DJI wprowadza oprogramowanie FlightHub, aby pomóc przedsiębiorstwom w efektywnym zarządzaniu operacjami dronowymi.

DJI wprowadza oprogramowanie FlightHub, aby pomóc przedsiębiorstwom w efektywnym zarządzaniu operacjami dronowymi. Pierwsze w branży w pełni zintegrowane, oparte na sieci Web rozwiązanie do zarządzania dronami dostarcza narzędzia do pomocy firmom w zarządzaniu operacjami na żywo, danymi lotu, flotami i zespołami pilotów.

7 listopada 2017 r. - DJI, światowy lider dronów cywilnych i technologii obrazowania lotniczego, zaprezentował FlightHub - nowe oprogramowanie, które pomaga przedsiębiorstwom i dostawcom usług dronowych w efektywnym zarządzaniu operacjami lotniczymi z jednej platformy. Usługa internetowa FlightHub umożliwia bezpieczne zarządzanie operacjami dronowymi w czasie rzeczywistym, danymi lotu, flotą dronów i zespołami pilotów, aby zaspokoić potrzeby rozwijającej się globalnej branży dronów komercyjnych. "Ponieważ komercyjne wykorzystanie technologii dronów zwiększa się każdego dnia, firmy potrzebują rozwiązania, które pozwoli im szybko i skutecznie zarządzać rosnącymi flotami i zespołami w wielu lokalizacjach" - powiedział Jan Gasparic, dyrektor DJI ds. Współpracy z Przedsiębiorcami." FlightHub to pierwsze rozwiązanie tego typu, które umożliwia firmom zarządzanie operacjami dronów w jednym miejscu, bezpiecznie, w ciągu kilku sekund i ze zdalnych lokalizacji".

Zobacz zdalne operacje dronowe twoich zespołów w jednym miejscu, w czasie rzeczywistym

FlightHub zapewnia przedsiębiorstwom przejrzysty widok operacji dronowych swoich firm w jednym miejscu, aby umożliwić pilotom na miejscu skuteczniejszą współpracę z zespołami zewnętrznymi. Widok mapy i widok w czasie rzeczywistym wyświetlają dane telemetryczne, dane z kamery i czujników w celu szybszego i bardziej świadomego podejmowania decyzji.

Widok mapy zapewnia zewnętrznym zespołom aktualne dane telemetryczne wszystkich operacji dronowych w celu ułatwienia koordynacji jednoczesnych lotów i wielu zespołów dronowych. Ponadto wyświetlane są również informacje z systemu geofencing DJI Geospatial Environment Online (GEO), aby zapewnić wszystkim użytkownikom dostęp do aktualnych wskazówek dotyczących obszarów, w których lot może być ograniczony ze względów bezpieczeństwa lub przepisów.

Widok w czasie rzeczywistym zapewnia zespołom zewnętrznym transmisje wideo na żywo z maksymalnie czterech dronów na miejscu, umożliwiając niepowtarzalny przepływ pracy dla zespołów, które potrzebują pilotów na miejscu w celu przekazywania informacji inżynierom z zewnątrz, oraz w przypadku krytycznych operacji lotniczych, w których dane w czasie rzeczywistym umożliwiają szybkie podejmowanie decyzji.

Korzystaj z danych lotu z dowolnego miejsca i w bezpieczny sposób

Internetowe narzędzia do zarządzania danymi FlightHub obejmują funkcje, które synchronizują i przechowują dane lotu z dronów w bezpiecznej, możliwej do przeszukania bazie danych dla przedsiębiorstw, aby zapewnić zgodność z przepisami, odpowiedzialność pilota i ulepszone zarządzanie zespołem, niezależnie od skali projektu lub wielkości floty.

Zapisy z lotów i statystyki są przesyłane i archiwizowane, tworząc archiwalną bazę danych, która odciąża pilotów dronów od zapisywania informacji ręcznie. Administratorzy mają możliwość przechowywania danych telemetrycznych z przeszłości w celu zarządzania działaniami regulacyjnymi i efektywniejszej komunikacji wewnętrznej dotyczącej programów z udziałem dronów.

Tryb bezpiecznego dostępu oraz magazynowanie w chmurze zapewniają dostęp do FlightHuba z dowolnej przeglądarki internetowej za pośrednictwem amerykańskiego serwera Amazon Web Services. Operacje zarządzania danymi FlightHub zostały wstępnie ocenione zgodnie ze standardami SOC2 AICPA. Przyszłe wersje FlightHub będą miały opcję integracji z chmurami prywatnymi dla organizacji, które wymagają najwyższego poziomu bezpieczeństwa danych.

