DJI RSC 2 vs Ronin-SC: Co nowego? – Porównanie

Czy jesteś gotowy na porównanie DJI RSC 2 z Roninem-SC? Bez zbędnego przedłużania przejdźmy do rzeczy i odkryjmy najważniejsze różnice między tymi dwoma gimbalami DJI.

DJI RSC 2 to nowy stabilizator kamery DJI - kolejna ewolucja przełomowego DJI Ronin-SC. W niniejszym porównaniu przeprowadzimy Cię przez obydwa produkty i pomożemy wybrać najlepszy dla Ciebie.

DJI RSC 2 vs Ronin-SC: design

DJI RSC 2 wygląda wprawdzie wyjątkowo podobnie do Ronina-SC, jednak porównując obydwa urządzenia, szybko odkryjesz spore różnice między nimi. Dwa najbardziej zauważalne udoskonalenia to możliwość złożenia DJI RSC 2 oraz jego nowy ekran OLED 1". Poza tym design DJI RSC 2 został generalnie udoskonalony, sprawiając, że gimbal stał się bardziej przyjazny użytkownikowi.

DJI RSC 2: składana konstrukcja, 6 konfiguracji

DJI RSC 2 po raz pierwszy w historii wprowadza składany design do serii gimbali Ronin. Możesz go stosować w 6 konfiguracjach: prosto, podwieszenie, aktówka, latarka, portret i przechowywanie. Nie tylko umożliwia to stosowanie gimbala w wielu zróżnicowanych sytuacjach, ale też ułatwia jego transport. To ogromne udoskonalenie DJI RSC 2 idealnie sprawdza się zwłaszcza w przypadku indywidualnych twórców treści, którzy potrzebują lekkiego i przenośnego gimbala.

DJI RSC 2: wyświetlacz OLED 1"

Kolejną cechą wyróżniającą DJI RSC 2 jest jego 1-calowy ekran OLED, z pomocą którego możesz kontrolować funkcje i parametry zarówno gimbala, jak i zamontowanej kamery. Dzięki temu użytkownicy nie muszą już używać aplikacji Ronin, gdy jednocześnie próbują nagrywać przy wykorzystaniu stabilizatora. Wyświetlacz OLED sprawia, że całe doświadczenie filmowania staje się znacznie usprawnione.

DJI RSC 2: bardziej ergonomiczny

Subtelne udoskonalenia designu sprawiają, że DJI RSC 2 jest bardziej ergonomiczny i wygodny w użyciu niż DJI Ronin-SC. Do tych ulepszeń należą blokady osi oraz śruby montażowe D-Ring, które umożliwiają szybki montaż bez konieczności używania narzędzi, a także dostosowanie lokalizacji przycisków tak, aby były łatwo dostępne podczas pracy z urządzeniem.


DJI RSC 2 vs Ronin-SC: maksymalny udźwig

Oryginalny DJI Ronin-SC charakteryzował się wagą 1,1 kg i przetestowaną ładownością 2 kg. Waga DJI RSC 2 została nieco zwiększona do 1,2 kg, ale jego maksymalny udźwig wynosi aż 3 kg, dzięki czemu możesz używać większych, bardziej zaawansowanych i profesjonalnych urządzeń, takich jak na przykład Panasonic S1H z obiektywem 24-70 mm.

DJI RSC 2 vs Ronin-SC: stabilizacja

Stabilizacja jest niewątpliwie najważniejszą funkcją produktów DJI z serii Ronin i stanowi kręgosłup działania gimbali, umożliwiając użytkownikom tworzenie płynnych, profesjonalnych nagrań. 3-osiowa stabilizacja zawsze była charakterystyczna dla tych urządzeń, ale w przypadku DJI RSC 2 wprowadzone zostały dodatkowe, innowacyjne technologie. DJI RSC 2 wyróżnia nowy Algorytm Stabilizacji Titan, który oferuje istotne ulepszenia względem Ronina-SC.

camera gimbal stabilization

Nową funkcją, której DJI Ronin-SC nie obsługuje, jest tryb SuperSmooth, który może zostać aktywowany dla dodatkowego poziomu stabilizacji. Ta funkcja wyrównuje mikroruchy i zwiększa moment obrotowy, aby stabilizować nawet obiektywy 100 mm. (Uwaga: tryb SuperSmooth wymaga paska na obiektyw).


DJI RSC 2 vs Ronin-SC: funkcje

Na tym etapie omówiliśmy udoskonalone cechy designu i stabilizacji DJI RSC 2. Ale co z nowymi, ulepszonymi funkcjami?

