Opanuj sztukę fotografii z powietrza: portrety z drona

Fotografia portretowa polega na uchwyceniu esencji chwili. Jako druga odsłona serii “Opanuj sztukę fotografii z powietrza”, ten artykuł obejmuje 6 prostych wskazówek, które uczynią Twoje portrety z drona niezapomnianymi. 

1. Pozowanie | Zrób ciekawą pozę

Jedne z najciekawszych portretów z dronów to te wykonane z góry, z kamerą skierowaną prostopadle do ziemi. W ten sposób możesz uchwycić ekscytującą scenę. Obiekt zdjęcia powinien leżeć i przedstawiać ciekawą pozę. 

To zdjęcie wykorzystuje technikę kompozycji po przekątnych i kontrastujące ze sobą kolory, żeby uczynić obraz jeszcze bardziej żywym.

2. Środowisko | Dopasuj otoczenie

Oprócz kontrastujących kolorów i kompozycji, jakość zdjęć portretowych można poprawić, komponując strój z otoczeniem, w którym planujesz wykonać zdjęcie.

Na tym zdjęciu obiekt w bieli zanurzony jest w śnieżnym tle, wzmacniając zimno i samotność bijące ze zdjęcia.

3. Kolejność | Wykorzystaj istniejące tło

Innym sposobem na stworzenie imponującego portretu jest stworzenie poczucia ładu na zdjęciu. Wybierz tło o dobrze zarysowanych strukturach, takich jak na przykład boisko do koszykówki.

Symetria i kształty podkreślają ruch przedmiotu.

4. Rekwizyty | Zostań bohaterem

Użyj rekwizytów, żeby ożywić scenę, opowiedzieć historię i wtopić obiekty w scenie.

Od pistoletów na wodę po kawałek liny, wybór rekwizytów jest ograniczony tylko przez Twoją wyobraźnię.

5. Światło | Rób ujęcia pod światło

Użyj naturalnego oświetlenia, żeby stworzyć wymarzoną sylwetkę. Podświetlenie podkreśla obiekty i sprawia, że wyróżniają się one na tle innych. 

Zdjęcie łączy w sobie technikę kompozycji izolacyjnej i proste tło, dzięki czemu ujęcie staje się bardziej dramatyczne.

6. Emocje | Znajdź nowe perspektywy

Chociaż w portretach zrobionych z drona ciężko jest pokazać emocje na twarzy, to jednak można je wyrażać dzięki nowym, interesującym perspektywom. Fotografując z perspektywy obiektu, można podzielić się jego doświadczeniami z odbiorcami. 

Na tym zdjęciu twarz osoby nie jest pokazana, ale widzowie mogą poczuć jego podziw i zdumienie, czyniąc ten portret silniejszym.

Porady dotyczące wykonywania portretów dronem

Drony zajęły pole fotografii lotniczej i wyruszyły w świat sztuki. Są one nie tylko doskonałe do fotografowania krajobrazów, ale także idealne do fotografowania portretów z nowych perspektyw. Wykorzystaj te sześć wskazówek dotyczących portretów z drona, aby uchwycić unikalną osobowość swoich obiektów i zamienić zdjęcia portretowe w niezapomniane arcydzieła. 

pixel