   Podobnie jak DJI Ronin, DJI Ronin 2 został zaprojektowany do zastosowań dla aparatów ręcznych. Teraz DJI Ronin 2 ma większe zastosowanie z dronami, uchwytami samochodowymi i Steadicam. Jest również kompatybilny z wieloma profesjonalnymi kamerami kinowymi i akcesoriami, takimi jak osłony przeciwsłoneczne i filtry.

   Silniki o wyższych momentach obrotowych pozwalają DJI Roninowi 2 na zwiększenie obciążenia wynoszącego około 13 kilogramów, podczas gdy nowe algorytmy stabilizacji łączą dane z wielu czujników w celu zapewnienia płynnego działania przy najbardziej dynamicznych ujęciach.

   Dla jeszcze większej niezawodności i wygody nowe funkcje obejmują system podwójnego akumulatora, wbudowany ekran, pokrętło regulacji, algorytm GPS, system sterowania kamerą i system zasilania. Zapewniają one użytkownikom Ronin 2 niezrównaną stabilność, moc i niezawodność.

   Ile waży DJI Ronin 2 i jakie jest jego maksymalne obciążenie?

   DJI Ronin 2 waży około 4,2 kg, a wraz z uchwytem 5,5 kilograma. Maksymalne obciążenie przy zachowaniu najlepszej wydajności to 13,5 kilograma.

   Ogólnie rzecz biorąc, stabilizacja w DJI Roninie 2 jest lepsza i jeszcze bardziej udoskonalona niż w DJI Ronin / DJI Ronin-M / DJI Ronin-MX?

   Tak. DJI Ronin 2 został zbudowany z jeszcze mocniejszymi silnikami, a algorytm Smooth Track ulepszono, aby uzyskać płynniejszą stabilizację. Nowy moduł GPS umożliwia jeszcze lepszą pracę przy dużych przeciążeniach.

   Jakie są zastosowania DJI Ronin 2?

   DJI Ronin 2 ma szeroką paletę zastosowań. Począwszy od współpracy z żurawiem kamerowym, możliwością zamocowania na samochodzie lub dronie, a także stabilizatorami typu Ready-Rig lub Steadicam.

   Czym różni się nowa przełącznik przy osi Yaw w stosunku do poprzednich stabilizatorów DJI Ronin?

   Nowy przełącznik Osi Yaw w DJI Ronin 2 sprawi, że użycie urządzenia do filmowania staje się dziecinnie proste. Przejście między filmowaniem z ręki a podczepieniem stabilizatora DJI Ronin 2 do drona lub zamontowaniem go na aucie nigdy nie trwało tak krótko.

   Czy DJI Ronin 2 jest dostępny ze specjalnym stojakiem jak poprzednie wersje?

   Nie. Nowy, innowacyjny uchwyt, jest tak zbudowany, żeby system stabilizatorów mógł stać w pionie na płaskiej powierzchni. Wszystko to dzięki wysuwanym nóżkom. Grip jest rozłączalny i może zostać odpięty na czas transportu lub, gdy filmowana scena nie wymaga zastosowania tego uchwytu.

   Jakie jest napięcie robocze w silnikach stabilizatora?

   Prąd statyczny: 300 mA (@ 22.8 V)


   Prąd dynamiczny: 500 mA (@ 22.8 V)


   Prąd silnika: Max 15 A(@ 22.8 V)

   Jaka jest minimalna i maksymalna temperatura pracy gimbala?


   Od -20 do 50°C. System stabilizatorów jest odporny na niskie temperatury, a inteligentna bateria ma opcję samo ogrzewania dlatego DJI Ronin 2 może pracować w tak niskich temperaturach.

   Jaka jest prędkość obrotu, zakres obrotów mechanicznych oraz regulacja zakresu obrotów?


   Oś Pan: 360°/s, 360°, 360° rotacja   Tilt: 360°/s, 135°, +45° do -135°   Oś Roll: 360°/s, 220°, 45°

   Jak mogę skalibrować DJI Ronin 2?

   Korzystając ze wbudowanego wyświetlacza, przejdź do Ustawień w menu. Następnie kliknij ‘’kalibruj system’’ i zatwierdź, wybierając opcje ''kalibruj''.

   Do czego służy wbudowany ekran?

   Nowy, wbudowany ultra jasny ekran dotykowy DJI Ronin 2 zapewnia wygodę zmiany ustawień gimbala bez korzystania z urządzenia mobilnego bezpośrednio na gimbalu. Dzięki wbudowanemu ekranowi użytkownicy mogą zmienić większość ustawień, które widzą w nowej aplikacji asystenta przeznaczonej na komputery.

   Czy DJI Ronin 2 ma wbudowany moduł GPS? Do czego służy?

