SkyPixel oraz DJI rozpoczynają konkurs SkyPixel 2017 Photo Story

Nowe kategorie konkursu wymagają większej kreatywności oraz storytellingu od 6 milionów użytkowników SkyPixel z całego świata. Łączna pula nagród wynosi 90 000 USD.

SkyPixel, najpopularniejsza na świecie platforma społeczna o tematyce zdjęć lotniczych, we współpracy z DJI, ogłosiła konkurs fotograficzny SkyPixel 2017. Tegoroczny finał został wzbogacony o nową kategorię "story", która wymaga od fotografów nie tylko dzielenia się wspaniałymi obrazami, ale także opowieściami które sobą opisują.

Od 26 października do 29 grudnia SkyPixel 2017 Photo Contest, przyjmuje zgłoszenia zarówno profesjonalistów, jak i entuzjastów, którzy zostali zaproszeni do jednej lub kilku z trzech kategorii:

Story: Uchwyć wyjątkowe chwile w życiu z różnych perspektyw, z ziemi i w powietrzu oraz opowiedz swoją historię, aby pokazać ją reszcie świata.

Landscape: Niezależnie od tego, czy jest to wspaniałe zdjęcie, cichego, dziewiczego krajobrazu, czy tętniąca życiem panorama, uchwyć wyjątkową chwilę ze świata podczas ruchu.

Portrait: Uchwyć czyjąś ekspresję, działanie lub pasję w pięknym otoczeniu, aby wzbogacić fotografie wykonane z perspektywy lotu ptaka.

"W ciągu zaledwie trzech lat społeczność SkyPixel powiększyła się do ponad sześciu milionów zarejestrowanych użytkowników z całego świata, a na witrynę zostało przesłanych ponad 3,7 miliona zdjęć oraz filmów" powiedział Danny Zheng, wiceprezes działu marketingu DJI. "To sprawia, że SkyPixel jest największą na świecie społecznością fotografii lotniczej, demonstrując jak technologia dronów w dalszym ciągu wyzwala kreatywność i wprowadza nowe perspektywy na całym świecie."

Danny Zheng powiedział jeszcze: "Poprzez ten konkurs chcemy rozwijać możliwości storytellingu, zachęcając naszą rosnącą społeczność entuzjastów fotografii i profesjonalistów, którzy dzielą się nie tylko barwnymi zdjęciami, które zrobią, lecz także historiami wartymi zapamiętania, które chcą nam przekazać".

Tegoroczny zdobywca nagrody Grand Prize otrzyma nagrodę o wartości 15 095 USD, w której skład wchodzi:
DJI Inspire 2 z kamerą Zenmuse X7 DL-S 16mm F2.8 ND ASPH, iPhone X 256GB, kamera Nikon D850 FX, plecak Lowerpro Pro Runner RL x450 AW II, statyw z włókna szklanego Mandrotto MKBFRC4-BH Befree z głowicą kulkową i inne.

Grupy profesjonalistów oraz entuzjastów otrzymają pierwszą, drugą i trzecią nagrodę w każdej kategorii, z nagrodami o wartości do 7 000 USD. SkyPixel oferuje nagrodę dla najpopularniejszej fotografii, a kolejne dziewięć to nagrody pocieszenia.

Zespół sędziowski składa się z jury nagradzanych fotografów i wpływowych artystów takich, jak Josh Raab, Chris McLennan, Pat Kay i Wang Jianjun.

Uczestnicy mogą przesyłać zdjęcia zrobione dowolnym sprzętem lotniczym. Dane z poprzednich konkursów wskazują, że seria Mavic Pro i Phantom firmy DJI są najpopularniejszymi dronami. Ten sam zestaw danych pokazał również, że około połowa zarejestrowanych użytkowników SkyPixel nie może udostępniać treści na stronie internetowej, ale dołączyła do społeczności, aby cieszyć się zdjęciami i filmami wideo udostępnianymi przez innych użytkowników.

Szczegóły konkursu:

Data rozpoczęcia: 26 października 2017 r. Godz. 14:00 czasu chińskiego

Data zakończenia: 29 grudnia 2017 r. Godz. 01:59 czasu chińskiego

Ogłoszenie zwycięzców: 31 stycznia 2018 r.

Zainteresowani uczestnicy mogą odwiedzić witrynę internetową SkyPixel Photo Contest 2017 aby uzyskać więcej informacji na temat regulaminu konkursu oraz wskazówek.

Aby wziąć udział w konkursie, odwiedź stronę https://www.skypixel.com/events/photocontest2017

pixel