Przedsprzedaż

PRZEDSPRZEDAŻ

DJI Ronin 4D 8K Combo

Kod produktu: DJIR4D8K  
 | 

Wariant:

52 599 PLN

   PRZEDSPRZEDAŻ

   Produkt DJI Ronin 4D 8K Combo dostępny na zamówienie.

   Potrzebujesz pomocy w zakupach?
   Zadzwoń do nas! 734 734 920

   Kinowe obrazowanie | 4-osiowa stabilizacja
   Ostrość LiDAR | Bezprzewodowa konstrukcja

   Pełnoklatkowa
   kamera na gimbalu

   8K/75fps RAW
    

   4-osiowa
   stabilizacja

   Ostrzenie za
   pomocą LiDAR

   Bezprzewodowa
   transmisja i kontrola

   Activetrack Pro
    

   Transmisja i sterowanie

   DJI Ronin 4D łączy w sobie najbardziej zaawansowane technologie DJI i stanowi jedno, przełomowe i wszechstronne rozwiązanie, które zapewnia niezrównaną elastyczność dla twórców pracujących w pojedynkę i oferuje niemal nieskończone możliwości w wypadku skoordynowanego nagrywania. Ta potężna kamera nowej generacji została stworzona, aby realnie wpłynąć na przyszłość produkcji filmów.

   Zintegrowany design: przyszłość to wszystko w jednym

   Zintegrowany i modułowy design: wszystko w jednej kamerze

   DJI Ronin 4D wyróżnia się całkowicie unikalnym designem. Został wykonany z włókna węglowego i aluminium z magnezem, a jego solidna konstrukcja łączy w sobie systemy obrazowania, stabilizacji, focusowania, a także bezprzewodowej transmisji i sterowania. To pozwala uniknąć czasochłonnej instalacji i nagrywać szybciej. Teraz każdy użytkownik może cieszyć się wygodą i wieloma możliwościami rozbudowy za pomocą modułowych akcesoriów.

   Główna jednostka

   Kamera z gimbalem Zensmuse X9-8K
   Górny uchwyt
   Główny monitor o wysokiej jasności
   Ręczne uchwyty
   Przegródka na akumulator TB50
   Inteligentny akumulator TB50
   Odległościomierz LiDAR

   Siła przetwarzania

   Kinowy system obrazowania: stworzony dla profesjonalistów

   Ronin 4D został wyposażony we flagową kamerę pełnoklatkową DJI - Zenmuse X9. Wyróżnia go także najnowszy system przetwarzania obrazu DJI - CineCore 3.0, który wykorzystuje własnościowy chip DJI, aby zapewnić zaawansowaną architekturę procesora, oferując niesamowicie wysoką moc obliczeniową. CineCore 3.0 umożliwia też wewnętrzne nagrywanie Apple ProRes 422 HQ i filmów H.264 (w przyszłości dostępny będzie także zapis w formacie Apple ProRes 4444 XQ). Ronin 4D pozwala również tworzyć wideo 8K/75FPS i 4K/120FPS, dzięki czemu doskonale sprawdza się w profesjonalnych zastosowaniach i zapewnia mnóstwo możliwości.

   Wideo DCI 8K (8192x4320)/60FPS pozwala odtworzyć każdy, najmniejszy nawet szczegół, od gęstego listowia, po inspirującą architekturę, teksturę skóry lub pasma włosów, a wszystko to w nieskazitelnej jakości. Dla osób, które potrzebują rozdzielczości 4K, nagrywanie w 8K oferuje cały wachlarz kreatywnych możliwości i większą elastyczność podczas wycinania, ponownej kompozycji i stabilizacji filmów w postprodukcji.

   Zenmuse X9 obsługuje podwójne ISO natywne (X9-8K: 800/4000; X9-6K: 800/5000), co pozwala nagrywać niesamowicie szczegółowe obrazy z minimalnym szumem, nawet podczas filmowania miejskich krajobrazów późnym wieczorem lub scen oświetlonych delikatnym płomieniem świecy.

   Dzięki aż 14+ stopniom Zenmuse X9 zapewnia naturalne przejścia między jasnymi obszarami a cieniami w złożonych warunkach oświetleniowych - na przykład podczas nagrywania podświetlonych scen lub w bezpośrednim świetle słonecznym. Teraz z łatwością uzyskasz efekty, które normalnie byłyby niezwykle trudne do osiągnięcia.

   DJI Cinema Color System (DCCS) oraz potężna moc obliczeniowa zapewniana przez CineCore 3.0 sprawiają, że Zenmuse X9 może nadawać obrazom kinowy charakter, dokładnie odtwarzając naturalną kolorystykę przedmiotów. Urządzenie obsługuje też standardowy system ACES, aby zagwarantować bezproblemową kompatybilność z odcieniami barw właściwymi dla innych kamer filmowych.

   Wbudowane 9-stopniowe filtry ND

   X9 została wyposażona w najwyższej jakości 9-stopniowe filtry ND (ND 2 do ND 512 lub ND 0.3 do ND 2.7), które można szybko przełączać dzięki wewnętrznemu systemowi z silnikiem. Doskonale pasują do kolorystyki zapewnianej przez Ronina 4D i optymalnie ją uzupełniają.

