SmartCapture – 10 porad Mavic Air

SmartCapture oferuje nowy sposób sterowania dronem DJI Mavic Air za pomocą gestów rąk oraz umożliwia wykonywanie zdjęć lub filmów w prosty i szybki sposób. Jego intuicyjna i prosta obsługa pozwala na szybkie opanowanie sterowania przez początkujących operatorów. A teraz spójrzmy!

(Do używania SmartCapture wymagane jest oprogramowanie v1.0.1.0 lub nowsze.)

Włącz tryb SmartCapture

Połóż drona DJI Mavic Air na płaskiej powierzchni, uruchom go i włącz tryb SmartCapture w aplikacji DJI GO 4, lub wciśnij dwukrotnie przycisk funkcyjny. Przednie diody LED zaświecą się na żółto, a dron wyda dwa sygnały dźwiękowe. 

Uruchomienie za pomocą gestów

Stań w odległości od 2 do 3 metrów przed dronem, podnieś dłoń na około 2 sekundy i zaczekaj na aktywację PalmControl. Po pomyślnym uruchomieniu PalmControl, przednie diody LED zaczną powoli migać na zielono, a dron wystartuje i zawiśnie w powietrzu. 

PalmControl

Stań w odległości 2 metrów przed dronem i ustaw dłoń w kierunku kamery na 2 sekundy, aby aktywować tryb PalmControl. Diody LED na przednim panelu zaczną migać na zielono, wskazując, że tryb PalmControl został aktywowany. Możesz wtedy zacząć sterować dronem za pomocą gestów dłoni. 

Kontrola odległości

Stań przed dronem, podnieś i wyciągnij ręce trzymając dłonie blisko siebie. Przednie diody LED zaczną powoli migać na zielono. Powoli rozsuń ręce, a dron odleci od Ciebie, na maksymalną odległość 6 metrów. Przesuń dłonie z powrotem do siebie, a dron ponownie podleci w Twoją stronę, na maksymalnie 2 metry. 

Śledzenie

DJI Mavic Air wykona zdjęcie z jego aktualnej pozycji. Następnie wzniesie się do punktu oddalonego o 5 m od Twojej grupy i wykona zdjęcie pod kątem 30°. Później dron przemieści się do punktu oddalonego o 7 m od Twojej grupy i zrobi jeszcze jedno zdjęcie pod kątem 15°. Po wszystkim wróci do pierwotnego położenia. 

Możesz wybrać opcję Trace lub Profile w aplikacji DJI GO 4, aby sterować swoim dronem. Dzięki przyciskowi Follow możesz regulować pozycję i odległość drona za pomocą dłoni.

Selfie

Stań w odległości 7 metrów przed dronem i wykonaj gest litery V jedną dłonią, w stronę kamery. Po rozpoznaniu gestu, funkcja Selfie, rozpocznie 3 sekundowe odliczanie. 

Po upływie dwóch sekund przednie diody LED zaczną powoli migać na czerwono, a po upływie kolejnej sekundy, pozostałe diody zaczną również migać na czerwono. Diody zgasną podczas wykonywania zdjęcia. 

Grupowe selfie

Podczas wykonywania wielu gestów litery V w tym samym czasie, aktywowany zostanie tryb grupowego Selfie. 

DJI Mavic Air wykona zdjęcie z aktualnej pozycji. Następnie wzniesie się do punktu oddalonego o 5 m od Twojej grupy i wykona pod kątem 30°. Później przemieści się do punktu oddalonego o 7 m od Twojej grupy i zrobi jeszcze jedno zdjęcie, jednak pod kątem 15°. Po wszystkim wróci do pierwotnego położenia. 

Nagrywanie wideo

Stań w odległości 7 metrów przed dronem i wykonaj swoimi palcami gest ramki. Po rozpoznaniu gestu, dron rozpocznie nagrywanie.

Po rozpoczęciu nagrywania, przednie diody LED zgasną. Po 5 sekundach możesz ponowne wykonać gest i dron zatrzyma nagrywanie. 

Przejmowanie sterowania

W trybie SmartCapture osoba sterująca Mavic Air, może zostać zmieniona w dowolnym momencie. 

Opuść rękę w kierunku ziemi, a osoba, która chciałaby sterować dronem, powinna ją podnieść. Gdy dron znajdzie się pod kontrolą drugiej osoby, przednie diody LED zaczną powoli migać na zielono. 

Lądowanie

Aby wylądować DJI Mavic Air, przesuwaj swoją dłoń powoli w dół, tak aby dron osiągnął minimalną wysokość. 

Kontynuuj gest przez kolejne 3 sekundy, a dron wyląduje automatycznie i jego silniki się zatrzymają. Diody LED na przednim panelu zmienią kolor na żółty, a dron będzie oczekiwał na kolejne polecenia.

pixel