Prezentacja nowych dronów DJI Mavic 2 – Zoom i Pro

Nowa seria DJI Mavic 2 jest dostępna w dwóch wersjach: DJI Mavic 2 Pro i DJI Mavic 2 Zoom. Oba są fantastycznymi dronami i wybór między nimi może nie być łatwy. Sprawdźmy, czy Pro czy Zoom najlepiej pasuje do Twoich potrzeb! 

Co łączy oba drony? 

Osiągi podczas lotu są takie same zarówno w wersji DJI Mavic 2 Pro, jak i w DJI Mavic 2 Zoom. Obie wersje mogą latać maksymalną prędkością 72 km/h lub ok. 48 km/h do 31 minut. Dodatkowo oba urządzenia mogą nagrywać filmy w rozdzielczości 4K z przepływnością 100 Mb/s. Posiadają również podobne inteligentne funkcje, takie jak Hyperlapse i ActiveTrack 2.0. Oba modele zawierają ulepszenia w porównaniu z DJI Mavic Pro. 

Mavic 2 Pro VS Mavic 2 Zoom: Różnice 

Jaka jest więc różnica? Mówiąc prościej, główną różnicą pomiędzy DJI Mavic 2 Pro a DJI Mavic Zoom są kamery.

Oto ich porównanie obu kamer:

DJI Mavic 2 porównanie

Mavic 2 Pro vs Zoom: Funkcje w wersji Zoom 

Unikalny obiektyw powiększający 

DJI Mavic 2 Zoom zachowuje rozmiar matrycy 1/2,3 , ale obiektyw zmiennoogniskowy o ogniskowej 24 mm-48 mm robi duże wrażenie. Dwukrotny zoom może nie brzmieć imponująco, ale gdy już go użyjesz i zobaczysz rezultaty, z pewnością docenisz liczbę perspektyw dynamicznych, jakie daje. Z dalszej odległości można nie tylko uzyskać doskonałe kompozycje do zdjęć, ale także zmienić pole widzenia, nadając zdjęciom bardziej dramatyczny wygląd. Dzięki nowemu obiektywowi zmiennoogniskowemu Twoje możliwości są nieograniczone. Ciesz się 4-krotnym bezstratnym zoomem podczas fotografowania filmów Full HD. 

DJI Mavic 2 porównanie

Sprawdź oba zdjęcia, aby zobaczyć różnicę podczas fotografowania z ogniskową 24 i 48 mm.

DJI Mavic 2 porównanie

Dzięki czujnikowi DJI Mavic 2 Zoom o rozdzielczości 12 megapikseli możesz drukować najlepsze zdjęcia o rozmiarach 30 na 20 cali. 

Fantastyczny Quickshot "Dolly Zoom".

DJI Mavic 2 Pro i DJI Mavic 2 Zoom obsługują dużą liczbę nowych trybów aparatu, ale jest jeden unikalny tryb dla modelu Zoom. Nazywa się to Dolly Zoom  znany również jako efekt Vertigo. Zasadniczo jest to efekt wizualny, gdy główny temat pozostaje ten sam, ale tło staje się szersze lub węższe. Wystarczy obejrzeć film poniżej, aby lepiej poznać, co Dolly Zoom może stworzyć.

DJI Mavic 2 porównanie

Zdjęcie w superrozdzielczości z "SuperRes". 

Ta zupełnie nowa funkcja Super Resolution jest właśnie obsługiwana przez DJI Mavic 2 Zoom. Podczas wykonywania zdjęcia o równoważnej 5 mm średnicy 24 mm aparat rejestruje i koryguje dziewięć zdjęć teleobiektywem, dzięki czemu powstaje zdjęcie o superrozdzielczości 48 megapikseli. 

DJI Mavic 2 porównanie

Mavic 2 Pro vs Zoom: Funkcje w wersji Pro

Kamera Hasselblad z 1-calowym czujnikiem obrazu.

Opracowana we współpracy z Hasselbladem, kamera DJI Mavic 2 Pro oferuje wyjątkową jakość i detale uchwycone w rozdzielczości 20 megapikseli. Dzięki większemu czujnikowi i obiektywowi o ogniskowej 28 mm, ISO może wzrosnąć do 12800, czyli znacznie wyżej niż wersja Zoom.

DJI Mavic 2 porównanie

Dzięki połączeniu nowo regulowanej przysłony i większego sensora, ujęcia w warunkach słabego oświetlenia mogą wspinać się na nowe wyżyny przy wyjątkowo niskim poziomie szumów i precyzyjnym odwzorowaniu kolorów. 

DJI Mavic 2 porównanie

HNCS i 10-bitowy profil kolorystyczny Dlog-M

Mówiąc o kolorach, w przeciwieństwie do wersji Zoom, DJI Mavic 2 Pro wykorzystuje technologię HNCS (Hasselblad Natural Colour Solution) w celu uzyskania bardziej naturalnych i dokładnych kolorów. Obsługuje również 10-bitowy profil kolorów Dlog-M, który generuje większy zakres dynamiki i głębsze kolory zarówno dla filmów, jak i nieruchomych obrazów. Dzięki unowocześnionemu profilowi kolorystycznemu Mavic 2 Pro jest w stanie zarejestrować ponad miliard kolorów, podczas gdy wersja Zoom rejestruje 16 milionów kolorów. 

DJI Mavic 2 porównanie

HDR Video 

Dzięki obsłudze 10-bitowej technologii HDR 4K, DJI Mavic 2 Pro można podłączyć do telewizora HLG 4K i odtwarzać nagrania z odpowiednimi odcieniami kolorów, w tym jaśniejszymi podświetleniami i zwiększonym kontrastem, które sprawiają, że obraz HDR jest atrakcyjny. Wszystko to bez czasochłonnej postprodukcji.

DJI Mavic 2 Pro vs DJI Mavic Zoom: Funkcje w obu wersjach

Rozszerzone zdjęcia HDR

Mimo, że obie wersje są w stanie zarejestrować ulepszone zdjęcia HDR, ich wartość ekspozycji jest nadal zupełnie inna. W porównaniu do DJI Mavic 2 Zoom z 13 stopniami EV, DJI Mavic 2 Pro z kamerą Hasselblad obsługuje 14 stopni EV, oferując jeszcze większy zakres dynamiki i większą wyrazistość obrazu.

Nie zajmując się zbytnio kwestiami technicznymi, oznacza to, że oba aparaty mogą zachować wiele informacji w niedoświetlonych i prześwietlonych obszarach zdjęcia. Można je odzyskać podczas późniejszej obróbki w celu uzyskania bardziej szczegółowych obrazów, zwłaszcza przy użyciu DJI Mavic 2 Pro. Poniższe zdjęcia pokazują różnicę między 13 EV a 14 EV. 

DJI Mavic 2 porównanie

Którą z nich powinieneś kupić? 

Podsumujmy. DJI Mavic 2 Pro zapewni Ci obrazy o zadziwiających szczegółach i wyrazistości, a także filmy HDR o żywych kolorach, bez względu na to, jak jasne i ciemne jest środowisko. Jeśli jednak preferujesz drona z szerokim zoomem i funkcją szybkiego ustawiania ostrości lub drona, który może nagrywać filmy z zapierającymi dech w piersiach efektami wizualnymi, DJI Mavic 2 Zoom może być najlepszym wyborem dla Ciebie

pixel