DJI prezentuje nowy model drona Mavic Air do bezgranicznej eksploracji niezależnie od miejsca

Ultraprzenośny dron z 3-osiowym gimbalem oraz kamerą 4K i funkcjami SmartCapture, FlightAutonomy 2.0 oraz zaawansowanymi systemami wspomagania operatorów.

DJI, światowy lider w produkcji dronów cywilnych oraz powietrznej technologii obrazowania, zaprezentował dziś model DJI Mavic Air, ultraprzenośny, składany dron z kamerą, który zapewnia wysoką wydajność, bardziej inteligentne funkcje, oraz większe możliwości twórcze niż jakikolwiek inny dron konsumencki. Zaprojektowany z myślą o podróżnikach i entuzjastach eksplorowania na świeżym powietrzu, Mavic Air dziedziczy najlepsze cechy z serii Mavic razem z kamerą 4K, zapewniającą doskonałą jakość obrazu. Posiada też nowe tryby QuickShot i SmartCapture dla łatwiejszego, bardziej inteligentnego przechwytywania obrazu i robienia zdjęć, FlightAutonomy 2.0 z systemami wspomagania operatorów, który zapewnia inteligentny i bezpieczny lot. Ten mały cud techniki i designu umożliwia nieograniczoną eksplorację bez względu na lokalizację.

"Kiedy DJI przedstawiło drona Mavic Pro, zmieniło to kompletnie postrzeganie dronów konsumenckich: jest potężny, ale zarazem przenośny, w przystępnej cenie, ale bardzo zaawansowany" - powiedział Roger Luo, prezes DJI. "Dzisiaj, wraz z wprowadzeniem nowego DJI Mavic Air, przenieśliśmy te atrybuty na wyższy poziom, aby stworzyć nasz najlepszy model drona konsumenckiego."

Zaprojektowany z myślą o mobilności i mocy

Ważący zaledwie 430 gramów DJI Mavic Air jest najbardziej mobilnym dronem marki DJI, jaki kiedykolwiek powstał. Składane ramiona i śmigła opierają się o jego smukłą, aerodynamiczną ramę, dzięki czemu jest tak kompaktowy, że po złożeniu jego wielkość jest prawie taka, jak w nowoczesnym smartfonie.

Każdy aspekt kamery drona DJI Mavic Air został zaprojektowany z myślą o maksymalnej wydajności. Głęboko osadzony, trójosiowy, mechaniczny gimbal jest zawieszony na mocowaniu amortyzującym, aby jeszcze efektywniej absorbować wibracje, zapewniając doskonałą ochronę oraz stabilny obraz. Potężna kamera z matrycą CMOS 1/2,3" (odpowiednik obiektywu 24 mm) i wartością przysłony f/2.8 rejestruje wysokiej jakości zdjęcia i filmy.

Dron DJI Mavic Air wykonuje ostre 12-megapikselowe zdjęcia z wykorzystaniem nowych algorytmów HDR, które zachowują więcej szczegółów o dużej i małej jasności, pozwalając na uchwycenie oszałamiających zdjęć powietrznych od wschodu do zachodu słońca. Rejestruje również płynne, stabilizowane wideo 4K przy 30 kl./s, przechwytując obraz w najwyższej jakości ze wszystkich obecnie dostępnych dronów konsumenckich DJI z maksymalnym bitrate'em 100 Mb/s. Zachowanie akcji w dramatycznych scenach w szybkim tempie jest teraz możliwe dzięki filmowaniu w zwolnionym tempie w rozdzielczości 1080p przy 120 kl./s.

DJI Mavic Air to pierwszy dron z wbudowaną pamięcią 8 GB, która umożliwia zapisywanie zdjęć oraz filmów bezpośrednio w pamięci urządzenia. Dron posiada również gniazdo kart micro SD co pozwala na rozszerzenie pojemności. Nowy port USB-C sprawia, że eksportowanie materiału jest łatwe i szybkie.

DJI Mavic Air

Rozwiń swoją kreatywność

Dron DJI Mavic Air

Inteligentne tryby wideo QuickShot sprawiają, że tworzenie profesjonalnych filmów jest proste i przyjemne, również dzięki wcześniejszemu programowaniu tras przelotu, podczas których wybrany obiekt będzie się znajdował stale w kadrze. Spróbuj trybów Rocket, Dronie, Circle, czy Helix, oraz dwóch nowych: Asteroid i Boomerang, aby tworzyć materiały wideo, które kiedyś wymagały ogromnych umiejętności pilotażu i sporej wiedzy w dziedzinie obróbki w sposób bezproblemowy. Tryb Asteroid rozpoczyna ujęcie od sferycznego ujęcia, a następnie przybliża obraz w kierunku obiektu na ziemi. Tryb Boomerang okrąża wskazany obiekt po owalnej trasie przelotu, kończąc w miejscu początkowym.