   Tak. Moduł GPS może rozwiązywać problemy z pochyleniem, które występują przy dużych prędkościach. Użytkownicy mogą także zainstalować zewnętrzny GPS, aby wyrównać wpływy okluzji i zakłóceń.

   Jak mogę sprawdzić stan połączenia urządzeń peryferyjnych z poziomu ekranu?

   Wejdź w interfejs Monitora, wybierz Urządzenie. Teraz możesz sprawdzić stan połączenia pomiędzy urządzeniami typu gimbal i urządzeniami peryferyjnymi, w tym joystikiem, GPS, sterowaniem podczas lotu, systemem ostrości i linią migawki.

   Jak sprawdzić błędy, które mogą wystąpić przy pracy z DJI Ronin 2?

   Na ekranie wejdź w interfejs Monitora i kliknij przycisk Zaloguj. Tutaj można wyświetlić spis błędów DJI Ronin 2.

   Jakie trzy tryby pracy są dostępne w DJI Ronin 2?

   Wszystkie tryby pracy, pionowy, podwieszony i walizkowy są dostępne w DJI Ronin 2. Nowością jest to, że użytkownik może przejść między pionowym a podwieszonym trybem bez zmiany orientacji aparatu. Możemy zablokować silnik odchylania w 2-osiowym trybie stabilizacji. Nowością jest to, że możemy zablokować dowolną oś dla jeszcze łatwiejszego wyważenia, a przede wszystkim dla bezpiecznego transportu.

   Jakie są nowe inteligencje funkcje w DJI Ronin 2?

   DJI Ronin 2 posiada następujące inteligentne funkcje:   Nagrywanie Punktów Kluczowych - zapisuje informacje o ruchu gimbala i powtarza ustawienie parametrów w celu zwiększenia efektywności pracy.   Ruchomy Timelapse - tworzy dynamiczny i bardzo płynne ujęcia poklatkowe zwane inaczej jako ''Timelapse'' z możliwością zaprogramowania ruchu każdej z osi.

   Czy mogę zmienić tryb montażu Ronin 2 za pomocą wbudowanego monitora?

   Tak, Dzięki ustawieniom w ekranie możesz wybrać spośród czterech następujących trybów:   1) Tryb ręczny: gimbal zamocowany na gripie do wykonywania ujęć z ręki.   2) Tryb samochodowy: gimbal zamontowany na samochodzie, sliderze itd. W tym trybie gimbal użyje własnego GPS, aby zachować stabilność podczas fotografowania przy dużych prędkościach.   3) Tryb lotniczy: gimbal zamontowany na dronie. W tym trybie gimbal koryguje swoją własną postawę poprzez kontrolę lotu. Nawet jeśli gimbal GPS jest zablokowany przez drona, może nadal utrzymać swoją stabilność.   4) Tryb statywu: używany do ujęć statycznych. W tym trybie gimbal utrzymuje maksymalną stabilność.

   Czy mogę wyregulować automatycznie dostrajanie DJI Ronin 2 za pośrednictwem ekranu?

   Tak, możesz.   Włącz gimbal po uprzednim mechanicznym wypoziomowaniu, wejdź do interfejsu ustawień dostrajania ekranu i kliknij opcję Automatycznej kalibracji czułości.

   Czy mogę dostosować parametry SmoothTrack na ekranie?

   Tak, możesz.   Po wejściu w interfejs SmoothTrack można ustawić różne parametry, w tym na przykład Szybkość i przyspieszenie.

   Jaki rodzaj akumulatorów jest potrzebny do zasilania gimbala DJI Ronina 2?

   DJI Ronin 2 współpracuje z dwoma bateriami TB50 (4280 mAH; 22,8 V) lub TB55 o powiększonej pojemności (7660 mAH; 22,8 V).

   Czy akumulatory z poprzednich wersji stabilizatorów DJI Ronin są kompatybilne z DJI Ronin 2?

   Nie.

   Jaka jest żywotność baterii DJI Ronin 2?

   Z dwoma w pełni naładowanymi akumulatorami TB50, zasilanie systemów gimbala bez obciążenia, wystarczy na ok. 8 godzin. Po zamontowaniu na stabilizatorze kamery RED Dragon zasilanie standardowymi bateriami wystarczy na około 2,5 godziny. Przy zastosowaniu akumulatorów o podwyższonej pojemności TB55 możemy cieszyć się perfekcyjną stabilizacją aż do 4 godzin.

   Jak długo trwa naładowanie baterii kompatybilnych z DJI Ronin 2.

   Jeśli podłączymy akumulatory TB48 pod hub do ładowania z Inspire2 wtedy naładujemy dwa akumulatory jednocześnie w maksymalnie 90 minut.

   Czy DJI Ronin 2 obsługuje ''hot swap''?

