Porównanie dronów z serii Mavic

Porównanie dronów z serii Mavic

Seria dronów DJI Mavic oferuje ekscytujące możliwości oraz przyjemne tryby lotu zarówno dla początkujących jak i doświadczonych operatorów dronów. Ten artykuł zawiera krótkie porównanie dronów z tej serii i pomoże wybrać model najbardziej dopasowany do Twoich potrzeb.

Mavic Mini

Kompaktowy DJI Mavic Mini to świetny dron dla początkujących. Oferuje on wiele niesamowitych możliwości, które na pewno sprawią użytkownikowi mnóstwo radości. Model ten jest najlżejszym i najbardziej przenośnym dronem w całej serii Mavic. W połączeniu z nową aplikacją DJI Fly, latanie nim jest proste i intuicyjne.

 

Cechy Mavica Mini

Design

 1. Niezwykle lekka konstrukcja

Ten model waży mniej niż 250 gramów, co czyni go najlżejszym dronem z serii Mavic. Lekki, przenośny i łatwy do złożenia design sprawia również, że należy on do najlżejszej kategorii dronów, dzięki czemu może zostać wyłączony z części regulacji prawnych w niektórych krajach.

Wydajność kamery

 1. Kamera 2,7K oraz 3-osiowy gimbal

3-osiowy gimbal, w który wyposażony jest Mavic Mini zapewnia stabilne, kinowe ujęcia w nagrywanym materiale. Kamera wykonuje zdjęcia w rozdzielczości 12 MP oraz nagrania wideo w rozdzielczości 2,7K, co pozwala uzyskać idealnie wyraźne ujęcia, doskonałe do mediów społecznościowych.

Wydajność w locie

 1. Maksymalny czas lotu do 30 minut

Z powodu swojej lekkiej wagi, możesz cieszyć się nawet 30 minutami lotu. Dłuższy czas lotu sprawia, że możesz przeznaczyć więcej czasu na uwiecznienie swoich podróży.

Inne cechy

 1. Aplikacja DJI Fly

Całkiem nowa aplikacja DJI Fly zapewnia dostęp do funkcji Creator Templates, która pozwala z łatwością stworzyć niesamowite filmy za pomocą zaledwie kilku stuknięć w ekran smartfona. Aplikacja jest idealna dla użytkowników którzy nie posiadają żadnego doświadczenia w edycji wideo. Dzięki jej kreatywnym opcjom możesz z łatwością przygotować plik wideo który z pewnością będzie wart udostępnienia go dalej.

 1. Dedykowana aparatura zdalnego sterowania

Dedykowana aparatura dla Mavica Mini pozwala na podgląd na żywo z kamery drona w odległości nawet do 2 km. 

 1. Czujniki wizyjne i GPS

Model ten może precyzyjnie zawisnąć zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków, dzięki dolnemu systemowi czujników i funkcji GPS.

Rekomendowani użytkownicy

Mavic Mini to najmniejszy, najlżejszy i najbardziej przenośny dron w całej serii Mavic. Zaopatrzony w imponujące możliwości, pozwala na tworzenie filmowych ujęć, a przy okazji dostępny jest dla każdego. Zainteresuj się tym niewielkim dronem jeśli szukasz sprzętu, który jest niezwykle przenośny i jednocześnie bardzo prosty w użytkowaniu. 

 

Mavic Air

Pozwól sobie na więcej, razem z tym składanym, przenośnym dronem o wielkich możliwościach. DJI Mavic Air przypomni Ci o każdej Twojej przygodzie dzięki 3-osiowemu gimbalowi i niezwykłym nagraniom w rozdzielczości 4K/30 fps. Mavic Air jest wyposażony w wewnętrzną pamięć 8 GB, co pozwoli zapisać zdjęcia i nagrania bezpośrednio w pamięci drona. 

 

Cechy Mavica Air

Design

 1. Przenośna konstrukcja

Mavic Air jest niezwykle przenośnym, składanym dronem, którego konstrukcja pozwala zabrać go ze sobą prawie wszędzie. 

Wydajność kamery

 1. Kamera 4K i 3-osiowy gimbal

Mavic Air również posiada 3-osiowy gimbal, który pozwala na uzyskanie płynnego, kinowego materiału filmowego. Niezależnie od tego, czy jeździsz na nartach w górach, czy chcesz uchwycić piękny zachód słońca, każda sekunda Twoich przygód może zostać zapisana w nagraniu wideo o oszałamiającej rozdzielczości 4K/30fps z bitrate 100 Mbps.

Wydajność lotu

 1. Maksymalny czas lotu do 21 minut

Inteligentny akumulator wykonany z wysokiej jakości materiałów, pozwala na uzyskanie czasu lotu do 21 minut.

Inne cechy

 1. Panoramy sferyczne 32 MP

Mavic Air łączy ze sobą 25 zdjęć w kilka chwil, pozwalając na uzyskanie oszałamiających panoram w rozdzielczości 32 MP.

 1. SmartCapture

Użytkownicy mogą uruchomić i kontrolować Mavica Air za pomocą rąk, wykonując zdjęcia i nagrania w zabawny, kreatywny sposób.

