Podwójna premiera – nowe gimbale DJI RS 2 oraz DJI RSC 2

Perfekcyjna stabilizacja, innowacyjna konstrukcja i ogromne możliwości - właśnie tym wyróżniają się DJI RS 2 i DJI RSC 2. Nowe gimbale zaprezentowane przez lidera technologicznego pomogą Ci tworzyć zaawansowane ujęcia na wysokim poziomie i zaskoczą Cię profesjonalnymi rezultatami. Pionierskie stabilizatory ułatwią nagrywanie kreatywnych filmów, które zachwycają płynnością w każdej sytuacji - nawet najbardziej wymagające, dynamiczne produkcje będą prezentować się doskonale!

Zarówno DJI RS 2 (Ronin-S2), jak i DJI RSC 2 (Ronin-SC2) wyposażone zostały w innowacyjny, opracowany przez producenta algorytm stabilizacji “Titan”. Posiadają także wyrównujący mikroruchy system SuperSmooth. Dzięki temu obydwa gimbale zapewniają mistrzowską stabilizację niezależnie od warunków, w jakich nagrywasz. Możesz rejestrować ujęcia swobodnie nawet podczas biegu, tańca, czy podróży - z DJI działasz tak, jak chcesz.

Kolejną nowość stanowią praktyczne, dotykowe ekrany, w które wyposażone zostały obydwa gimbale. DJI RS 2 może pochwalić się kolorowym wyświetlaczem LCD o przekątnej 1.4”, a DJI RSC 2 nieco mniejszym, ale równie funkcjonalnym wyświetlaczem OLED o przekątnej 1”. Dzięki nim zyskasz wygodny, bezpośredni dostęp do zróżnicowanych ustawień i funkcji stabilizatorów.

Nowe urządzenia DJI odznaczają się również stosunkowo niewielką wagą, która dopuszcza zaskakująco duże maksymalne obciążenie. DJI RS 2 niewątpliwie przoduje pod tym względem i wyróżnia się największym stosunkiem wagi do udźwigu w branży - ważąc zaledwie 1,3 kg, może obsłużyć aparaty o masie do nawet 4,5 kg! DJI RSC 2 z kolei waży 1,2 kg i jest w stanie unieść urządzenia do 3 kg, co również jest niezwykle imponującym wynikiem.

Co jeszcze wyróżnia nasze nowe stabilizatory? Doskonale przemyślana konstrukcja DJI RS 2 (Ronin-S2), blokady osi i teflonowa powłoka, dzięki której nie tylko z łatwością dostosujesz ułożenie jego ramion, ale też zapewnisz wymaganą stabilizację. Konstrukcja typu monokok z włókna węglowego dodatkowo zwiększa jego siłę i wytrzymałość. Kolejnym zaskoczeniem jest składana konstrukcja DJI RSC 2 (Ronin-SC2), która nie tylko ułatwia przechowywanie i transport, ale też daje aż 6 unikalnych konfiguracji, dzięki którym z łatwością wykonasz nawet najbardziej skomplikowane ujęcia.

Innowacyjne gimbale cechuje także imponująco długi czas pracy. Wydajny i szybko ładujący się akumulator DJI RS 2 umozliwia do 12 godzin działania sprzętu. Akumulator DJI RSC 2 zapewni Ci jeszcze dłuższe działanie - nawet do 14 godzin!

Z pomocą dodatkowych funkcji DJI RS 2 i DJI RSC 2 zrealizujesz swoje najśmielsze wizje i stworzysz wyjątkowo kreatywne ujęcia. Timelapse, Panorama czy Roll 360 pozwolą Ci dowolnie zniekształcić strukturę czasu i przestrzeni - rzeczywistość może wyglądać dokładnie tak, jak chcesz! DJI RS 2 posiada dodatkowo przydatną funkcję Track, dzięki której stworzysz unikalną ścieżkę ruchów kamery dla nagrań ze ściśle ustaloną choreografią. Z kolei niezawodny, dostępny dla obu urządzeńtryb ActiveTrack 3.0 śledzi nagrywany obiekt, wykorzystując sygnał źródłowy z kamery i dając Ci nieograniczone możliwości (konieczny do użycia jest system RavenEye)

DJI RS 2 i DJI RSC 2 będą dostępne w wersji podstawowej oraz w wersji Combo z dodatkowym zestawem akcesoriów, dzięki którym w jeszcze prostszy sposób stworzysz kreatywne, dynamiczne ujęcia i w pełni wykorzystasz potencjał swojej wyobraźni. Na uwagę zasługuje innowacyjny system RavenEye, który transmituje obraz w jakości 1080p i umożliwia zdalną kontrolę nad parametrami kamery. W zestawach Combo znajdziesz również uchwyt na telefon, który umożliwia podgląd nagrywanego obrazu na większym ekranie, a także Focus Wheel, dający pełną kontrolę nad ostrością. Obydwa gimbale są kompatybilne ze standardem szyny NATO, możesz więc zakupić dodatkowe akcesoria osobno i z powodzeniem korzystać z ich funkcjonalności.

Premierowe produkty DJI będą dostępne w przedsprzedaży. Przewidywany termin realizacji zamówień dla DJI RS 2 to 30.10.2020, a DJI RSC 2 - 15.11.2020. DJI RS 2 w wersji podstawowej będzie dostępny w cenie 3599 zł, a w wersji Combo w cenie 4299 zł, zaś DJI RSC 2 w wersji podstawowej kosztuje 1999 zł, a w wersji Combo 2999 zł.

pixel