Biblioteka multimediów przesyła informacje o lotach, w tym zdjęcia i filmy, bezpośrednio z aplikacji DJI Pilot do FlightHub, oszczędzając czas i eliminując konieczność ręcznego przesyłania danych z aplikacji DJI Pilot lub drona za pomocą karty SD (także możliwe w przyszłości).

Zarządzaj flotami i zespołami z łatwością

FlightHub usprawnia zarządzanie zasobami wewnętrznymi, zapewniając przegląd zespołów i flot z możliwością ustalania hierarchii dla sprawnej koordynacji zespołu, efektywnego pozyskiwania i ciągłej konserwacji sprzętu.

Zarządzanie flotą pozwala łatwiej śledzić wykorzystanie sprzętu. Loty są śledzone poprzez indywidualną nazwę każdego urządzenia.

Zarządzanie zespołem umożliwia użytkownikom tworzenie zespołów i zarządzanie nimi za pomocą hierarchicznego systemu administratorów, kapitanów i pilotów. Możliwość segmentowania zespołów według klienta, lokalizacji i rodzaju misji usprawnia zarządzanie zasobami i zespołem.

"Kiedy po raz pierwszy uruchomiliśmy program dronów w BNSF, musieliśmy opracować wiele procesów od zera, w tym zadania ręcznego prowadzenia zapisów lotów i przeprowadzania kontroli w celu upewnienia się, że każdy zespół w trakcie wykonywania operacji przez cały czas dba o utrzymanie dobrej kondycji sprzętu", powiedział Nick Dryer, Menedżer ds. Terenowych UAS w BNSF, jeden z największych operatorów sieci kolejowych towarowych w Ameryce Północnej. "FlightHub znacznie uprościł zarządzanie naszym programem, dzięki podglądowi w czasie rzeczywistym i komunikacji wewnętrznej w jednej platformie. To rozwiązanie dało nam możliwość dalszego zastosowania tej nowej technologii w tak starym branży."

FlightHub jest dostępny za pośrednictwem przeglądarek internetowych, a dane są bezpiecznie przesyłane z aplikacji mobilnej DJI Pilot dla systemu Android działającej na urządzeniu mobilnym użytkownika lub monitorze DJI CrystalSky. FlightHub jest kompatybilny z dronami enterprise serii DJI Matrice 200, jak również DJI Mavic Pro, serią DJI Phantom 4 i DJI Inspire 2.

Cena i dostępność

Aplikacja FlightHub będzie dostępna w ramach subskrypcji dla klientów enterprise na całym świecie za pośrednictwem sklepu internetowego DJI, a przedsprzedaż ruszy 7 listopada. W ofercie będą trzy typy abonamentów:

Basic: Podłącz do 5 dronów z wszystkimi funkcjami (za wyjątkiem podglądu w czasie rzeczywistym). Koszt wyniesie 99 USD miesięcznie lub 999 USD rocznie.

Advanced: Podłącz do 10 dronów ze wszystkimi funkcjami planu Basic plus podgląd w czasie rzeczywistym. Koszt wyniesie 299 USD miesięcznie lub 2,999 USD rocznie.

Enterprise: Połącz 10 dronów lub więcej ze wszystkimi funkcjami planu Advanced plus możliwość integracji danych z chmurą prywatną w przyszłości. Skontaktuj się bezpośrednio z dealerem DJI Enterprise, aby zakupić plan Enterprise.

DJI zaprasza użytkowników do wzięcia udziału w otwartym okresie testowym programu FlightHub od 14 listopada do 14 grudnia. Zainteresowani klienci otrzymają bezpłatne konto podstawowe na czas trwania okresu beta. Klienci, którzy zamówili usługę FlightHub w przedsprzedaży, będą mogli aktywować usługę również po zakończeniu okresu otwartej wersji beta. Aby uzyskać więcej informacji na temat FlightHub lub zarejestrować swoje zainteresowanie udziałem w otwartej wersji beta, odwiedź stronę http://www.dji.com/flighthub.

FlightHub został zaprezentowany na AirWorks Conference, corocznym wydarzeniu organizowanym przez DJI, które łączy użytkowników, aby zainspirować, połączyć i ożywić uczestników, a także przedstawić nowości obecnie dla przedsiębiorstw i globalnego komercyjnego przemysłu dronowego. Wydarzenie to przyciąga uczestników z różnych środowisk, którzy codziennie korzystają z dronów w branży rolniczej, budowlanej, energetycznej, infrastrukturalnej i bezpieczeństwa publicznego. Konferencja odbyła się w Denver, w stanie Kolorado.

pixel