DJI Mavic Air – Perfekcyjny balans

Dron DJI Mavic Air to produkt posiadający doskonały balans. Został zaprojektowany dla konsumenta, który chce mieć fantastycznego drona za rozsądną cenę. Połączenie wydajności podczas lotu, przystępnej ceny i mobilności odróżnia go od reszty konkurencji. Użytkowanie jest proste i intuicyjne, zapewniając niespotykaną frajdę z wykonywania ujęć z perspektywy lotu ptaka.

Zabierz go ze sobą w podróż

Transport i spakowanie drona zawsze było wyzwaniem. Ciężko nieraz o miejsce w bagażu. Oprócz tego należy chronić drążki aparatury sterującej przed uszkodzeniem oraz zapakować drona tak, aby chronić kamerę z gimbalem.

DJI postawiło się w roli konsumenta, zastanawiając się jak ułatwić podróżowanie z dronem.

DJI Mavic Air (Flame Red)

DJI Mavic Air

DJI Mavic Air (Flame Red)

Zabezpieczenie gimbala - DJI Mavic Air

Zabezpieczenie gimbala

Zabezpieczenie gimbala

Zdejmowane drążki aparatury sterującej

Zdejmowane drążki aparatury sterującej

Zdejmowane drążki aparatury sterującej

Mały, kompaktowy rozmiar

DJI Mavic Air jest niezwykle kompaktowy, więc można go zapakować i zabrać niemal wszędzie. Najlepsza kamera to taka, którą mamy przy sobie. Następnym razem, gdy idziesz na plażę, w góry, czy nawet po prostu do parku, wystarczy złożyć ramiona i wrzucić drona do plecaka.

torba transportowa mavic air

Wygodna torba transportowa

Jakość obrazu

DJI Mavic Air korzsta z doświadczenia firmy DJI, jeśli chodzi o produkcję dronów i stabilizatorów obrazu. Posiada on kamerę wysokiej jakości i 3-osiowy gimbal pomimo tak niewielkiego rozmiaru. Kamera nagrywa wideo 4K w 30 klatkach na sekundę i w slow-motion (120 klatek na sekundę) w jakości 1080p.

ujęcie slowmotion mavic air

Ujęcie SlowMotion

Spektrum możliwości

DJI Mavic air wykonuje zdjęcia w rozdzielczości 12 megapikseli, kamera posiada dodatkowo niesamowity 32-megapikselowy tryb panoramy sferycznej.

Dron posiada 8GB wbudowanej pamięci, co oznacza, że jeśli zapomnisz zabrać ze sobą karty Micro SD nic się stanie i będziesz mógł uwiecznić swoje chwile, kiedy tylko chcesz. 8 GB pamięci wewnętrznej z dodatkową kartą Micro SD 64 GB to więcej niż wystarczająca ilość miejsca na wszystkie wspaniałe ujęcia.

Zdjęcie wykonane dronem DJI Mavic Air

Zdjęcie wykonane dronem DJI Mavic Air

Zdjęcie wykonane dronem DJI Mavic Air

Pozioma panorama

Czas lotu i sterowanie przy użyciu gestów

DJI Mavic Air posiada również szereg innych funkcji. Czas lotu wynosi 21 minut - co wystarcza, aby stworzyć wszystkie materiały, których potrzebujesz gdziekolwiek jesteś.

Dzięki sporemu czujnikowi oraz zaawansowanej technologii SmartCapture z przodu drona, istnieje możliwość sterowania nim przy użyciu gestów dłoni. Możemy również wystartować drona z ziemi za pomocą prostego gestu ręki. Robienie zdjęć lub filmów wideo przy użyciu gestów również jest bardzo intuicyjne.

Nowe tryby: Asteroid i Boomerang

Wszystkie inteligentne tryby lotu, które znamy z modelu Mavic Pro są dostępne także w modelu Mavic Air. Oprócz tego mamy możliwość skorzystania z dwóch nowych trybów: Asteroid i Boomerang.

Tryb Asteroid pozwala na lot do tyłu i do góry podczas nagrywania wideo, przechwytując panoramę sferyczną na końcu trasy lotu, łącząc materiał filmowy i panoramę w krótkim filmie. Kiedy odwrócisz materiał w aplikacji DJI GO 4, całość będzie sprawiać wrażenie, że kamera przybliża się do ziemi jak spadająca asteroida.

Tryb Boomerang, pozwala na lot wokół obiektu po nachylonym do góry owalu z finiszem w punkcie początkowym. Oba tryby są niezwykle efektownymi nowościami w świecie dronów.

Zaawansowane systemy asystujące podczas lotu

Kolejną nowością są zaawansowane systemy asystujące (APAS), które automatycznie reagują na przeszkody zachowując nadany przez operatora kierunek. Dzięki wykorzystaniu APAS, dron będzie leciał dalej zamiast po prostu zarzymać się, gdy wykryje przeszkodę. Jest to bardzo przydatna funkcja szczególnie podczas podążania za jakimś obiektem.

Charakterystyka lotu

Charakterystyka lotu drona Mavic Air jest bardzo podobna do innych, większych dronów marki DJI. GPS pomaga w utrzymaniu pozycji, a czujniki ruchu z przodu, tyłu oraz od spodu pozwalają latać w pomieszczeniach, gdy GPS nie jest dostępny. Wysokiej klasy bezszczotkowe silniki sprawiają, że Mavic Air jest najszybszym w historii dronem z serii Mavic, osiągającym prędkość do nawet 68,4 km/h w trybie Sport, zapewniającym ekscytujący lot pełen wrażeń. Istnieje możliwość wykonywania lotu z telefonem przy korzystaniu z łączności Wi-Fi, obsługując sprzęt za pomocą telefonu i aparatury sterującej jednocześnie. Możemy korzystać również z samej aparatury sterującej, a nawet tylko za pomocą prostych gestów.

mavic air

DJI mavic air

Dla kogo jest Mavic Air?

Jeśli szukasz swojego pierwszego drona i chcesz czegoś małego i najwyższej jakości, powinieneś zastanowić się nad modelem DJI Mavic Air. Osoby, które sporo podróżują pokochają go, ponieważ jest mobilny i przystosowany do transportu. DJI Mavic Air przypadnie również do gustu entuzjastom fotografii, ponieważ potrafi robić wysokiej jakości zdjęcia i filmy. Początkujący operatorzy natomiast pokochają go za możliwość wykonywania lotów niemal wszędzi, dzięki wbudowanym zabezpieczeniom i czujnikom.

pixel