 1. Trzy czujniki wizyjne

Dzięki przedniemu, tylnemu i dolnemu systemowi czujników wizyjnych, Mavic Air oferuje bezpieczny i pewny lot.

Rekomendowani użytkownicy

Mavic Air to składany i przenośny dron, który zapewnia doskonałą wydajność lotu zarówno dla początkujących jak i doświadczonych operatorów dronów. Jego wyjątkowa kompaktowość jest idealna dla wszystkich, którzy dużo podróżują, umożliwiając wykorzystanie go gdziekolwiek poniosą Cię nogi.

 

Mavic Pro Platinum

W porównaniu ze swoim poprzednikiem, Mavicem Pro, wersja Platinum lata ciszej, posiadając przy tym dłuższy czas lotu. Ponadto oferuje ona nagrywanie wideo w rozdzielczości 4K i przyjemne doświadczenia z lotu.

Cechy Mavica Pro Platinum

Design

 1. Elegancka, składana konstrukcja

Mavic Pro Platinum posiada eleganckie srebrne wykończenia oraz składane ramiona. Z łatwością zmieści się on do większości toreb podróżnych, co ułatwia jego transport.

Wydajność kamery

 1. Kamera 4K i 3-osiowy gimbal

Mavic Pro nagrywa wideo w rozdzielczości 4K/30fps, jak również wykonywać zdjęcia zarówno w formatach JPG jak i RAW. 

Wydajność Lotu

 1. Maksymalny czas lotu do 30 minut

Udoskonalenia w konstrukcji silników oraz śmigieł pozwoliło na wydłużenie czasu lotu w dronie Mavic Pro Platinum do 30 minut.

 1. Cichszy lot

Hałas wydawany przez drona został zredukowany o 60% w porównaniu do Mavica Pro. Dzięki tej imponującej kontroli hałasu, użytkownicy mogą cieszyć się bardziej cichym i przyjemnym doświadczeniem z lotu.

Inne cechy

 1. Transmisja OcuSync

Technologia ta pozwala na lot w zasięgu do 3,5 km wspierając transmisję wideo w rozdzielczości zarówno 1080p jak i 720p.

 1. Przednie i dolne czujniki wizyjne

Mavic Pro Platinum posiada przednie i dolne czujniki wizyjne, które poprawiają dokładność pozycjonowania drona bez korzystania z pozycjonowania satelitarnego. Oznacza to, że Mavic Pro Platinum potrafi unosić się precyzyjnie i lądować dokładnie w miejscu gdzie wystartował. 

 1. Tryb Tripod

Idealny do wykonywania zdjęć. Funkcja ta pozwala na uzyskanie kontroli nad Mavicem Pro Platinum w zwolnionych, precyzyjnych ruchach. Niezależnie od tego, czy wykonujesz skomplikowane manewry podczas lotu w celu uzyskania idealnego ujęcia, czy po prostu szukasz czegoś co pozwoli na większą kontrolę nad lotem, tryb Tripod to umożliwi.

Rekomendowani użytkownicy

Mavic Pro Platinum to świetny wybór dla użytkowników którzy oczekują od drona dużej wydajności nie chcąć przy okazji, żeby odbijała się ona na komforcie lotu.

 

Mavic 2

Mavic 2 na nowo zdefiniował, to co jest możliwe w świecie fotografii powietrznej, dzięki wyjątkowej wydajności w słabym świetle oraz wielu potężnym funkcjom. Zarówno Mavic 2 Pro jak i Mavic 2 Zoom wykorzystują najnowocześniejsze technologie DJI.

Mavic 2 Pro

Mavic 2 Zoom

Cechy Mavic 2

Design

 1. Składana konstrukcja (oba modele)

Jak wszystkie inne drony z serii Mavic, Mavic 2 również posiada składaną, przenośną konstrukcję. 

Wydajność kamery

 1. Kamera 4K i 3-osiowy gimbal

Zarówno Mavic 2 Pro jak i Mavic 2 Zoom zaopatrzone są w najnowszy 3-osiowy gimbal, zapewniając płynne nagrania w każdej sytuacji.

 1. 1’’ matryca kamery

Mavic 2 Pro posiada największą matrycę ze wszystkich dronów w serii Mavic, oferując lepsze możliwości przy słabym oświetleniu oraz bardzo szeroki zakres ISO.

 1. Płaski schemat kolorów 10-Bit Dlog-M

Uchwyć nawet drobne zmiany w kolorach i bardziej wyrafinowane detale z Mavicem 2 Pro. Płaski schemat kolorów 10-Bit Dlog-M zapewnia większą rozpiętość tonalną w fantastycznych zdjęciach z powietrza. 

 1. Wideo HDR

Wspierając nagrania w rozdzielczości 4K 10-bit HDR, Mavic 2 Pro potrafi przechwycić rozjaśnienia i wyższy kontrast w nagraniu, czyniąc Twoje nagrania jeszcze bardziej interesującymi. 