   Obiektywy DL

   Standardowe mocowanie DL kamery X9 obsługuje 3 kompaktowe obiektywy pełnoklatkowe. Ich obudowy zostały wykonane z lekkiego włókna węglowego monokok, dzięki czemu każdy z nich waży zaledwie około 180 g. Więcej obiektywów DJI będzie dostępnych w przyszłości.

   4-osiowy system stabilizacji: stabilne w każdym calu

   4-osiowa stabilizacja

   DJI Ronin 4D dodaje oś Z do tradycyjnego, 3-osiowego gimbala, dzięki czemu efektywnie zmniejsza pionowe wstrząsy kamery. Stabilizuje obraz tak doskonale, że może równać się z topowymi stabilizatorami typu Dolly. 4 osie urządzenia współpracują z dolnym czujnikiem ToF, przednimi i dolnymi sensorami o podwójnej wizualizacji, wbudowanym IMU i barometrem, a także nowym, zaawansowanym algorytmem, aby przenieść stabilizację na jeszcze wyższy poziom.

   Zintegrowana kamera z gimbalem

   Ronin 4D łączy w sobie systemy obrazowania i stabilizacji, jednocześnie korzystając tylko z sensora i niezbędnych komponentów optycznych w kamerze z gimbalem. Oś tilt została wyposażona w podwójne silniki symetryczne, podczas gdy osie pan i roll mają dodatkowo bufory sztywności.

   ActiveTrack Pro

   Należący do DJI system rozpoznawania obrazów, technologia głębokiego uczenia i potężna moc obliczeniowa CineCore 3.0 łączą się w ActiveTrack Pro, który zapewnia niezawodne śledzenie na kinowym poziomie - nawet na jednym ujęciu. Umożliwia też podążanie za obiektami na większych dystansach i pozwala dostosowywać kompozycję, oferując nieprzerwany autofocus, dzięki któremu stale utrzymuje wskazany cel w centrum kadru.

   System focusowania LiDAR

   Niezrównana dokładność

   LiDAR Waveform

   DJI Ronin 4D sprawia, że ręczna regulacja ostrości staje się prostsza niż kiedykolwiek wcześniej. Technologia wspomagania focusa umożliwia wyświetlanie punktów odległości na głównym i zdalnym monitorze w uproszczonym widoku z góry na dół. Dzięki temu zaawansowany i intuicyjny system LiDAR Waveform może szybko lokalizować określone punkty, pozwalając na niesamowicie precyzyjną regulację ostrości. Wszystko to sprawia, że nawet początkujący operatorzy mogą w krótkim czasie opanować ręczną obsługę focusa na satysfakcjonującym poziomie.

   Pomiar odległości LiDAR
   LiDAR Waveform | Ręczny Focus

   Odległościomierz LiDAR może rzucić nawet 43 200 punktów odległości w zasięgu do 10 m. W porównaniu z Phase Detection Autofocus (PDAF) system, z którego korzysta Ronin 4D pozwala na szybszą regulację ostrości, nie powodując większych strat w jakości obrazu ani nie polegając na teksturze powierzchni obiektu. Podobne możliwości przydają się szczególnie podczas nagrywania w słabych warunkach oświetleniowych i pozwalają uzyskać doskonałe rezultaty w porównaniu do innych kamer filmowych.

   Automated Manual Focus

   Tryb Automated Manual Focus (AMF) daje Ci dokładność i elastyczność zapewnianą przez ręczny focus oraz wygodę związaną z korzystaniem z autofocusa. Pokrętło będzie obracać się synchronicznie, podczas gdy punkty ostrości będą się zmieniać. Przez cały czas operator będzie mógł jednak skorzystać z możliwości ręcznej regulacji. Pokrętło ostrości umieszczone na prawym uchwycie obsługuje również dynamiczne tłumienie dzięki technologii elektromagnetycznej. To daje filmowcom fizyczne poczucie, kiedy ostrość się zmienia, zapewniając im bardziej intuicyjne i nowoczesne doświadczenie, które we współczesnym przemyśle nie ma sobie równych.

   Bezprzewodowa transmisja i system kontroli

   Wydajność transmisji wideo

   Ronin 4D wykorzystuje zupełnie nową technologię transmisji wideo DJI O3 Pro o zasięgu do około 6 km, co byłoby niemal niemożliwe do osiągnięcia przy wykorzystaniu tradycyjnych rozwiązań. Obsługuje nie tylko częstotliwości 2.4 GHz i 5.8 GHz, ale też pasmo przenoszenia DFS oraz algorytm szyfrowania AES 256-bit, który pozwala przesyłać obraz do 1080p/60FPS FHD do wielu zdalnych monitorów jednocześnie i zapewnia zwiększone bezpieczeństwo, stabilność oraz odporność na zakłócenia.

   Specjalny chip DJI zasila system obrazowania, nadajnik i odbiornik wideo, a także zdalny monitor Ronina 4D. Wszystkie te elementy razem tworzą niezawodny system bezprzewodowej transmisji, w którym każde połączenie jest odpowiednio zoptymalizowane, aby zapewnić Ci niezawodny przesył i ultraniskie opóźnienie.