DJI RSC 2: ActiveTrack 3.0

DJI RSC 2 oferuje ActiveTrack 3.0, na ten moment najbardziej zaawansowaną technologię śledzenia, wyróżniającą się bardziej wyrafinowanym trackingiem. Jeśli interesuje Cię nagrywanie dynamicznych akcji, DJI RSC 2 będzie dla Ciebie najlepszym wyborem.

DJI RSC 2: RavenEye

Nowy System Transmisji Obrazu RavenEye daje użytkownikom DJI RSC 2 możliwość podglądu na żywo oraz uproszczonej, zdalnej kontroli parametrów. Transmituje on wideo w jakości 1080p i pozwala zmieniać ustawienia gimbala, a nawet kamery z odległości do 200 m i z opóźnieniem jedynie 60 ms. RavenEye umożliwia także stosowanie trybu ActiveTrack 3.0 bezpośrednio z sygnału kamery, bez konieczności sięgania po smartfon.

DJI RSC 2: szybkie przejście w tryb pionowy

DJI RSC 2 wprowadza nową funkcję, która umożliwia operatorom błyskawiczne przejście w tryb portretu. To spore udogodnienie dla osób zajmujących się mediami społecznościowymi i innymi kreatywnymi aplikacjami, które wymagają nagrywania portretowego.

camera gimbal using scenario

DJI RSC 2: ulepszona wydajność akumulatora

Akumulator DJI RSC 2 zapewnia do 14 godzin pracy i obsługuje szybkie ładowanie. To aż 3-godzinne ulepszenie względem Ronina-SC, który działał do 11 godzin.


DJI RSC 2 vs Ronin-SC: akcesoria

DJI RSC 2: kompatybilność NATO

DJI RSC 2 nie ma portu RSA, jest jednak kompatybilny ze standardem szyny NATO, co otwiera go na świat dodatkowych akcesoriów, różnych sposobów obsługi i nowych możliwości montażu. DJI Ronin-SC ma port RSA, ale nie NATO. Jest to zasadniczy czynnik do rozważenia dla twórców, którym zależy na wolności dostosowywania urządzeń do swoich potrzeb.

camera gimbal NATO-Compatible

DJI RSC 2: lekki futerał

Ulepszony zestaw DJI RSC 2 zawiera mniejsze, lżejsze etui. Zaprojektowane na nowo i wodoodporne, ma także oddzielne przegródki na wszystkie elementy DJI RSC 2. Jest przy tym wystarczająco małe, aby dało się je zabrać ze sobą niemal wszędzie.

DJI RSC 2 vs Ronin-SC: kompatybilność

Obydwa gimbale DJI są kompatybilne z szerokim wachlarzem kamer. Pełną listę kompatybilnych urządzeń znajdziesz tutaj.


DJI RSC 2 vs Ronin-SC: specyfikacje

Porównajmy specyfikacje gimbali DJI RSC 2 i Ronin-SC. W tabeli poniżej znajdziesz zestawienie kilku kluczowych parametrów obu urządzeń.

DJI RSC 2DJI Ronin-SC
Waga1,2 kg1,1 kg
Przetestowany udźwig3 kg2 kg
WymiaryTryb przechowywania: 260x210x75 mm (wliczając uchwyt) Rozłożony: 400x185x175 mm (wliczając uchwyt, bez statywu)Tryb przechowywania: 220x200x75 mm (wliczając uchwyt) Rozłożony: 370x165x150 mm (wliczając uchwyt, bez statywu)
Żywotność akumulatora14 h11 h
Czas ładowaniaOk. 2 h do pełnego naładowania z wykorzystaniem szybkiego ładowania 18 W (gdy protokoły PD i QC 2.0 są obsługiwane)2,5 h (5 V/2 A)

DJI RSC 2 vs Ronin-SC: którego warto kupić?

DJI Ronin-SC nadal jest jednym z najlepszych gimbali dostępnych na rynku. DJI RSC 2 przenosi jednak ręczne nagrywanie na zupełnie nowy poziom dzięki swoim ogromnym usprawnieniom, takim jak składana konstrukcja, wyświetlacz OLED 1", a także dodatkowe technologie stabilizacji Titan i SuperSmooth. Jeśli szukasz zaawansowanego gimbala, który będzie ultrawszechstronny, przenośny, a do tego pozwoli Ci osiągać wspaniałe rezultaty, DJI RSC 2 okaże się dużo lepszy od już i tak doskonałego DJI Ronin-SC.

pixel