   Tak, system zasilania został przeprojektowany specjalnie dla gimbala DJI Ronin 2, który używa teraz tych samych baterii, co DJI Inspire 2. Podwójny slot na akumulatory umożliwia pracę, nawet podczas ich wymiany zasilając resztę urządzeń. Możemy także wypiąć komorę z akumulatorami redukując tym samym ciężar całego gimbala. Odłączone akumulatory mogą służyć jako źródło zasilania dla innych urządzeń. Maksymalna moc to 14,8 V.

   DJI Ronin 2 posiada system ''hot swap'', co to oznacza?

   Oznacza to, że wymiana baterii za pomocą ''hot swap'' eliminuje przerwy w zasilaniu, które są nieuniknione w przypadku wymiany rozładowanego akumulatora na nowy. Dzięki temu rozwiązaniu możemy wymienić akumulator bez konieczności wyłączania całego urządzenia oraz podłączonych do niego akcesoriów.

   Czy mogę używać akumulatorów z DJI Ronin 2 wraz z innymi produktami np. monitorami podglądowymi?

   Tak, System baterii został zaprojektowany wraz z portem P-TAP, który umożliwia zasilanie opcjonalnych akcesoriów standardowym kablem z końcówką 6-pin.

   Co to jest akumulator typu Hot-Swappable?


   Akumulator Hot-Swappable eliminuje przestoje związane z zasilaniem, aby zapewnić nam maksymalną dostępną moc. DJI Ronin 2 posiada, dwu-akumulatorowy system zasilania. Filmowanie nie stanowi już problemu, ponieważ akumulatory Hot-Swappable W DJI Ronin 2 pozwalają zmienić jeden z nich podczas pracy bez wyłączania kamery, gimbala lub akcesoriów. Akumulatory, które można wymieniać w trakcie pracy, umożliwiają nam ciągłe i nieprzerwane kręcenie ujęć.

   Jakie kamery są kompatybilne z DJI Ronin 2?

   DJI Ronin 2 jest kompatybilny z wieloma kamerami, w tym ARRI Alexa Mini, RED Dragon, ARRI Alexa XT, Blackmagic URSA i Sony FS7.


   Najcięższy test, jaki dotychczas przeprowadziliśmy to ARRI Alexa XT z obiektywem Canon CN7x17 KAS S Cine-Servo 17-120 mm. Maksymalna długość pozioma między środkiem podstawy mocowania kamery a osią rolki nie powinna przekraczać 245 mm, szerokość kamery nie powinna przekraczać 180 mm, a wysokość nie powinna przekraczać 165 mm.

   Jaki jest największy obiektyw, który możemy zamontować na gimbal DJI Ronin 2?

   Największy obiektyw, który był testowany na DJI Ronini 2 z Alexa Mini, ważył około 3 kilogramów. Natomiast maksymalna wielkości i waga obiektywu będą inne dla różnych kamer.

   Jak mogę sterować kamerą zamontowaną na DJI Ronin 2?

   Dzięki nowemu, innowacyjnemu modułowi sterowania kamerą, możemy regulować różne parametry określonego typu kamer. Np. ISO, ilość klatek na sekundę, rozdzielczość, a także sterowanie migawką.

   Jakie akcesoria są dołączone do zestawu DJI Ronin 2? Jakie typy akcesoriów są obsługiwane?

   Interfejs zasilania akcesoriów: 14,4 V x 4 mocowanie kamery (wyjście 8 A), 12,6 V x 2 (silnik osi translacyjnej, całkowite wyjście 4 A), 12,6 V x 1 złącze typu P (wyjście 8 A);   Obsługiwany typ interfejsu: zdalny sterownik 2.4 GHz / 5.8 GHz, Bluetooth 4.0, USB Typ C;   Dzięki interfejsowi zasilania Ronin 2 może ładować różne rodzaje kamer. Można rozszerzyć wiele interfejsów zasilania;   Gimbal używa wyjścia HD-SDI.

   Czy wszystkie akcesoria z poprzednich stabilizatorów z serii DJI Ronin są kompatybilne z DJI Ronin 2?

   Nie.

   Jakie są wymagania dotyczące instalacji oprogramowania DJI Ronin 2?

   Wymagania do instalacji oprogramowanie: Windows 7 lub nowszy; Mac OS X 10.11 lub nowszy.   Wymagania dotyczące instalacji oprogramowania na urządzeniach mobilnych: iOS 9 lub nowszy; Android 4.4 lub nowszy.

   Nowa aplikacja? Co mogę dzięki niej zrobić?

   Nowa aplikacja ma za zadanie dopasować wszystkie podstawowe parametry gimbala, takie jak ustawienia SmoothTrack, sztywność i inne tryby pracy. Dołączone są nowe inteligentne funkcje, takie jak Panorama, Timelapse i bezpośrednia kontrola podłączonych kamer.