   Istnieje możliwość podłączenia monitora do uchwytów ręcznych Ronina 4D, DJI Master Wheels, DJI Force Pro lub nowego DJI Three-Channel Follow Focus. To pozwala na zdalne, a zarazem precyzyjne sterowanie focusem i ruchami gimbala, rozpoczynanie i kończenie nagrywania, a także dostosowywanie parametrów kamery. Dzięki temu urządzenie może spełnić najwyższe standardy skoordynowanego nagrywania na planach filmowych. Co więcej, wbudowany sensor żyroskopowy zmienia monitor w pilota zdalnego sterowania przeznaczonego dla gimbala Ronina 4D.

   Tryb Mirror Control

   Tryb Mirror Control uzupełnia zdalny monitor o identyczny interfejs kontrolny jak na głównym monitorze, który oferuje wszystkie zaawansowane funkcje i cechy takie jak odtwarzanie materiału źródłowego, specyfikacja wideo i ustawienia gimbala. Parametry te możesz teraz dostosowywać również zdalnie, nawet gdy Ronin 4D jest zamontowany na platformach takich jak wysięgnik, cable cam lub mocowanie na pojeździe. Dodatkowo zdalny monitor o wysokiej jasności ma też wbudowane gniazdo na kartę microSD, które obsługuje niezależne nagrywanie filmów do 1080p/60FPS. Kiedy kilka zdalnych monitorów działa razem, wszystkie mogą oddzielnie odtwarzać materiał, nie wpływając nawzajem na swoją pracę.

   Pamięć

   DJI Ronin 4D ma wbudowane gniazdo CFexpress typu B oraz port rozszerzeń USB 3.1 typu C, co sprawia, że pozwala zapisywać materiał bezpośrednio na dysku zewnętrznym. Umożliwia też zapisywanie najwyższej jakości filmów w pamięci wewnętrznej dzięki DJI PROSSD 1 TB, który może zostać podłączony do komputera za pomocą kabla USB-C bez konieczności używania tradycyjnych czytników SSD. Zastosowane rozwiązania gwarantują wysoką efektywność kosztową i okażą się idealne dla osób, którym zależy na niezrównanym połączeniu wydajności i stabilności.

   Porty umieszczone na głównej jednostce

   Port głównego monitora: podłącz główny monitor za pomocą odpowiedniego kabla.
   3,5 mm stereo jack: monitoruj dźwięk w czasie rzeczywistym.
   Port jack dla mikrofonu: przeznaczony dla złącz mikrofonowych 3,5 mm lub wejść liniowych.
   Port wyjściowy HDMI typu A: obsługuje wyjście 1080p/60FPS.
   Port wejściowy zasilania: obsługuje napięcie wejściowe 12 V lub 30 V.
   Port Timecode: przeznaczony dla sygnałów wejściowych i wyjściowych timecode.
   Port SDI: obsługuje sygnał wyjściowy 3D-SDI.
   Port XLR: przeznaczony dla mikrofonów oraz wejść liniowych, obsługuje zasilanie phantom 48 V.

   Porty zdalnego monitora

   3,5 mm stereo jack: monitoruj dźwięk w czasie rzeczywistym.
   Gniazdo na kartę microSD: umożliwia wewnętrzne zapisywanie materiału wideo.
   Port wejściowy HDMI typu A: obsługuje wejście 1080p/60FPS.
   Port USB-C: przeznaczony dla streamowania na żywo UVC oraz aktualizacji oprogramowania.
   Port wejściowy zasilania: napięcie wejściowe 6,8 V do 17,6 V (wliczając wejście i wyjście CAN oraz połączenie z DJI Master Wheels i DJI Force Pro).
   Port wyjściowy HDMI typu A: obsługuje 1080p/60FPS.

   Żywotność akumulatora

   Podobnie jak Ronin 2 oraz Inspire 2 DJI Ronin 4D wykorzystuje inteligentne akumulatory TB50, które zapewniają czas nagrywania do nawet 2,5 godziny. Aby całkowicie naładować urządzenie, wystarczy około 1,5 godziny. Aby zapewnić Ci optymalną wydajność nawet w wyjątkowo chłodnym otoczeniu, akumulatory obsługują również automatyczne ogrzewanie.

   Często zadawane pytania

   Funkcje

   Czy DJI Ronin 4D wyposażono w funkcję HOLD, aby zapobiec przypadkowemu dotknięciu ekranu?

   Po lewej stronie Ronina 4D znajduje się przełącznik LOCK. Możesz nacisnąć przełącznik, jak wskazuje strzałka, aby zablokować menu i funkcje przycisków Ronina 4D, co uniemożliwia mu wykonywanie jakichkolwiek czynności, w tym włączanie i wyłączanie.

   Czy jasny główny monitor podglądowy posiada tryb uśpienia i blokady?

   Monitor może zostać zablokowany funkcją LOCK - przyciskiem na body. Nie posiada funkcji uśpienia.

   Jak filmować w slow motion przy pomocy Ronin 4D?