Inteligentny tryb ActiveTrack w dronie DJI Mavic Air został ulepszony, aby automatycznie wykrywać wiele obiektów, podążać za obiektem i utrzymywać go w kadrze z większą precyzją, szczególnie podczas wartkich ruchów, takich jak bieganie i jazda na rowerze.

Napędzony przez technologię nauki maszynowej, tryb SmartCapture jest niezwykle czułym trybem sterowania, który sprawia, że robienie zdjęć i nagrywanie filmów jest banalnie proste. Przy maksymalnym zasięgu do 6 metrów możesz wydawać polecenia gestami rąk, aby wystartować, śledzić, fotografować, nagrywać, sterować i lądować, pozwalając uchwycić moment pod dowolnym kątem bez potrzeby używania aparatury sterującej.

Inteligentniejszy i bezpieczniejszy lot

Bardziej zaawansowane funkcje obliczeniowe i zoptymalizowane algorytmy pomagają dronowi DJI Mavic Air latać w sposób jeszcze inteligentniejszy i bezpiecznie omijać przeszkody oraz pokonywać teren. Funkcja FlightAutonomy 2.0 przetwarza dane zebrane z siedmiu kamer pokładowych i czujników podczerwieni w celu stworzenia trójwymiarowej mapy otoczenia dla bardziej precyzyjnego zawisu i lepszej wydajności lotu. Udoskonalone dwa systemy wizyjne z przodu i z tyłu mogą wykryć przeszkody z odległości 20 metrów. Aby ułatwić nawigację w bardziej złożonych środowiskach zewnętrznych, DJI Mavic Air ma nowo opracowane zaawansowane systemy asystujące, które pomagają operatorom w unikaniu i omijaniu przeszkód automatycznie, zapewniając dodatkową warstwę bezpieczeństwa podczas lotu.

Maksymalny czas lotu drona DJI Mavic Air wynosi 21 minut. Może on latać stabilnie nawet przy wietrze o prędkości do 36 km/h i na wysokości bezwzględnej nawet 5000 m nad poziomem morza. Aparatura sterująca tego modelu jest pierwszą posiadającą zdejmowalne drążki sterujące, które można przechowywać wewnątrz aparatury, co zapewnia dodatkową mobilność. Anteny dookólne umieszczone na składanym podwoziu zwiększają zasięg sygnału, zapewniając maksymalny zasięg do 2 km z transmisją wideo 720p w czasie rzeczywistym podczas lotu przy sterowaniu aparaturą. W trybie sportowym dron DJI Mavic Air jest w stanie osiągnąć niesamowitą prędkością nawet 68 km/h, a oprócz tego jest także kompatybilny z DJI Goggles, zapewniając niepowtarzalne wrażenia z lotu w widoku z pierwszej osoby (FPV).

Cena i dostępność

DJI Mavic Air jest dostępny w trzech kolorach: Onyx Black (czarny), Arctic White (biały) i Flame Red (czerwony). Cena detaliczna, obejmująca drona, akumulator, aparaturę sterującą, futerał, dwie pary osłon na śmigła, cztery pary śmigieł wynosi 3599 PLN. DJI Mavic Air Fly More Combo zawiera drona, trzy akumulatory, aparaturę sterującą, torbę podróżną, dwie pary osłon na śmigła, sześć par śmigieł, przejściówkę umożliwiającą stworzenie power banka z akumulatora, hub do ładowania 4 akumulatorów, a cena wynosi 4399 PLN.

DJI Mavic Air dostępny jest w sprzedaży w salonach stacjonarnych DJI ARS oraz na stronie DJI ARS (wybierając odbiór osobisty w jednym z salonów). Zamówienia wysyłkowe realizowane będą 8 lutego. Więcej informacji na temat wszystkich funkcji i możliwości nowego DJI Mavic Air można znaleźć na ARS-online.

DJI Care Refresh

Ubezpieczenie DJI Care Refresh jest dostępne w wybranych krajach i zapewnia poczucie spokoju właścicielom nowego DJI Mavic Air. DJI Care Refresh obejmuje przypadkowe uszkodzenia drona, gimbala lub kamery podczas normalnego użytkowania przez okres do 12 miesięcy, a za dodatkową opłatą plan oferuje maksymalnie dwie pełne wymiany, w ramych których klient otrzyma nowego lub odpowiednik nowego sprzętu. Usługa DJI Care Refresh w cenie 419 PLN musi zostać wprowadzona przed aktywacją sprzętu lub do 48 godzin po aktywacji.

Zdjęcia i filmy dostępne do pobrania: http://bit.ly/2ETwVzh

Aby uzyskać dodatkowe informacje, prosimy o kontakt pod adresem kontakt@dji-ars.pl

pixel