Wsparcie innowacji dronów przez DJI

7 listopada 2017 r. - DJI, światowy lider rynku dronów cywilnych oraz powietrznej technologii filmowej oraz Accel, zainwestował w nowojorską firmę AutoModality zajmującą się robotyką. Zwycięzca konkursu DJI 2016 SDK Challenge, AutoModality opracowuje obecnie innowacyjny system kontroli autonomicznego systemu inspekcji dronów, który pomaga pracownikom w uzyskaniu dostępu do trudnych i niebezpiecznych miejsc o nietypowym ukształtowaniu terenu, podczas gdy oni pozostają bezpiecznie na ziemi.

"AutoModality jest poświęcona tworzeniu autonomicznych systemów mobilnych, które eksplorują i analizują otaczający nas świat", powiedział Dan Hennage, CEO w AutoModality. "Drony DJI są idealnymi produktem dla naszych systemów, ponieważ ich otwarty SDK pozwala nam na szybką integrację, aby tworzyć innowacyjne zastosowania technologii dla dronów, szczególnie w środowiskach pozbawionych GPS, takich jak mosty".

Wiodąca technologia AutoModality w branży Perceptive Navigation umożliwia w pełni autonomiczną inspekcję infrastruktury, szczególnie w obszarach trudnych w nawigacji, stwarzających zagrożenie dla bezpieczeństwa, a także często pozbawionych urządzeń GPS, takich jak mosty, wnętrza budynków, tunele oraz trudne ukształtowania terenu. Rozwiązania AutoModality szczególnie dla przedsiębiorstw składają się z gotowych dronów, takich jak DJI Matrice 210, potężny komputer mobilny, pakiet czujników i opatentowane oprogramowanie Perceptive Navigation. Łącząc, te technologie stworzono platformę powietrzną, która może być używana w wielu branżach i jest bezpieczniejsza i bardziej wydajna niż kiedykolwiek wcześniej. AutoModality szacuje, że całkowita wielkość rynku dla swojej technologii przekracza 500 mln USD tylko dla inspekcji mostów.

"Ponieważ technologia DJI trafia w ręce innowatorów i twórców, takich jak AutoModality, nadal przekształca wiele różnych gałęzi przemysłu, od budownictwa po rolnictwo, a obecnie inspekcję infrastruktury" - powiedział Robert Schlub, wiceprezes North America Research and Development w DJI. "Cieszymy się, że możemy pomóc programistom, aby mogli tworzyć i przynosić wymierne korzyści swoim działaniom biznesowym, jak również całej branży produkującej drony". Inwestycja SkyFund jest częścią zaangażowania DJI w wspieranie przedsiębiorców, którzy tworzą ważne technologie, które są coraz bardziej powszechne wśród konsumentów na całym świecie. Wcześniej SkyFund zainwestował w DroneBase, sieć operatorów dronów, których można wynająć na żądanie w celach komercyjnych. "Od uruchomienia platformy SkyFund w 2015 r. byliśmy świadkami szybkiego wzrostu wykorzystania dronów i robotów przez wiele aplikacji komercyjnych i przemysłowych", powiedział Miles Clements, Partner z Accel. "Nasze wspólne inwestycje w AutoModality odzwierciedlają większy trend, w którym drony stają się coraz bardziej codziennym wsparciem w zdobywaniu informacji dla firm. Wraz z naszym partnerem, DJI, pozostajemy zaangażowani w inwestowanie i rozwój tej ważnej społeczności. ".

Inwestycja SkyFund w AutoModality została dziś zaprezentowana podczas konferencji DJI AirWorks, corocznego wydarzenia, które łączy użytkowników DJI, aby zainspirować, połączyć i uświadomić uczestników na temat zastosowań dronów dostępnych obecnie dla przedsiębiorstw, oraz przyszłości całego przemysłu dronowego. Co roku impreza przyciąga uczestników z różnych środowisk, którzy codziennie korzystają z dronów w branży rolniczej, budowlanej, energetycznej, infrastrukturalnej i bezpieczeństwa publicznego którzy przez trzy dni prezentacji moga skorzystać z warsztatów praktycznych, sesji szkoleniowych i możliwości nawiązywania kontaktów. Konferencja odbyła się 07 Listopada w Denver w Kolorado i trwała trzy dni.

7 Listopada DJI ogłosiło także postępy w zakresie wspierania innowacji i promowania szybkiego rozwoju komercyjnego przemysłu dronowego.

Więcej o SkyFund

SkyFund, wspierany przez DJI i Accel, ma na celu finansowanie przedsiębiorców z różnych kategorii aplikacji, sprzętu, urządzeń peryferyjnych i usług, w których bezzałogowe statki powietrzne (UAV), robotyka i inteligentne maszyny mogą wywrzeć znaczący wpływ.

pixel