Różnice między DJI Action 2 a DJI Osmo Action

Po niedawnej premierze DJI Action 2 pomyśleliśmy, że to dobry moment, aby sprawdzić, jak prezentuje się w porównaniu ze swoją poprzedniczką - DJI Osmo Action.

W tym artykule przyjrzymy się im bliżej - opiszemy, czym się różnią i pomożemy Ci zdecydować, która kamera DJI będzie dla Ciebie najlepsza.

Matryca

DJI Action 2 posiada matryce 1/1,7 cala, natomiast DJI Osmo Action 1/2,3 cala.
Większa matryca oznacza więcej kolorów i szczegółów. Duża matryca DJI Action 2 gromadzi więcej informacji i światła w każdym ujęciu, co zapewnia ogromną elastyczność podczas edycji materiałów i lepsze efekty, kiedy nagrywasz w słabych warunkach oświetleniowych.

Design

DJI Action 2 - Magnetyczny i modułowy

DJI Action 2 wyróżnia się zupełnie nowym, magnetycznym, modułowym designem, dzięki któremu użytkownicy mogą swobodnie zmieniać moduły i akcesoria - nawet w ruchu! Pożegnaj niepraktyczne uprzęże i mocowania. Wszechstronny charakter tej kamery otwiera przed Tobą świat niesamowitych możliwości nagrywania, które jak dotąd były poza Twoim zasięgiem.

DJI Osmo Action - Tradycyjny

Osmo Action cechuje się natomiast klasycznym designem kamery sportowej, dzięki czemu świetnie sprawdzi się na przykład podczas skoków do wody i nurkowania.

Możliwości nagrywania

Większa liczba klatek na sekundę oznacza płynniejszy materiał. DJI Action 2 to przeskok do matrycy 1/1,7 cala, która umożliwia nagrywanie filmów 4K/120FPS. To nowy standard dla najwyższej jakości contentu!

Stabilizacja

DJI Action 2 - HorizonSteady i RockSteady 2.0

DJI Osmo Action - RockSteady

Udoskonalony algorytm stabilizacji sprawia, że DJI Action 2 pozwala nagrywać płynniejszy materiał, nawet gdy tworzysz w ruchu. Dzięki HorizonSteady możesz teraz zablokować obraz na stabilnym horyzoncie - nieważne, jak ustawisz kamerę!

Pole widzenia

Superszerokie pole widzenia 155° sprawia, że z DJI Action 2 możesz zobaczyć jeszcze więcej w każdej klatce. Zanurz się w swoim filmie lub zdjęciu - dzięki poszerzonej perspektywie kamera rejestruje więcej, niż widzisz na linii wzroku!

Zoom cyfrowy

Z DJI Action 2 możesz cieszyć się nawet 4-krotnym zoomem cyfrowym, który pozwala wygodnie uzyskiwać zbliżenia obiektu podczas nagrywania.
Natomiast DJI Osmo Action nie posiada wbudowanego zoomu cyfrowego.

Wyświetlacze

Zarówno kamera DJI Action 2, jak i moduł z ekranem dotykowym mają wbudowany wyświetlacz OLED. Dzięki temu możesz cieszyć się wyraźnym, czytelnym obrazem nawet w jasnym oświetleniu, co pozwala wygodnie przeglądać nagrane materiały. Oba ekrany zostały wykonane ze szkła Gorilla Glass, co sprawia, że są bardziej wytrzymałe niż kiedykolwiek wcześniej.

Wykonanie

Kamera DJI Action 2 została wykonana ze stopu aluminium, 56g.
Kamera DJI Osmo Action została wykonana z gumy i plastiku, 124g.

Obie opisywane kamery wyróżniają się wytrzymałością oraz odpornością na upadki, zarysowania, a nawet wodę. Główną różnicą jest tutaj rozmiar i waga. Jeśli szukasz urządzenia, które można z łatwością nosić i transportować, DJI Action 2 będzie dla Ciebie odpowiednim wyborem.

Nagrywanie dźwięku

DJI Action 2 posiada jeden wbudowany mikrofon, natomiast DJI Osmo Action ma dwa wbudowane mikrofony.


Nagrywaj dźwięk, którego jakość dorówna jakości Twoich materiałów. Gdy zamontujesz na kamerze DJI Action 2 moduł z ekranem dotykowym, zyskasz możliwość rejestracji krystalicznie czystego audio za pomocą aż czterech mikrofonów. DJI Action 2 jest też kompatybilna z DJI Mic oraz wyposażonymi w port USB-C mikrofonami innych producentów.

Czas pracy

Czas pracy DJI Action 2 dzielimy na trzy:
- kamera: do 50 minut
- moduł z ekranem dotykowym: do 160 minut
- moduł z akumulatorem: do 180 minut

W zestawieniu akumulatorów wszystko sprowadza się do tego, jak używasz kamer. Jeśli zamontujesz dowolny moduł na DJI Action 2, zyskasz możliwość nagrywania swoich przygód przez jeszcze dłuższy czas!
Jeżeli chodzi o kamerę DJI Osmo Action to jej czas pracy wynosi do 135 minut.

Podsumowanie

Zarówno DJI Action 2, jak i DJI Osmo Action stanowią fantastyczne opcje dla wszystkich osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z kamerami sportowymi. Jeśli zależy Ci na najlepszej w branży specyfikacji i zróżnicowanych możliwościach nagrywania, DJI Action 2 będzie idealnym wyborem - zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby i jeszcze więcej!

Więcej informacji o DJI Action 2 tutaj

Polecane

pixel