DJI rozwija funkcję lotów bez korzystania z transferu danych 14-08-17

14 sierpnia 2017 roku - DJI, światowy lider dronów cywilnych i powietrznej technologi obrazowania, opracował nowy, lokalny tryb danych, który zatrzymuje ruch transmisji danych do i z aplikacji do sterowania lotem, aby zapewnić ochronę danych rządów oraz klientów biznesowych.

Aplikacja sterowania lotem DJI regularnie komunikuje się poprzez internet, aby zapewnić urządzeniu najświeższe lokalne mapy, dane o geofencing'u, najnowsze wersje aplikacji, poprawne częstotliwości radiowe, wymagania dotyczące zasilania oraz inne informacje. Gdy pilot wyłączy transmisję danych, aplikacja DJI przestanie wysyłać lub odbierać jakiekolwiek dane przez internet, dając klientom większą gwarancję dotyczącą prywatności danych wygenerowanych podczas lotu.

"Tworzymy lokalny tryb danych, aby zaspokoić potrzeby naszych klientów korporacyjnych, w tym organizacji publicznych i prywatnych, które wykorzystują technologię DJI do przeprowadzania operacji na całym świecie." - powiedział Brendan Schulman, wiceprezes ds. Polityki i Prawa DJI. "DJI zobowiązuje się do ochrony prywatności swoich klientów, zdjęć, filmów wideo i dzienników lotów. Lokalny tryb danych zapewni dodatkowe gwarancje dla klientów z podwyższonymi wymaganiami nt. bezpieczeństwa danych."

Ponieważ blokuje to wszystkie dane internetowe, korzystanie z lokalnego trybu danych oznacza, że aplikacja DJI nie aktualizuje map ani informacji o geofencing'u, nie będą informować pilotów o nowo wydanych ograniczeniach lotu lub aktualnościach oprogramowania i mogą powodować ograniczenia wydajności. Zapewni to jednak zwiększony poziom zabezpieczenia danych dla lotów nad budynkami objętych ochroną rządowa, tajemnicami handlowymi, funkcjami rządowymi lub innych podobnych tego typu operacji.

"Cieszymy się z tego jak bardzo baza klientów wzbogaciła się od hobbystów, pilotów prywatnych po profesjonalnych użytkowników, komercyjnych, rządowych i edukacyjnych." - Powiedział Jan Gasparic, szef partnerstwa korporacyjnego DJI. "Ponieważ wiele z tych klientów poprosiło o dodatkowe zabezpieczenia jak przetwarzane są ich dane, DJI odpowiedziało na to rozwijając lokalny tryb danych, aby zapewnić użytkownikom, którzy chcą z nich korzystać, usprawnione opcje zarządzania danymi."

DJI uznaje znaczenie prywatności swoich klientów. DJI nie zbiera ani nie ma dostępu do dzienników lotów, zdjęć lub filmów wideo, chyba że użytkownik zdecyduje się dzielić dane, synchronizując dzienniki lotów z serwerami DJI, przesyłając zdjęcia lub filmy do witryny SkyPixel lub fizycznie dostarczając drona do serwisu DJI.

DJI publicznie zobowiązała się do ochrony prywatności swoich klientów w kwietniu 2016 roku. DJI stało się pierwszym producentem dronów który jest zwolennikiem ochrony prywatności użytkowników, ponieważ Stany Zjednoczone oraz Unia Europejska opracowały regulacje dotyczące monitorowania lotów dronów. Żaden inny cywilny producent dronów nie był tak jednogłośny jak DJI w celu ochrony interesów związanych z prywatnością użytkowników oraz ich danych.

"Lokalny tryb danych umożliwi klientom maksymalne wykorzystanie ich aplikacji do sterowania lotem, zapewniając jednocześnie pewność, że dane nie są przypadkowo przekazywane przez internet." - powiedział Schulman. "Cieszymy się, że możemy rozwijać lokalny tryb danych w ramach dążenia do zaspokajania potrzeb naszych klientów, a także poparcia ich interesów."

Lokalny tryb danych jest rozwijany od kilku miesięcy i zostanie wdrożony w przyszłej wersji aplikacji DJI. Aplikacje obejmujące tę zmianę: DJI GO, DJI GO 4, DJI XT pro, DJI Pilot i Ground Station Pro, które działają na smartfonach oraz tabletach. Funkcja lokalnego trybu danych może nie być dostępna w miejscach, gdzie połączenie z internetem jest wymagane lub jest wysoce zalecane ze względu na lokalne przepisy lub wymagania.

pixel