Mavic Air 2 FAQ – Wszystko, co musisz wiedzieć

Mavic Air 2 FAQ - Wszystko, co musisz wiedzieć

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o nowym dronie Mavic Air 2. Od inteligentnych funkcji, takich jak ActiveTrack 3.0 i FocusTrack, po doskonałe funkcje aparatu, takie jak technologia Quad Bayer i 48 MP zdjęcia.

DJI Mavic Air 2 umożliwia tworzenie kreatywnych treści w doskonałej jakości. W porównaniu do swojego poprzednika, Mavic Air 2 oferuje ulepszony system transmisji, dłuższy czas lotu, lepszą wydajność kamery i wiele, więcej! Przejdźmy od razu do szczegółów.

Informacje ogólne

DJI Mavic Air 2

Jaka jest różnica między Mavic Air a Mavic Air 2?

Mavic Air 2 oferuje lepszą kamerę, lepszy system transmisji, dłuższy czas lotu i jeszcze łatwiejsze latanie dzięki aplikacji DJI Fly. Mavic Air 2 oferuje 48 MP zdjęcia, wideo 4K / 60 kl./s, SmartPhoto, funkcję HDR, FocusTrack, OcuSync 2.0 i lot aż do 34 minut.

Jaka aplikacja jest dedykowana Mavicowi Air 2?

Mavic Air 2 może być używany tylko z aplikacją DJI Fly. Oprócz łatwiejszej obsługi, DJI Fly zawiera wiele ciekawych samouczków, dzięki którym nauczysz się jak latać bezpiecznie.

Czy mogę używać aparatury sterującej Mavica 2 do Mavica Air 2?

Nie. Mavic Air 2 może być obsługiwany tylko za pomocą aparatury do Mavica Air 2.

Czy mogę używać DJI Smart Controllera z Mavic Air 2?

Tak. Mavic Air 2 będzie kompatybilny z DJI Smart Controller dzięki przyszłej aktualizacji oprogramowania.

Jak prawidłowo zamontować śmigła Mavic Air 2 na silnikach?

Zamontuj śmigła z białym oznaczeniem na silniki z takim samym oznaczeniem. Następnie, śmigła bez oznaczeń zamontuj na silniki bez oznaczeń. Upewnij się, że śmigła zamontowane są poprawnie, w innym wypadku dron nie będzie miał możliwości wystartowania.

Czy mogę używać DJI Goggles lub DJI Goggles RE z Mavic Air 2?

Nie.

Czy Mavic Air 2 jest wodoodporny?

Nie.

Jak zainstalować filtry ND w Mavic Air 2?

Delikatnie przytrzymaj kamerę aby uniknąć uszkodzenia, powoli przekręć filtr aby go zdemontować lub zamontować. Upewnij się, że filtr ND został zamontowany bezpiecznie, aby uniknąć przypadkowego odczepienia w trakcie lotu.

Kamera

Kamera w dronie DJI Mavic Air 2

Jaką jakość zdjęć i filmów ma Mavic Air 2?

Normalne zdjęcia mogą być robione w rozdzielczości 12 MP lub 48 MP. Dostępne są również pliki RAW dla bardziej zaawansowanej postprodukcji. Mavic Air 2 wspiera tryby wideo do 4K/60 kl/s, oraz wideo HDR do 4K/30 kl/s. Wideo w zwolnionym tempie dostępne są w rozdzielczości 1080p do 240 kl/s (zwolnienie x8).

Co to jest technologia filtrów Quad Bayer?

W trakcie nagrywania wideo, filtr Quad Bayer pozwala kamerze kontrolować krótki, średni i długi czas ekspozycji w tym samym zakresie pikseli, co w rezultacie pozwala osiągnąć większy zakres dynamiczny.

W przypadku zdjęć, filtr pozwala tworzyć zdjęcia w wysokiej rozdzielczości do 48 MP

Jakie profile kolorów płaskich są dostępne dla Mavic Air 2?

Mavic Air 2 oferuje D-Cinelike, czyli płaski profil kolorów, który zapewnia doskonałe odtwarzanie szczegółów w jasnym świetle, a także możliwość dostosowania tonów.

Jakie są zalety kodeka wideo H.265?

HEVC (H.265) jest bardziej nowoczesnym kodekiem niż H.264; pozwala zawrzeć więcej informacji jednocześnie używając mniejszej ilości miejsca na karcie pamięci/dysku.

Czy mogę ręcznie kontrolować ustawienia aparatu?

Mavic Air 2 pozwala na ręczne ustawienia aparatu, co daje maksymalną swobodę w komponowaniu zdjęć.

Co to jest SmartPhoto?

SmartPhoto zawiera w sobie tryby rozpoznawania scenerii, Hyperlight oraz HDR w jednym. Rozpoznawanie scenerii optymalizuje ustawienia kamery pod kątem różnych widoków oraz wspiera inteligentne rozpoznawanie pięciu kategorii: zachodu słońca, błękitnego nieba, trawy, śniegu oraz zielonych drzew. Hyperlight z kolei optymalizuje zdjęcia w nocy oraz przy słabym oświetleniu. Ostatnia część składowa SmartPhoto, czyli HDR, wybiera najlpesze zdjęcie z wielu dzięki adapcyjnemu algorytmowi, który dobiera automatycznie najlepsze parametry kamery

Inteligentne funkcje

Inteligentne funkcje w Mavicu Air 2

Czy Mavic Air 2 obsługuje wideo 8K?