   Na głównym monitorze dotknij FPS, aby otworzyć menu ustawień czasu naświetlania migawki, włącz SLO i ustaw szybkość klatek dla PROJEKTU i SENSORA. PROJECT odnosi się do szybkości klatek projektu, a SENSOR odnosi się do szybkości klatek nagrywania. Gdy szybkość klatek sensora jest co najmniej dwukrotnie większa niż szybkość klatek projektu, można nagrywać filmy w zwolnionym tempie.

   W jaki sposób kamera Zenmuse X9 kalibruje obiektyw?

   Zapoznaj się z filmem instruktażowym Focus Point Control

   Czy Zenmuse X9 obsługuje tryb portretowy?

   Aktualnie nie.

   Czy mogę robić zdjęcia korzystając z Ronina 4D?

   Nie.

   Czym różni się ActiveTrack Pro od poprzednich wersji ActiveTrack?

   Opatentowana przez DJI komputerowa technologia obrazu, która zdolna jest do zapamiętywania i uczenia się, oraz potężna moc obliczeniowa CineCore 3.0 pozwalają ActiveTrack Pro na niezawodne śledzenie niemal każdego obiektu. Potrafi skutecznie rozpoznawać ludzkie twarze, głowy, ramiona, a nawet ręce i nogi. Ciągłe śledzenie osób jest dostępne nawet z większych odległości. Możesz teraz bez wysiłku uzyskiwać śledzenie ujęć, a nawet dostosowywać kompozycję w dowolnym momencie podczas śledzenia.

   Jaka jest różnica pomiędzy dalmierzem LiDAR a systemem ostrości 3D w DJI RS 2?

   System ostrości 3D wbudowany w DJI RS 2 korzysta z jednopunktowego ostrzenia, który skupia się tylko w centralnej części obiektu, zaś dalmierz LiDAR potrafi generować 43,200 punktów pomiaru, umożliwiając szybsze i dokładniejsze ostrzenie

   Jak wyzwolić łączenie transmitera obrazu 4D?

   Aby rozpocząć łączenie, wejdź w Transmission w menu zdalnego monitora i wybierz opcję "Link Device", lub przytrzymaj guzik łączenia na transmiterze video przez pięć sekund. Wskaźnik połączenia zacznie naprzemiennie świecić na zielono i czerwono. Kiedy połączenie zakończy się sukcesem, wskaźnik zacznie świecić na zielono, a transmiter wideo będzie mógł komunikować się ze zdalnym monitorem.

   Jak długo mogę nagrywać w najwyższym klatkarzu w Apple ProRes RAW używając dysku DJI PROSSD 1TB.

   Dysk DJI PROSSD 1TB może nagrać rozdzielczość 6008x3168 48fps w formacie Apple ProRes RAW przez około 36 minut, lub 8192x4320 60fps Apple Pro Res RAW przez około 31 minut.

   Czy jest możliwe korzystanie z osi Z podczas pracy gimbala w trybie podwieszonym?

   Nie.

   Jak mogę zainstalować i korzystać z dalmierza LiDAR?

   Proszę o zapoznanie się z filmem instruktażowym dotyczącym kontroli punktów ostrości.

   Czy muszę dokonać kalibracji dalmierza LiDAR, jeśli tak to w jaki sposób?

   Nie ma potrzeby dokonywać kalibracji by móc korzystać z dalmierza LiDAR.

   Jak powinienem podłączyć oraz korzystać z silnik regulacji ostrości X9?

   Proszę o zapoznanie się z filmem instruktażowym dotyczącym korzystania z kontroli punktów ostrości.

   Czy silnik regulacji ostrości X9 potrzebuje kalibracji odległości, jeśli tak to jak to zrobić?

   Kalibracja jest wymagana gdy pracujemy z manualnym obiektywem albo gdy obiektyw nie wspiera elektronicznej ostrości.

   Kalibracja:

   Po podłączeniu silnika regulacji ostrości naciskamy przycisk HOME, aby wejść do menu, następnie przechodzimy do zakładki obiektyw - kalibracja. Wciskamy start i czekamy, aż kalibracja przebiegnie pomyślnie.

   Jak zainstalować i używać transmitera wideo 4D?

   Proszę obejrzeć poradnik wideo "Instalacja i używanie transmitera wideo 4D".

   Czy mogę osobno wyłączyć nadajnik wideo 4D?

   Aktualnie nie.

   Jak zainstalować i używać czytnika oraz dysku PROSSD?

   1. Otwórz pokrywę slotu Cfexpress, naciśnij przycisk otwarcia wewnątrz i wyjmij pokrywę.

   2. Znajdź znacznik na łączniku karty Cfexpress i wsadź kartę do slotu Ronin 4D zgodnie z kierunkiem na znaczniku.

   3. Wykręć dwie śruby M2x4 z Ronin 4D, dopasuj mocowanie PROSSD w miejscu dwóch gwintów i przykręć dwie śruby M2x22 dołączonymi do zestawu.

   Jak mogę exportować pliki z PROSSD?

   Możesz do tego celu użyć dołączonego kabla USB-C/ USB-C, aby podłączyć dysk PROSSD z komputerem do exportu plików

   Jak mogę sformatować dysk PROSSD?

