Oświadczenie DJI w sprawie zderzenia samolotu z dronem w Quebecu

16 października 2017 r. - Firma DJI, światowy lider w branży dronów cywilnych i powietrznej technologii obrazowania, jest gotowa pomóc kanadyjskim władzom lotniczym w dochodzeniu związanym ze zderzeniem małego samolotu pasażerskiego z dronem podczas lądowania w Quebec City.

Nie ujawniono szczegółów dotyczących kolizji. DJI nie posiada informacji, czy któryś z produktów DJI mógł być zaangażowany w incydent. Drony DJI są domyślnie zaprogramowane, aby nie przekraczać wysokości 120 metrów, a w dodatku lotnisko w Quebec City jest ograniczone systemem geofencing firmy DJI i lotu.

Miliony dronów na całym świecie jest użytkowanych w sposób bezpieczny i odpowiedzialny w celach biznesowych, rolniczych i rozrywkowych. DJI zdecydowanie potępia wszelkie niebezpieczne przeloty dronami i nalega, aby wszyscy operatorzy dronów w pełni pojęli i przestrzegali ustaw prawnych oraz przepisów obowiązujących w swojej lokalizacji przed przystąpieniem do lotu.

DJI jest pionierem wielu kluczowych rozwiązań technologicznych, które pomagają zapewnić, że drony mogą bezpiecznie dzielić się przestrzenią powietrzną z tradycyjnymi jednostkami powietrznymi. Geofencing z GPS pomaga bezpiecznie latać w obszarach newralgicznych. Oprócz tego drony marki DJI korzystają z funkcji automatycznego powrotu do miejsca startu (RTH), gdy tracą połączenie lub mają niski poziom naładowania akumulatora. Niektóre drony posiadają także system omijania przeszkód.

DJI wspiera utworzenie prostego i rozsądnego systemu rejestrowania dronów w Kanadzie, w połączeniu z naciskiem na element edukacyjny, dzięki czemu piloci dronów mogą łatwo nauczyć latać w sposób bezpieczny i odpowiedzialny. Firma DJI podjęła dialog w sprawie podejścia do bezpieczeństwa na kanadyjskiej przestrzeni powietrznej komentując propozycję projektu przepisów Kanadyjskiego Ministerstwa Transportu.

pixel