Drony przyczyniły się do uratowania co najmniej 65 osób w 2017 roku

Nowy raport pokazuje jak drony przyczyniły się do ratowania ludzkiego życia na pięciu kontynentach. Według ostatniego raportu wydanego przez DJI, światowego lidera w dziedzinie dronów cywilnych i technologii obrazowania, co najmniej 65 osób zostało uratowanych przy użyciu dronów w zeszłym roku. Raport gromadzi wiadomości z serwisów informacyjnych i publicznych agencji bezpieczeństwa na całym świecie. Opisano 27 oddzielnych incydentów na pięciu kontynentach.

Raport “More Lives Saved: A Year Of Drone Rescues Around The World” podkreśla, w jaki sposób najnowocześniejsza technologia zastosowana w dronach oraz szybka reakcja służb była pomocna w sytuacjach krytycznych. Dodatkowo raport opisał jak odpowiednie przepisy dotyczące lotnictwa przyczyniły się do zwiększenia tempa używania dronów w misjach bezpieczeństwa publicznego.

Drony ratują życie

W połączeniu ze wcześniejszym raportem opublikowanym w zeszłym roku, DJI potwierdziło, że 124 osoby na całym świecie zostały uratowane przez drony. W nowym raporcie przedstawiono misje gdzie drony zrzuciły boje dla zmagających się pływaków w Australii i Brazylii. Statki powietrzne również zauważyły nieprzytomne ofiary w trakcie mrozów w Anglii i Ameryce, a także znalazły zagubionych ludzi na polach, rzekach i górach.

"Drony umożliwiają ratownikom znalezienie zaginionych osób, dostarczanie zapasów, takich jak żywność i kamizelki ratunkowe, oraz skrócenie czasu poszukiwań i czasu reakcji z godzin na minuty" - powiedział Brendan Schulman, wiceprezes DJI ds. polityki i spraw prawnych. "Kiedy przepisy i regulacje pozwalają agencjom bezpieczeństwa publicznego na łatwe rozmieszczanie dronów, ratownicy mogą zaoszczędzić czas i koszta operacyjne, bardziej chronić zasoby ludzkie, a co najważniejsze, ratować ludzi przed niebezpieczeństwem."

Raport podkreśla, że co najmniej 18 osób zostało znalezionych przez kamery termowizyjne, które mogą wyczuwać ciepło ciała osoby znajdującej się nawet w ciemności czy w gęstych zaroślach.

W jednym przypadku policja w hrabstwie Lincolnshire w Anglii zareagowała na wypadek samochodowy na ciemnej, wiejskiej drodze w podczas nocy. Służby nie mogły odnaleźć kierowcy. Dron z kamerą termowizyjną dostrzegł kierowcę w rowie oddalonym od miejsca katastrofy

pixel