Jak zrobić efekt odbicia lustrzanego w filmie?

Fascynujące jest oglądanie surrealistycznych światów w filmach takich jak "Doktor Strange", "Incepcja" czy "Odwróceni zakochani". Widowiskowe efekty wizualne, takie jak zginanie rzeczywistości i lustrzane światy są podstawowymi elementami kinowych hitów. 

Marzyłeś kiedyś o stworzeniu własnego, surrealistycznego świata? Cóż, nie musisz być mistrzem postprodukcji filmowych, aby go stworzyć. 

To, co możesz zrobić z dronowym materiałem filmowym, może naprawdę Cię zaskoczyć. Przygotowaliśmy kilka przykładów lustrzanego świata zrobionego przez Rufus’a Blackwell’a. 

efekt lustrzanego odbicia w filmielustrzane odbicie z dronafilm z drona z lustrzanym odbiciem

Najpierw należy wybrać odpowiednie miejsce na otwartej przestrzeni. Po starcie należy rozglądać się dookoła i unikać przeszkód, które mogą prowadzić do kolizji. Nie zaleca się pochylania kamery podczas filmowania. Jeśli nie chcesz, aby świat sam się zamknął, utrzymuj stałą wysokość. Naciskaj delikatnie drążki sterujące, aby zapobiec nagłym i nieoczekiwanym ruchom. 

Czy może to być łatwiejsze? Skorzystaj z inteligentnych trybów lotu: Waypoints, Point of Interest, TapFly itd. Wszystkie mogą pomóc w utrzymaniu stabilnego obrazu. 

Jeśli film już jest gotowy, pozwól, że wskażemy Ci drogę do lustrzanego świata. Nie musisz być mistrzem grafiki komputerowej, aby go stworzyć. Wykonaj te 5 kroków w programie Adobe Premiere, aby utworzyć film. 

Krok 1: Zaimportuj film

edycja filmu

Krok 2: Przejdź do Effects > Video Effects > Distort. 

edycja filmu 2

Krok 3: Znajdź Mirror w menu Distort. Przeciągnij Mirror do okna edycji wideo. 

edycja filmu - lustrzane odbicie

Krok 4: Kliknij przycisk Effect Controls (efekty), a znajdziesz w nim Reflection Center (środek odbicia), Reflection Angle (kąt odbicia) itp. Zmień Reflection Angle na -90°. Następnie, zmieniając wartość Reflection Center, można dostosować przestrzeń pomiędzy tymi dwoma światami. 

efekt lustrzanego odbicia w filmie

Krok 5: Przejdź do File > Export > Media. 

lustrzane odbicie w filmie

Teraz, z umiejętnością tworzenia lustrzanego świata, możesz utworzyć i podzielić się z nami swoimi materiałami filmowymi na naszych kanałach społecznościowych! 

pixel