Fotografia Tilt-shift: Stwórz mikro świat przy użyciu swojego drona DJI

Czy kiedykolwiek myślałeś, aby zamienić rzeczywisty świat w miniaturowy model? Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz prosić o boską rękę, nie potrzebujesz też drogiego obiektywu z funkcją zmiany kąta nachylenia, lustrzanki cyfrowej, ani wspinać się na dach, by zrobić ujęcie tej wspaniałej scenerii. Wszystko, czego potrzebujesz to dron i kilka minut, aby edytować zdjęcie.

Zdjęcie z drona

Jak więc imitować mikro świat przy użyciu ujęć z powietrza? Wszystko, co należy zrobić, to znaleźć odpowiedni kadr (np. W centrum miasta), zrobić kilka ujęć i stworzyć efekt wizualny mikro-świata, zwiększając nasycenie, a także zmieniając przesunięcie osi optycznej w postprodukcji.

Zrób idealne zdjęcie

Kiedy znajdziesz idealny kadr, unieś drona na odpowiednią wysokość (nie musi być duża), przechyl kamerę w dół (około 45°), aby wykonać zdjęcie o dużym kącie. Upewnij się, że uzyskałeś wystarczającą głębię ostrości na swoim zdjęciu.

fotografia z drona

Postprodukcja

Zdjęcie jest już gotowe. Przejdźmy do następnego kroku, edytując je w Photoshopie. Możesz także użyć aplikacji Snapseed lub Lightroom na smartfonie, aby dokończyć postprodukcję.

Otwórz Photoshopa i zaimportuj swoje zdjęcie. Przytnij obraz i dostosuj kompozycję, jeśli motyw / główny obiekt twojego zdjęcia musi być dodatkowo wyróżniony.

obsługa drona podczas robienia zdjęcia

Przejdź do zakładki Filter -Blur Gallery- Tilt Shift, aby edytować swoje zdjęcie.

Zmieniaj nasycenie, kontrast i rozmycie, aż będziesz zadowolony ze swojego mikroświata.

robienie zdjęć z powietrza

Gotowy do stworzenia świata fantasy ze swoich ujęć z powietrza? Ciesz się nową perspektywą i nie zapomnij podzielić się swoimi spektakularnymi efektami, przesyłając najlepsze zdjęcia do naszej Galerii oraz udostępniając je bezpośrednio w DJI SkyPixel.

pixel