   Aby sformatować dysk PROSSD, wejdź w "Main Menu", następnie "Storage", i naciśnij Format. Wtedy naciśnij i przytrzymaj czerwony przycisk, dopóki pasek postępu się nie wypełni do czasu sformatowania.

   Uwaga: Dysk PROSSD może być sformatowany tylko przy użyciu DJI Ronin 4D. NIE WYJMUJ karty podczas formatowania.

   Jak zainstalować i korzystać z mocowań obiektywów?

   1. Naciśnij dźwignię blokady mocowania obiektywu i obróć w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aby zdjąć standardowe mocowanie DL X9.

   2. Nałóż potrzebne mocowanie do kamery z gimbalem X9, dokręć dźwignię blokady, a następnie zainstaluj obiektyw.

   Ile jest wersji DJI Ronin 4D? Jakie są między nimi różnice?

   DJI Ronin 4D występuje w dwóch wersjach: 6k Combo i 8k Combo. Obydwa posiadają kamerę X9 o różnych specyfikacjach. 6K Combo wyposażona jest w kamerę X9-6K pozwala na nagrywanie filmu w rozdzielczości do 6K, zaś 8K wyposażono w X9 8K nagrywającą w rozdzielczości 8K. Zestaw 8K dodatkowo wyposażono w dysk PROSSD 1TB, kabel USB-C do USB-C, mocowanie dysku PROSSD i akcesoria.

   Z czego wykonano Body DJI Ronina 4D?

   Body Ronina 4D wykonano ze stopu aluminium i magnezem. Ramię osi Z jest wykonane z włókna węglowego.

   Czy Ronin 4D jest wodoszczelny?

   Nie. Body Ronina 4D nie jest wodoszczelne ani pyłoszczelne. Korzystając, uważaj na wodę i pył.

   Jaka jest najwyższa rozdzielczość przesyłu obrazu przez port HDMI w DJI Ronin 4D?

   Najwyższa rozdzielczość obrazu przesyłanego przez port HDMI to 1080p/60fps. Po aktualizacji będzie wspierana rozdzielczość 4K/60fps.

   Jak aktywować akcesoria DJI Ronin 4D?

   DJI Ronin 4D i wszystkie akcesoria muszą być aktywowane przez DJI Assistant 2 (Ronin). Przed aktywacją upewnij się, że wszystkie urządzenia wymagające aktywacji zostały podłączone do DJI Ronin 4D, w przeciwnym razie mogą nie działać prawidłowo.

   Aktywacja krok po kroku:

   1. Upewnij się, że przycisk blokady na korpusie jest w pozycji odblokowanej. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, aby włączyć. Przed włączeniem upewnij się, że akumulator, gimbal z kamerą X9, dalmierz LiDAR, silnik ostrości X9 i wszystkie akcesoria wymagające aktywacji są prawidłowo zainstalowane, a wszystkie trzy osie gimbala X9 są odblokowane.

   2. Użyj dostarczonego kabla USB-A do USB-C, aby połączyć port USB-C nad gniazdem karty pamięci w korpusie z komputerem. Następnie uruchom DJI Assistant 2 (Ronin).

   3. Zaloguj się na swoje konto DJI. Wybierz Ronin 4D w DJI Assistant 2 (Ronin) i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby aktywować. Podczas aktywacji nie wyłączaj ani nie odłączaj urządzeń.

   Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, obejrzyj samouczek DJI Ronin 4D - Pierwsze użycie.

   Jak ustawić język w interfejsie DJI Ronin 4D?

   Włącz Ronina 4D, naciśnij raz przycisk menu monitora podglądowego o wysokiej jasności, aby wejść do menu. Wybierz System, a następnie Język, aby zmienić język interfejsu użytkownika Ronin 4D. Obecnie dostępne są języki chiński i angielski.

   Jakie urządzenia są kompatybilne ze zdalnym sterowaniem DJI Ronin 4D?

   DJI Ronin 4D może być zdalne sterowany za pomocą DJI Master Wheels, DJI Force Pro*, a po podłączeniu lewego i prawego uchwytu, za pomocą monitora o wysokiej jasności. Wewnętrzna kontrola ruchu jest również obsługiwana za pomocą monitora poglądowego o wysokiej jasności.


   * Korzystanie z DJI Ronin 4D z DJI Master Wheels i DJI Force Pro wymaga monitora podglądowego o wysokiej jasności i płytki rozszerzającej do zdalnego monitora. Zapoznaj się z filmem instruktażowym Łączenie DJI Ronin 4D z DJI Master Wheels i DJI Force Pro. Sterowanie ruchem za pomocą monitora o wysokiej jasności jest obecnie niedostępne i będzie wprowadzone wraz z przyszłą aktualizacją oprogramowania. Zaglądaj na oficjalną stronę internetową, aby uzyskać więcej informacji.

   Jak podłączyć DJI Ronin 4D z DJI Master Wheels lub DJI Force Pro?

   Połączenie DJI Ronin 4D z DJI Master Wheels lub DJI Force Pro wymaga monitora zdalnego o wysokiej jasności, kabla sterującego zdalnego monitora o wysokiej jasności i płytki rozszerzenia monitora.

