Mavic 2: inteligentne tryby lotu

DJI Mavic 2 na nowo zdefiniował fotografię lotniczą, dając użytkownikom dronów możliwość połączenia pasji do przygody z pragnieniem kreatywności. DJI Mavic 2 to wysokiej klasy przenośny dron wyposażony w kamerę Hasselblad lub obiektyw z 2-krotnym zoomem optycznym, oferujący linię innowacyjnych funkcji fotograficznych i wideo.

Jeśli chcesz stworzyć dynamiczny materiał filmowy z wykorzystaniem kreatywnych funkcji, to zapoznaj się z poniższymi wskazówkami wyjaśniającymi jak je wykorzystać w dronie DJI Mavic 2.

1. Hyperlapse Circle: Mniej znaczy więcej

Wejdź do królestwa szerokich perspektyw i timelapsów. Tryb Hyperlapse umożliwia tworzenie przyspieszonej animacji poklatkowej tworząc w ten sposób genialny efekt, który przyciąga uwagę użytkowników mediów społecznościowych. Popularnym przykładem jest pokazanie charakteru miasta podczas poruszania się po jego ulicach.

Hyperlapse Circle pozwala dronowi okrążyć wybrany obiekt, umożliwiając stworzenie profesjonalnie wyglądającej animacji timelapse za pomocą dotknięcia jednego przycisku. Można nawet ustawić dokładny odstęp czasowy pomiędzy ujęciami, jak również całkowitą długość wideo. Jest to doskonała funkcja pozwalająca nagrać wspaniałe miejsca w podróży.

2. Hyperlapse Waypoint: Przelot przez czas

Tryb Hyperlapse Waypoint pozwala wybrać różne punkty (do pięciu) i stworzyć własną trasę lotu drona. Tryb ten umożliwia nawet zmianę wysokości i prędkości w trakcie ustawionej trasy lotu.

Pomocną wskazówką jest połączenie ruchu w materiale filmowym ze zmianą oświetlenia otoczenia. Stwórz film wideo, aby uchwycić wschód słońca w pejzażu miejskim lub poeksperymentuj z ruchem chmur na niebie.

3. Dolly Zoom

To, co wydawało się złożonym efektem kamery wymagającym drogiego sprzętu i zaawansowanych umiejętności, jest teraz techniką, która jest dostępna dla wszystkich użytkowników drona DJI Mavic 2 Zoom. Dolly Zoom automatycznie dostosowuje ostrość podczas lotu, co tworzy dynamiczny efekt zniekształcenia materiału filmowego. Efekt ten jest wykorzystywany w sekwencjach filmowych o dużym budżecie i można go wykorzystać do prezentacji obiektów w otwartych krajobrazach lub wyświetlania ciekawych struktur osadzonych w rozległych przestrzeniach.

Najpierw ustaw Mavic 2 Zoom, następnie otwórz aplikację DJI GO 4 i wybierz Inteligentne Tryby lotu po lewej stronie ekranu. Tutaj możesz wybrać Quickshot i Dolly Zoom. Teraz możesz narysować kwadrat wokół wybranego obiektu, a następnie kliknij "GO", aby Mavic 2 Zoom uruchomić tę funkcję.

4. Active Track 2.0: nigdy nie przegap chwili

Funkcja ActiveTrack 2.0 przenosi materiał filmowy na zupełnie nowy poziom. DJI Mavic 2 mapuje trójwymiarowy widok otoczenia, co zapewnia zaawansowaną dokładność śledzenia. Ta nowa wersja zawiera również algorytmy przewidywania trajektorii, które inteligentnie śledzą Twój obiekt, nawet jeśli jest on tymczasowo zablokowany.

Niezależnie od tego, czy kręcisz mecz koszykówki na świeżym powietrzu, wyścig, czy też energicznego psa, który przekracza park, ActiveTrack 2.0 gwarantuje, że nigdy nie przegapisz żadnej z akcji. Nadaje się również dla vlogerów, którzy chcieliby dodać ciekawy element do swojego materiału filmowego. Funkcję ActiveTrack można znaleźć w sekcji Inteligentny tryb lotu aplikacji DJI GO 4.

5. Zoom optyczny: Odkryj świat wokół siebie

Wyposażony w kamerę z 2-krotnym zoomem optycznym, Mavic 2 Zoom pozwala na uzyskanie oszałamiających zbliżeń bez konieczności zbliżania się do ujęcia. Dzięki filmowi Full HD, 4x bezstratny zoom zapewnia niesamowitą ostrość nagrań.

Teraz możesz obserwować dziką przyrodę z bezpiecznej odległości jak również uchwycać ujęcia w tętniącym życiem krajobrazie miejskim - możliwości są nieograniczone.

6. Super rozdzielczość

Dzięki niesamowitemu obiektywowi z 2-krotnym zoomem optycznym, DJI Mavic 2 po raz kolejny udowadnia, dlaczego jest liderem w swojej branży. Wysoka rozdzielczość pozwala rejestrować obraz z najmniejszymi szczegółami, łącząc dziewięć zdjęć, aby stworzyć 48-megapikselową fotografię. Wprowadź ustawienia kamery w trybie Photo mode, wybierz Pano, a następnie przejdź do funkcji Super Resolution.

pixel