 1. Obiektyw z optycznym zoomem

Wspierany przez matrycę 12 MP z możliwością wykonania nawet 4-krotnego przybliżenia, Mavic 2 Zoom pozwala na użycie własnej kreatywności podczas wykonywania zdjęć. 

 1. Hybrydowy autofokus 

Łącząc detekcję fazy i kontrastu, nowy system autofokusa w Mavicu 2 Zoom sprawia, że obiekty zachowują swoją ostrość nawet podczas przybliżania i oddalania obrazu. 

Wydajność lotu

 1. Maksymalny czas lotu do 31 minut

Zarówno Mavic 2 Pro jak i Mavic 2 Zoom umożliwia czas lotu wynoszący nawet 31 minut, najdłuższy spośród wszystkich dronów w serii Mavic.

 1. Cichszy lot

Mavic 2 łączy sinusoidalny napęd ECS FOC ze śmigłami o specjalnym profilu, zapewniając bardzo niski poziom hałasu podczas lotu.

Inne cechy

 1. Dolly Zoom

Dolly Zoom to nowa funkcja QuickShot w Mavicu 2 Zoom, która pozwala nadać unikalny efekt zniekształcenia tła w Twoim wideo, zupełnie jak w filmach.

 1. Zdjęcia Super Resolution

Stworzona specjalnie dla Mavica 2 Zoom technologia Super Resolution sprawia, że zdjęcia krajobrazów są jeszcze bardziej żywe i bogate w szczegóły. 

 1. Wielokierunkowe wykrywanie przeszkód

Czujniki wykrywania przeszkód umieszczone są z każdej strony drona, co jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo podczas lotu.

 1. Transmisja wideo OcuSync 2.0

Usprawnienia w technologii OcuSync zapewniają lepszą transmisję, jakość wideo oraz ochronę przed zakłóceniami podczas lotu. 

Rekomendowani użytkownicy

Mavic 2 łączy w sobie sztandarową technologię DJI razem z innowacyjnym podejściem w profesjonalnej fotografii lotniczej. Ten dron pełny jest zaawansowanej technologii, która dostarcza naprawdę niezwykłe rezultaty.

Drony z serii Mavic

Połączenie mobilności i wydajności podczas lotu sprawia, że urządzenia z serii Mavic są jednymi z najpopularniejszych dronów na świecie. Dla użytkowników, którzy poszukują drona na co dzień, nowy Mavic Mini łączy w sobie lekką i niezwykle przenośną konstrukcję oraz bardzo prostą obsługę urządzenia. Dla podróżników Mavic Air oferuje idealne połączenie wideo w rozdzielczości 4K i dedykowane tryby nagrywania. Jeśli poszukujesz przyjemnego doświadczenia z lotu, połączonego z imponującymi możliwościami drona, Mavic Pro Platinum jest doskonały wyborem. Użytkownicy którzy poszukują profesjonalnych możliwości w fotografii z powietrza, będą zachwyceni możliwościami Mavica 2. Niezależnie od Twojej pasji, gdziekolwiek nie poniosą Cię nogi, seria DJI Mavic zapewnia wiele kreatywnych możliwości na wyciągnięcie ręki. 

 

Główne cechy

Mavic Mini

Mavic Air

Mavic Pro Platinum

Mavic 2 Zoom

Mavic 2 Pro

Wymiary

140×82×57 mm (złożony)

160×202×55 mm (rozłożony)

168×83×49 mm (złożony)

168×184×64 mm (rozłożony)

198×83×83 mm (złożony)

305×244×85 mm (rozłożony)

214×91×84 mm (złożony)

322×242×84 mm (rozłożony)

214×91×84 mm (złożony)

322×242×84 mm (rozłożony)

Masa startowa

249 g

430 g

734 g

905 g

907 g

Maksymalny czas lotu

30 min

21 min

30 min

31 min

31 min

Maksymalna prędkość

47 km/h
tryb S

68.4 km/h
tryb S

28.8 km/h
tryb P

65 km/h
tryb S

36 km/h
tryb P

72 km/h
tryb S

72 km/h
tryb S

Gimbal

3-osiowy

3-osiowy

3-osiowy

3-osiowy

3-osiowy

Matryca

1/2.3'' CMOS

1/2.3'' CMOS

1/2.3'' CMOS

1/2.3'' CMOS

1'' CMOS

Maksymalna rozdzielczość video

2,7K @30 fps

4K @30 fps

4K @30 fps

4K @30 fps

4K @30 fps

Maksymalna rozdzielczość zdjęć

12 MP

12 MP

12 MP

12 MP

20 MP

System zapisu plików

JPEG

JPEG / DNG (RAW)

JPEG / DNG (RAW)

JPEG / DNG (RAW)

JPEG / DNG (RAW)

System transmisji

Wi-Fi (ulepszony)

Wi-Fi (ulepszony)

OcuSynch

OcuSynch 2

OcuSynch 2

System czujników

Dolne

Przedni
Tylny
Dolny

Przedni
Dolny

Przedni
Tylny
Górny
Dolny
Boczne

Przedni
Tylny
Górny
Dolny
Boczne

pixel