   1. Przed użyciem zaktualizuj oprogramowanie DJI Master Wheels i DJI Force Pro do najnowszej wersji. Zobacz szczegółowe kroki w samouczku wideo dotyczącym obsługi posprzedażnej poświęconym Aktualizacji oprogramowania.

   2. Zamontuj płytkę rozszerzającą monitora z tyłu monitora (przed instalacją zdejmij osłonę ochronną).

   3. Użyj kabla sterowania zdalnego monitora, aby połączyć port DC-OUT DJI Master Wheels lub DJI Force Pro z portem DC-IN płyty rozszerzenia zdalnego monitora.

   4. Naciśnij i przytrzymaj przycisk łączenia na nadajniku wideo 4D przez 5 sekund, aby przejść do trybu łączenia, a następnie wybierz ··· na zdalnym monitorze, wybierz Ustawienia połączenia, a następnie Połącz z monitorem sterującym A, aby połączyć z Roninem 4D. Po zakończeniu łączenia możesz zacząć pracę.

   Czy DJI Ronin 4D posiada wbudowany moduł GPS?

   Nie.

   Ile wyjść audio wspiera DJI Ronin 4D? Czy wspiera wejścia XLR?

   DJI Ronin 4D obecnie wspiera wejścia audio 3.5mm mic/ wejście liniowe i wbudowany 2 kanałowy mikrofon. Złącze XLR nie jest jeszcze wspierane*   *Złącze XLR będzie wspierane z płytą rozszerzenia 4D.

   Czy akcesoria DJI Ronin 4D mogą być wymieniane w trakcie pracy urządzenia?

   Poza kamerą X9 i dalmierzem LIDAR, monitor podglądowy, górny uchwyt, obiektyw, mocowania obiektywów, dysk PROSSD, uchwyty ręczne, silnik sterowania ostrością X9 mogą być wymieniane w trakcie pracy urządzenia.

   Czy DJI Ronin 4D wspiera akumulatory firm zewnętrznych? (np powszechnie używane V-mount)

   Obecnie nie.

   Czy jasny główny monitor podglądowy może być używany z kablami USB-C do USB-C firm zewnętrznych?

   Nie.

   Czy lewy i prawy uchwyt DJI Ronin 4D są zamienne?

   Nie.

   Jaka jest wymagana ładowarka do adaptera ładowania TB50?

   Ładowarka TB50 obsługuje obecnie standardowy zasilacz 86 W i ładowarkę Inspire 2/Ronin 2 180 W.

   Do czego służą dwie śruby na ładowarce TB50?

   Podczas filmowania przez długi czas można odłączyć wspornik akumulatora i podłączyć go bezpośrednio do portu zasilania akumulatora (żeńskiego) na korpusie głównym lub do gniazda z tyłu nadajnika wideo 4D za pomocą adaptera do ładowania, a następnie dokręcić dwie śruby.

   Należy pamiętać, że podczas ładowania DJI Ronin 4D bezpośrednio za pomocą adaptera ładującego, oś Z może nie działać prawidłowo ze względu na ograniczenia mocy.

   Czy stacja ładująca WB37 (USB-C) jest kompatybilna z zasilaczami firm zewnętrznych?

   Tak. Jednak zasilacze innych firm mają różne poziomy mocy ładowania i czasy ładowania, dlatego zaleca się korzystanie ze standardowego zasilacza.

   Czy porty USB-C na obudowie głównej i zdalnym monitorze w Ronin 4D zapewniają zasilanie?

   Obecnie nie.

   Czy DJI Ronin 4D może osiągnąć bezstopniową regulację przysłony?

   Tak, możesz użyć suwaka kontroli przysłony w trzykanałowym systemie DJI Follow Focus lub użyć przycisku trybu na prawym uchwycie, aby przypisać kółko ostrości do kontroli przysłony i uzyskać bezstopniową regulację przysłony.   *Obecnie dostępne tylko dla obiektywów ze wbudowanym elektronicznym sterowaniem przysłony z listy zgodnych obiektywów.

   Jak zaimportować lub usunąć LUT w DJI Ronin 4D?

   Aby zaimportować LUT:

   1. Skopiuj plik 33-point LUT z in„.CUBE” do katalogu głównego nośnika danych, a następnie zamontuj nośnik do głównego korpusu.

   2. Naciśnij raz przycisk HOME, aby wejść do menu, dotknij opcji Wyświetl, a następnie Ustawienia pliku LUT w zakładce PODGLĄD.

   3. Dotknij opcji Importuj, aby wyświetlić pliki LUT na nośniku pamięci, wybierz żądany plik LUT i ponownie dotknij opcji Importuj. Po zaimportowaniu dotknij Anuluj, aby wrócić do poprzedniego menu i sprawdzić aktualizacje na liście Podglądów.

   4. Ronin 4D obsługuje odczyt i wyświetlanie do 16 plików LUT. Kliknij "Wyjdź", aby wyjść z ustawień LUT. Niestandardowe pliki LUT zostały zaimportowane do PODGLĄDU. KliknijPODGLĄD i wybierz potrzebny plik LUT.

   *Proszę nazwać plik literami, cyframi i podkreśleniami.   Usuwanie LUT:   1. Naciśnij raz przycisk HOME, aby wejść do menu, dotknij opcji Wyświetl, a następnie Ustawienia pliku LUT w zakładce PODGLĄD.

