DJI Mini 2: Najlepszy dron dla początkujących

Mamy Hattricka z OcuSync 2.0!! Nowy DJI Mini 2 ma teraz ten sam niezawodny system transmisji obrazu, co Mavic Air 2 i Mavic 2 Pro/Zoom/Enterprise.

Jedyną rzeczą, która powstrzymywała pierwszą wersję Mini, było połączenie Wi-Fi między aparaturą a dronem. Wraz z OcuSync 2.0, DJI ulepszyło kamerę w Mini 2 do rozdzielczości 4K / 30 kl./s, dodał opcję zoomu 2x i 4x, a także inteligentne funkcje, takie jak QuickShots i ręczna kontrola ekspozycji. Wszystkie te nowości zaimplementowano w nowym  Mini 2, przy jednoczesnym zachowaniu wagi poniżej 249 gramów.

OcuSync 2.0: Dlaczego jest to takie ważne?

Największą obawą każdego operatora drona jest utrata połączenia drona z aparaturą. W przypadku rozłączenia aplikacja nie wyświetla podglądu na żywo, co powoduje niepokój. Mavic Mini wykorzystywał ulepszone Wi-Fi (znamionowy maksymalny zasięg transmisji 2 km w FCC), które zapewniało stałe połączenie na krótszych odległościach. Ale teraz nowy OcuSync 2.0 zapewnia operatorowi dużo bardziej niezawodne połączenie w odległości sięgającej 6 km*.

Komfort powodowany doskonałą jakością połączenia w Mini 2, pozwala na skupienie uwagi na wykonywaniu kreatywnych ujęć.

*Bez przeszkód, bez zakłóceń i zgodny z FCC. Specyfikacja maksymalnego zasięgu lotu jest wyznacznikiem siły i odporności łącza radiowego. Odnosi się tylko do maksymalnej odległości lotu w jedną stronę bez uwzględnienia opcji Return to Home. Zawsze przestrzegaj lokalnych zasad i przepisów oraz lataj dronem w zasięgu wzroku, o ile nie jest to dozwolone.

Inteligentne funkcje: Rób zdjęcia i lataj za pomocą zaledwie kilku dotknięć

Dla początkujących, funkcja automatycznego startu i powrotu do domu będzie bardzo pomocna. Pojedynczy przycisk służący do startu i lądowania sprawia, że bezpieczne wzbicie się w powietrze jest to bardzo łatwe nawet dla początkujących pilotów. Ponadto, jeśli dron znajduje się gdzieś w powietrzu i chcesz w łatwy sposób sprowadzić go z powrotem, po prostu naciśnij przycisk RTH na aparaturze lub w aplikacji DJI Fly, a Mini 2 zawróci i poleci prosto do domu. Te zautomatyzowane tryby lotu pozwalają pilotowi osiągnąć często skomplikowane manewry za pomocą jednego przycisku. Zawsze używam ujęć QuickShots takich jak Circle i Helix, kiedy latam na otwartych przestrzeniach. QuickShoty umożliwią torzenie dynamicznych ujęć niezależnie od miejsca, w którym się znajdujesz.Pięć dostępnych QuickShotów to Dronie, Helix, Rocket, Circle i Boomerang.

Jak Mini 2 wypada w porównaniu z Mavic Air 2 i Mavic 2 Pro?

DJI Mini 2 Comparison

Mavic Mini może kręcić wideo w rozdzielczości 2.7K, podczas gdy DJI Mini 2 pozwala na filmowanie w 4K/30fps, oferując wyższej jakości materiał dla tych, którzy szukają bardziej profesjonalnie wyglądających treści. Mini 2 zaskoczył również wszystkich swoją funkcją zoomu. W 4K i 2.7K, może cyfrowo powiększyć obraz 2 razy, a w 1080p - aż 4 razy. Jednak jeżeli jakość obrazu lub funkcja taka jak Follow-Me ActiveTrack jest dla Ciebie istotna, możesz rozważyć Mavic Air 2 lub Mavic 2 Pro. Mavic 2 Pro może pochwalić się ogromnym, jednocalową matrycą, dając Ci najlepszą jakość obrazu, także w warunkach słabego oświetlenia. Zaraz za nim jest Mavic Air 2 z półcalowym sensorem o rozdzielczością wideo 4K/60fps. Jak widać na porównaniach wideo, DJI Mini 2, z wysokiej jakości rozdzielczością wideo 4K/30fps i opcjami zdjęć panoramicznych,  nie zostaje w tyle.

Rozmiar: Ogromna specyfikacja w malutkiej obudowie

DJI Mini 2 small size

Zaskakująco, Mini 2 nadal utrzymuje wagę poniżej 250 gramów, nawet po wprowadzeniu wszystkich ulepszeń. W rzeczywistości waga Mini 2 to tylko 237 gramów. Niska waga jest bardzo ważnym aspektem w niektórych krajach, gdzie od operatorów wymaga się rejestracji wszystkich dronów o wadze powyżej 250 gramów. Ponieważ obowiązujące przepisy są dla operatorów istotne, tak niska waga zapewnia komfort i korzystanie z drona zgodnie z prawem, przy minimalnym wysiłku. Dodatkowo, ultralekki Mini 2 pozwala na cichy i bardziej dyskretny lot w wielu miejscach, w których nie rozważałbyś latania większymi jednostkami.

Dla kogo jest ten dron?

DJI Mini 2 gadgets

DJI Mini 2 jest najlepszym dronem dla początkujących, z mnóstwem opcji, które docenią również bardziej zaawansowani operatorzy. Jeśli jest to Twój pierwszy dron, nie zawiedziesz się jego małym rozmiarem, jakością obrazu, a co najważniejsze niezawodnym połączeniem z OcuSync 2.0. Jeżeli jesteś doświadczonym pilotem z wieloma dronami, Mini 2 będzie również doskonałym uzupełnieniem Twojej floty obok Mavic Air 2 i Mavic 2 Pro.

Polecane

pixel