Rozdzielczości 8K można używać tylko w trybach Free i Waylapse Hyperpoint.

Co to jest tryb FocusTrack?

FocusTrack składa się z trzech inteligentnych trybów śledzenia, ActiveTrack 3.0, Point of Interest (POI) 3.0 i Spotlight 2.0. ActiveTrack 3.0 to nasza najlepsza jak dotąd technologia śledzenia obiektów, która pozwala zarówno na śledzenie, jak i jednoczesne unikanie przeszkód. POI 3.0 także może śledzić obiekty, takie jak samochody, łodzie i inne poruszające się pojazdy. Spotlight 2.0 utrzymuje obiekt, blokując go na środku kadru. Dzięki tym trybom możesz zacząć tworzyć kinowe ujęcia. 

Jakie inteligentne tryby lotu obsługuje Mavic Air 2?

Mavic Air 2 obsługuje QuickShots, Hyperlapse i FocusTrack. QuickShot to oszałamiające zautomatyzowane sekwencje lotów, które można utworzyć jednym dotknięciem. Hyperlapse to kreatywna funkcja, która pozwala pokazać czas i ruch w jednym ujęciu. FocusTrack to zestaw inteligentnych trybów śledzenia, które ułatwiają tworzenie filmowych ujęć.

Czy są jakieś ustawienia wideo, w których APAS 3.0 lub FocusTrack są niedostępne?

APAS 3.0 i FocusTrack nie są dostępne podczas nagrywania w 4K przy 60, 50 i 48 fps i 1080p przy 120 i 240 fps.

Bezpieczeństwo i wykrywanie przeszkód

Wykrywanie przeszkód

Czy Mavic Air 2 jest wyposażony w dodatkowe światło LED?

Tak. Mavic Air 2 posiada dodatkowe światło, które zapewnia lepszą widoczność i bezpieczeństwo podczas lotu.

Czy Mavic Air 2 posiada wszechkierunkowe wykrywanie przeszkód?

Nie. Mavic Air 2 zapewnia wykrywanie przeszkód z przodu, z tyłu i z dołu.

Jaka jest różnica między APAS 2.0 a APAS 3.0?

APAS 3.0 oferuje najlepsze unikanie przeszkód. System generuje mapę otoczenia w czasie rzeczywistym, zapewniając wyjątkowo bezpieczny lot.

Jaka jest różnica między ActiveTrack 2.0 a ActiveTrack 3.0?

ActiveTrack 3.0 to najlepsza do tej pory technologia śledzenia DJI, która oferuje ulepszone unikanie przeszkód i rozpoznawanie obiektów. Pozwala na ponowną identyfikację obiektu po zagubieniu go w szybkim ujęciu, używając algorytmów do przewidywania jego pozycji.

Aparatura i transmisja

Aparatura strujaca w Maviciu Air 2

Jak ulepszono OcuSync 2.0?

Nowa generacja OcuSync 2.0 obsługuje dwa pasma częstotliwości 2,4 GHz i 5,8 GHz. Charakteryzuje się również większą odpornością na zakłócenia dzięki automatycznemu przełączaniu częstotliwości, płynniejszej transmisji obrazu z kodowaniem H.265 oraz transmisją do 6 km. 

Czy aparatura Mavica Air 2 obsługuje HDMI?

Nie.

Jak mogę poprawić odbiór sygnału Mavica Air 2?

Uchwyt na urządzenie mobilne jest jednocześnie obudową dla anten. Upewnij się, że anteny są skierowane w stronę drona. Sprawdź instrukcję w celu uzyskania dalszych informacji na temat ustawienia anten. Dodatkowo, upewnij się, że nie masz przy sobie dodatkowych urządzeń mogących generować zakłócenia. Wyłącz WiFi oraz Bluetooth w telefonie.

Jakie są zalety nowej aparatury Mavica Air 2?

Aparatura sterująca Mavica Air 2 charakteryzuje się wydłużonym czasem pracy (do 240 minut), wygodniejszym uchwytem, ulepszoną konstrukcją anten oraz lepszą ergonomią uchwytu na telefon.

Oprogramowanie

oprogramowanie drona

Jak zaktualizować oprogramowanie wewnętrzne Mavic Air 2?

Możesz zaktualizować oprogramowanie za pośrednictwem aplikacji DJI Fly lub skorzystać z oprogramowania DJI Assistant 2 for Mavic (dostępne na Windows oraz Mac). Oprogramowanie można znaleźć na oficjalnej stronie DJI.

Co mam zrobić, jeśli wersje oprogramowania aparatury i akumulatora nie są zgodne?

Użyj aplikacji DJI Fly lub DJI Assistant 2 dla Mavic, aby zaktualizować oprogramowanie.

Mavic Air 2: Poziom wyżej

Mavic Air 2 to fantastyczny dron dla wszystkich twórców, użytkowników mediów społecznościowych i fotografów, którzy chcą przekroczyć swoje twórcze granice. Dzięki ulepszonemu systemowi transmisji, wydajności lotu i funkcjom kamery, możesz rozwinąć swoją przygodę i przenieść ją na wyższy poziom.

pixel