   2. Wybierz istniejący plik LUT, który chcesz usunąć, dotknij Usuń i potwierdź usunięcie, a następnie dotknij Wyjdź, aby wrócić do poprzedniego menu i sprawdzić zaktualizowaną listę PODGLĄDÓW.

   Jak ustawić LUTy monitorowania i nagrywania?

   Monitor LUT:

   1. Naciśnij przycisk HOME jeden raz, aby wejść do menu, przejdź do opcji Display (Ekran) - Monitor (Monitor) - Monitor LUT (LUT monitora) i wybierz żądany LUT.

   2. Domyślnie dostępne są opcje Rec.709, HLG. D-Log i niestandardowe opcje LOOK są dostępne domyślnie.

   3. Aby użyć niestandardowego LUT, wybierz kartę Monitor, wybierz opcję Monitor LUT, a następnie wybierz opcję LOOK.

   4. Następnie wybierz potrzebny plik LUT z listy Display - LOOK - LOOK.

   5. Po ustawieniu LUT monitora można włączyć lub wyłączyć LUT za pomocą przycisku LUT z tyłu głównego monitora High-Bright.   Nagrywanie LUT:

   1. Wciśnij przycisk HOME, aby wejść do menu, przejdź do Recording - Monitor - Rec LUT i wybierz LUT, którego potrzebujesz.

   2. Domyślnie dostępne są opcje Rec.709, HLG, D-Log i custom LOOK.

   3. Aby dostosować monitor LUT, zaimportuj potrzebny LUT i wybierz LOOK w Monitor LUT.

   4. Wybierz potrzebny plik LUT w oknie Monitoring - LOOK.

   5. Po ustawieniu LUT możesz wybrać nagrywanie LUT poprzez Recoding - Rec LUT.

   Jakie rozszerzenie mają pliki wideo, nagrywane za pomocą DJI Ronin 4D?

   Wszystkie pliki mają rozszerzenie MOV

   Jakie obiektywy są kompatybilne z kamerą Zenmuse X9?

   Sprawdź listę kompatybilnych urządzeń

   Jaka jest efektywna ilość pikseli w kamerach Zenmuse X9?

   Efektywna liczba pikseli kamery Zenmuse X9-8K wynosi 35,4 MP a kamery Zenmuse X9-6K 24,1 MP

   Jakie inne produkty DJI są kompatybilne z kamerą Zenmuse X9?

   Aktualnie kamera Zenmuse X9 kompatybilna jest tylko z Roninem 4D.

   Jakie programy nieliniowe do edycji filmów obsługują formaty H.264, Apple ProRes i Apple ProRes RAW?

   H.264:

   DaVinci Resolve Studio, Premiere Pro, Final Cut Pro, Avid Media Composer, Baselight, Assimilate Scratch, and Edius.   Apple ProRes:

   DaVinci Resolve Studio, Premiere Pro, Final Cut Pro, Avid Media Composer, Baselight, Assimilate Scratch, and Edius.   Apple ProRes RAW:

   Premiere Pro, Final Cut Pro, Avid Media Composer, Baselight, Assimilate Scratch, and Edius.

   Czy kamera Zenmuse X9 obsługuje obiektywy DL-S 16mm F2.8 ND APSH?

   Nie.

   Za co odpowiadają przednie i dolne czujniki binakularne oraz czujnik ToF skierowany w dół?

   Przednie i dolne czujniki binakularne odpowiadają za pozycjonowanie wizyjne, a skierowany w dół moduł ToF służy do dostarczania informacji o wysokości dla osi Z.

   W jakich sytuacjach mogą być wykorzystywane przednie i dolne czujniki binakularne oraz czujnik ToF?

   Przednie i dolne czujniki binakularne wykorzystywane są w warunkach dużego nasłonecznienia i szczegółowości tekstury. Dolny moduł ToF wykorzystywany będzie w sytuacjach kiedy obiekty mają niską refleksyjność.

   Jaka jest efektywna wysokość pomiaru dla modułu ToF Ronina 4D?

   Efektywna wysokość pomiaru mieści się w granicach 4 m dla obiektów o współczynniku odbicia >30% i do 2,5 m dla współczynnika odbicia >7%.

   Czy gimbal X9 obsługuje fotografowanie w trybie podwieszanym?

   Tak, ale oś Z nie jest dostępna w trybie podwieszanym.

   Na co powinienem zwrócić uwagę podczas korzystania z osi Z?

   1. Przed rozpoczęciem korzystania z osi Z upewnij się, że oś jest odblokowana oraz odpowiednio wyważona. Jeśli chcesz wiedzieć, w jaki sposób prawidłowo wyważyć oś zapoznaj się z filmem instruktażowym dotyczącym wyważania.

   2. Aby jak najlepiej wykorzystać oś Z, utrzymuj Ronin 4D w pozycji pionowej podczas korzystania

   3. Oś Z nie jest wodoodporna ani pyłoszczelna. Podczas korzystania należy trzymać z dala od kurzu i wody.

   Z jakimi produktami współpracuje dalmierz LiDAR

   Dalmierz LiDAR aktualnie współpracuje tylko z DJI Ronin 4D.