   Jak może odczytać dane przechowywane przez DJI Ronin 2 na wbudowanej karcie pamięci SD za pomocą wbudowanego monitora?

   Wejdź w Ustawienia, wybierz Więcej, a następnie Wejdź do trybu kart SD.   Po wejściu w menu gimbal i silnik, urządzenie wyłączy się. W tym trybie można podłączyć DJI Ronin 2 do komputera za pomocą kabla USB. Możesz też użyć danych ze wbudowanej karty SD do analizy problemu. Wejdź w interfejs Monitora, wybierz Urządzenie. Teraz możesz sprawdzić stan połączenia pomiędzy urządzeniami typu gimbal i urządzeniami peryferyjnymi, w tym joystikiem, GPS, sterowaniem podczas lotu, systemem ostrości i linią migawki.

   Jak sprawdzić błędy, które mogą wystąpić przy pracy z DJI Ronin 2?

   Na ekranie wejdź w interfejs Monitora i kliknij przycisk Zaloguj. Tutaj można wyświetlić spis błędów stabilizatora DJI Ronin 2.

   Czy DJI Ronin 2 jest wyposażony w pilot zdalnego sterowania?

   Tak. Nowy pilot jest mniejszy niż przedtem z bardziej funkcjonalnym joystickiem. Posiada również podwójne pasmo częstotliwości 2,4 GHz i 5,8 GHz.

   Jakie są główne różnice między tym i poprzednimi pilotem?

   Użytkownicy mogą teraz zmieniać prędkość sterowania joystickiem bezpośrednio na urządzeniu zdalnego sterowania poprzez obracanie konkretnych pokręteł. Nie wymaga to wprowadzania zmian w aplikacji lub bezpośrednio na DJI Ronin 2.

   Czy mogę używać pilotów innych firm?

   Tak.

   Jak skalibrować joystick DJI Ronin 2?

   Jeśli kontrola joysticka pilota zdalnego sterowania wykazuje odchylenie (np. Joystick nie działa, gimbal jest zablokowany w rotacji lub nietypowym kącie nachylenia), proszę wejść w interfejs "Zdalny". Przełącz na "Kanał" i sprawdź ustawienia nachylenia, rolowania i obracania. Jeśli jakaś wartość nie znajduje się na środku, należy skalibrować joystick pilota zdalnego sterowania. Podczas kalibrowania wyłącz funkcję DJI Ronin 2.   Kalibracja joysticka   1) Naciśnij, a następnie naciśnij i przytrzymaj przyciski C1 i C2, aż pilot wyda długie sygnały dźwiękowe. Następnie trzy krótkie sygnały dźwiękowe, co wskazuje na rozpoczęcie kalibracji.   * OSTRZEŻENIE: Jeśli dotkniesz joystick przed rozpoczęciem kalibracji, nie powiedzie się i musisz powtórzyć krok 1.   2) Po rozpoczęciu kalibracji należy kilkakrotnie poruszać joystickiem w różnych kierunkach (w górę, w dół, w lewo, w prawo) do ich mechanicznych punktów granicznych i obrócić pokrętło w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara.   3) Naciśnij i przytrzymaj ponownie przyciski C1 i C2, aby zakończyć kalibrację. Kontroler wyemituje dwa sygnały dźwiękowe, co oznacza zakończenie kalibracji. Brak dźwięku oznacza, że kalibracja nie powiodła się; należy powtórzyć powyższe kroki w celu ponownej kalibracji.

   Jak podłączyć joystick zdalnego sterowania?

   1. Na ekranie dotykowym DJI Ronin 2 wybierz menu Ustawienia. W interfejsie Ogólne przekręć koło na Powiązanie urządzenia i wybierz Start.   2. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, włącz pilota. Kontrolka pilota będzie świecić na czerwono.   3. Naciśnij i przytrzymaj przyciski C1 i C2, a następnie naciśnij czerwony przycisk REC. Pilot będzie emitował krótkie dźwięki. Gdy dioda zdalnego sterowania emituje sygnał dźwiękowy i dioda kontrolera pilota świeci na zielono, połączenie jest nawiązane. Jeśli tak się nie stanie, powtórz czynności opisane powyżej.   4. Używając zawsze tego samego pilota z gimbalem DJI Ronin 2, musisz przeprowadzić kalibrację tylko za pierwszym razem. Jeśli zmienisz joystick na inny, powtórz powyższą procedurę. Możesz również skorzystać z interfejsu urządzenia w obszarze Ustawienia, aby sprawdzić stan połączenia między pilotem a gimbalem.

   Jaki jest zasięg sterowania DJI Ronin 2?

   Niezakłócony zasięg sterowania wynosi ponad 1 km.

   DODAJ OPINIĘ O PRODUKCIE

   Podziel się swoją opinią z innymi kupującymi. Zaloguj się lub zarejestruj