RoboMaster 2017 – Zawody ukazujące przyszłość robotyki

6 sierpnia 2017r. - RoboMaster, coroczny konkurs robotyki dla młodych ambitnych inżynierów, dziś zakończył się na stadionie Shenzhen Bay w Shenzhen w Chinach. Zwycięski zespół, Soutch China University of Technology z Guangzhou, zabrał ze sobą do domu złote trofeum wraz z 200 tysiącami chińskich yuanów jako nagrodę główną. Ponad 200 drużyn i 7000 młodych inżynierów z całego świata przystąpiło do konkursu RoboMaster w 2017 roku, aż 32 drużyny zmierzyły się w finale.

Sponsorowany przez DJI, światowego lidera dronów cywilnych i powietrznej technologii obrazowania, RoboMaster - to coroczny konkurs robotyki dla początkujących zespołów inżynierów, którzy zaprojektowali i zbudowali roboty nowej generacji, aby rywalizować o dominację na polu bitwy. RoboMaster zyskał popularność w środowisku inżynieryjnym, zachęcając młodych studentów do nauki oraz technologii, a jej ostatnia seria bitew stała się ekscytującym i zabawnym widowiskiem dla wszystkich obecnych.

"RoboMaster rozpoczął swoją działalność kilka lat temu w Chinach, a teraz przyciąga do siebie zespoły z USA, Wielkiej Brytanii, Kanady oraz innych części globu, co czyni je światowym wydarzeniem", powiedział Paul Xu, wiceprezes DJI.

"To co wyróżnia się w RoboMaster, to, jak łączymy innowacyjne, rozwiązania techniczne, gaming i rozrywkę w jednym wydarzeniu. Rywalizacja oraz wydarzenie, ukazuję bystrym inżynierom, jak robotyka może wpłynąć na świat w którym żyjemy. Jesteśmy dumni z poświęcenia oraz ciężkiej pracy, którą wnieśli wszyscy uczestnicy. Roboty i pomysłowość, którą widzimy tutaj dzisiaj, to tylko początek tego, co będą w stanie stworzyć w przyszłości inteligentne roboty oraz różne aplikacje."

DJI współpracowało z Twitch.tv i transmitowało na żywo całe wydarzenie, przekazując elektryzujące emocję do odbiorców z całego świata. Transmisję oglądało ponad 814 tysięcy widzów online z 20 różnych krajów.

"Czujemy się zaszczyceni tym, że mogliśmy uczestniczyć i konkurować z wszystkimi utalentowanymi studentami z całego świata. Była to niesamowita podróż, podczas której nauczyliśmy się jak wykorzystać teorię w praktyce i pracować jako drużyna, aby stworzyć coś naprawdę unikatowego oraz innowacyjnego" powiedział Huanpeng Lu, kapitan zwycięskiej drużyny z South China University of technology.

Drugie miejsce zajął University of Science and Technology w Shandong oraz trzecie miejsce Taiyana Institute od Technology. Drużyny otrzymały odpowiednio 100 000 i 50 000 chińskich yuanów.

Obecnie jest to trzeci rok, gdy RoboMaster zaczął przyciągać zainteresowanych studentów z zagranicznych społeczności inżynieryjnej oraz robotyki. Uczestnikami tegorocznej edycji byli studenci z Chin, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanady, Niemiec, Singaputu, Hongkongu i Makau. Wydarzenie otrzymało wsparcie od takich partnerów jak Twitch, Xilinx, Nvidia, Western Digital czy SanDisk.

o RoboMaster

RoboMaster jest sponsorowany oraz organizowany przez DJI, jest to jeden z najbardziej zaawansowanych na świecie konkursów robotyki, łączący w sobie innowacyjne rozwiązania techniczne, gaming i rozrywkę w jedno pełne akcji wydarzenie. Ten coroczny konkurs został zaprojektowany dla zespołów aspirujących inżynierów budowy robotów nowej generacji i konkurowania o dominację intelektualną. Każda drużna ma pięć różnych robotów: Standardowego, Bohatera, Inżyniera, Drona oraz Bazę, które współpracują ze sobą na wypełnionym przeszkodami polu bitwy, aby aby przejąć bazę przeciwnika. Robomaster zyskał nie tylko popularność wśród społeczności inżynieryjnej, lecz stał się ekscytującym i zabawnym widowiskiem dla oglądających wydarzenie.

Więcej o DJI

DJI jest światowym liderem rozwoju i produkcji cywilnych dronów oraz powietrznych technologii obrazowania do użytku prywatnego jak i profesjonalnego. DJI powstało oraz jest prowadzone przez osoby z pasją do zdalnie sterowanych helikopterów oraz ekspertów w zakresie technologi kontrolowania lotów i stabilizacji kamer. Firma poświęcona jest robieniu sprzętu do fotografowania i filmowania z powietrza oraz platform bardziej dostępnych, niezawodnych i łatwiejszych w użytku dla kreatorów i innowatorów z całego świata. Globalna działalność DJI obejmuje obecnie Amerykę, Europę i Azję, a jej rewolucyjne produkty oraz rozwiązania zostały wybrane przez klientów w ponad 100 krajach do zastosowań w produkcji filmowej, budownictwie, reagowaniu w sytuacjach kryzysowych, rolnictwie, ochronie i wielu innych branżach.

pixel