   Jak dokładny jest dalmierz LiDAR?

   Ronin 4D używa technologii LiDAR. Dalmierz może generować 43,200 punktów pomiaru.

   Czy można używać jednocześnie dwóch urządzeń silnik regulacji ostrości X9?

   Aktualnie nie.

   Z jakimi produktami współpracuje silnik regulacji ostrości X9?

   Aktualnie silnik regulacji ostrości X9 współpracuje tylko z kamerą Zenmuse X9.

   Czy kamera gimbala X9 współpracuje również z jakimkolwiek innym silnikiem regulacji ostrości z serii Ronin?

   Nie.

   Jakiego sprzętu używa silnik regulacji ostrości X9?

   Używa on zębatki na obiektyw M0.8.

   Więcej można dowiedzieć się pod:

   https: //store.dji.com/cn/product/ronin-s-focus-gear-strip

   Z jakimi produktami współpracuje 4D Wideo Transmiter?

   Aktualnie tylko z DJI Ronin 4D.

   Jak wiele zdalnych monitorów mogę połączyć z transmiterem wideo 4D w tym samym czasie?

   W trybie Control, do 2 monitorów zdalnych. W Trybie Broadcast do 16.

   Z jakimi produktami będzie współpracować monitor zdalnego sterowania?

   Aktualnie tylko z DJI Ronin 4D.

   Jakie są różnice pomiędzy DJI O3 Pro a DJI O3?

   DJI O3 jest używany głównie w dronach, podczas gdy DJI O3 Pro jest głównie ulepszonym systemem anty zakłóceniowym stworzonym dla nagrywania z poziomu gruntu. Wspiera kontrolowanie za pomocą dwóch monitorów w tym samym czasie, i ma dodane system wsparcia częstotliwości DFS.*   * Nie będzie dostępny w niektórych krajach i regionach.

   Jakie są różnie pomiędzy trybem Broadcast and Control dla DJI O3 Pro?

   W trybie Control użytkownik może zdalnie kontrolować nagrywanie Ronin 4D i zmienia parametry takie jak filtry ND, EI, Iris, oraz balans bieli przy użyciu zdalnego monitora, a także zdalnie operować gimbalem przy użyciu DJI Master Wheels lub DJI Force Pro poprzez płytkę rozszerzeń zdalnego monitora. Tryb Broadcast wspiera tylko monitorowanie oraz przełączanie pomiędzy monitorami różnych urządzeń i nie będzie wspierać zdalnego sterowania, oraz zmiany parametrów.

   Czy DJI O3 Pro będzie zakłócać mikrofony bezprzewodowe?

   DJI O3 może zakłócać mikrofony bezprzewodowe, które działają na tym samym paśmie radiowym, na którym pracuje DJI O3. Jeśli Twój mikrofon bezprzewodowy często się rozłącza lub nagrywa niestabilny dźwięk, spróbuj ręcznie przełączyć DJI O3 na zdalnym monitorze na inny kanał, aby wyeliminować zakłócenia z DJI O3.

   Czy dysk mocowanie dysku PROSSD wspiera inne produkty?

   Na ten moment wspiera tylko DJI Ronin 4D.

   Czy złącze PROSSD wspiera dyski SSD innych firm?

   Nie.

   Jakie są szablony wskaźnika statusu w transmiterze wideo 4D?

   Pulsujące czerwone oraz zielone na przemian: łączenie

   Stałe zielone: Połączenie zakończone sukcesem. Transmisja bezprzewodowa jest aktywna.

   Stałe czerwone: Urządzenie jest włączone bez połączenia.

   Pulsujące czerwone: Urządzenie ma wewnętrzny problem.

   Czy zdalny monitor wspiera Wi-Fi oraz Bluetooth?

   Aktualnie nie.

   Jaka rozdzielczość oraz klatkarz są wspierane przez port HDMI w płycie rozszerzeń zdalnego monitora? Czy wspiera wejście wideo?

   Wspiera on do 1080p/60fps w wyjściu wideo i na chwilę obecną nie ma opcji wejścia wideo.

   Jakie karty pamięci Cfexpress 2.0 Type-B, wspiera Ronin 4D?

   Proszę spojrzeć poniżej, aby sprawdzić listę wspieranych urządzeń. Więcej urządzeń dostanie dodane w przyszłości.

   Jakie dyski SSD USB-C wspiera Ronin 4D?

   Proszę spojrzeć poniżej, aby sprawdzić listę wspieranych urządzeń. Więcej urządzeń dostanie dodane w przyszłości.

   Jak mogę sprawdzić pozostałe wolne miejsce na dysku PROSSD?

   Aby sprawdzić ilość wolnego miejsca, naciśnij górny lewy róg głównego monitora. Możesz też wyjść w opcję HOME-> Storage, w celu sprawdzenia pozostałego wolnego miejsca na nagrania.

   Jakie są statusy diody LED w PROSSD?

   Ciągły biały- tryb czuwania Biały pulsujący- odczyt/zapis danych

   DODAJ OPINIĘ O PRODUKCIE

   Podziel się swoją opinią z innymi kupującymi. Zaloguj się lub zarejestruj