DJI Phantom 4 Pro

Kod produktu: 009539  
 | 
5 999 PLN

  Powiadom mnie o dostępności

   INFORMACJA

   Produkt niedostępny. Zapoznaj się z najnowszymi modelami z Serii Phantom.

   Potrzebujesz pomocy w zakupach?
   Zadzwoń do nas! 734 734 920

   Phantom 4 Pro

   VISIONARY INTELLIGENCE.
   ELEVATED IMAGINATION.

   DJI Phantom 4 Pro to ulepszona wersja modelu Phantom 4. Dron został wyposażony w przeprojektowaną, całkowicie nową kamerę z matrycą 1" CMOS, z obiektywem 20 megapikseli, która potrafi nagrywać wideo w jakości 4K przy 60 klatkach na sekundę. Ponadto kamera pozwala na wykonywanie zdjęć seryjnych w trybie Burst w 14 klatkach na sekundę.

   Konstrukcja nowego Phantoma została wykonana ze stopów tytanu i magnezu, dzięki czemu jest on bardziej stabilny, a jednocześnie jego waga jest podobna do zwykłej wersji. DJI Phantom 4 Pro został wyposażony w innowacyjny system FlightAutonomy, inteligentnie omijający przeszkody. Dron posiada podwójne sensory wizyjne z przodu i z tyłu, 5-kierunkowy system wykrywania przeszkód, a także 4-kierunkowy system ich unikania.

   60 kl./s

   1-calowa
   matryca

   Mechaniczna
   migawka

   5-kierunkowy system
   wykrywania przeszkód

   4km1
   zasięg transmisji

   30-minutowy
   czas lotu

   Podwójne kodowanie

   PHANTOM 4 Pro V2.0

   Cichsze loty, unowocześniony system transmisji

   ZOBACZ
   4dB Redukcja szumów
   System OcuSync

   KAMERA Z 1-CALOWĄ MATRYCĄ 20MP

   Wbudowana kamera została przeprojektowana tak, aby funkcjonowała z 1-calowym 20-megapikseowym czujnikiem CMOS. Niestandardowa konstrukcja obiektywu składa się z 8 elementów. To pierwsza kamera marki DJI wyposażona w mechaniczną regulację migawki, eliminująca zniekształcenia występujące podczas wykonywania zdjęć szybko poruszających się obiektów lub podczas lotu z dużą prędkością. W efekcie jest wydajna jak wiele innych tradycyjnych aparatów. Lepsze przetwarzanie wideo zapewnia nagrywanie H.264 w jakości 4K przy 60 klatkach na sekundę lub H.265 w jakości 4K w 30 klatkach na sekundę, oba z prędkością transmisji 100Mbps. Wysokiej jakości matryca i procesory zapewniają przejrzystość obrazu, rejestrując najmniejsze szczegóły, które pełnią kluczową rolę w postprodukcji.

   Dowiedz się wiecej o matrycy, kodowaniu wideo, obiektywie oraz migawce

   5-KIERUNKOWE WYKRYWANIE PRZESZKÓD

   System FlightAutonomy został poszerzony o dodatkowe funkcje, czujniki wizyjne stereo o wysokiej rozdzielczości, zlokalizowane w tylnej części drona, oprócz pary czujników umieszczonych z przodu oraz czujników podczerwieni umieszczonych po prawej i lewej stronie. Wszystko to tworzy 5-kierunkowy system wykrywania przeszkód i 4 -kierunkowy system ich omijania, zabezpieczając Phantom 4 Pro przed kolizjami, tym samym dając filmowcom swobodę kręcenia skomplikowanych ujęć.

   Dowiedz się więcej o systemie wykrywania przeszkód

   NOWY SYSTEM TRANSMISJI OBRAZU LIGHTBRIDGE

   Aparatura sterująca Phantom 4 Pro jest wyposażona w system transmisji obrazu, który wspiera transmisję 5,8 GHz. Możliwość wyboru między 2,4GHz a 5,8GHz umożliwia pilotom zminimalizowanie zakłóceń i wyeliminowanie opóźnień transmisji spowodowanych lotem w obszarach z dużą ilością budynków. Standardowo systemy transmisji wideo Wi-Fi używają częstotliwości 2,4GHz przy współpracy z aparaturą korzystającą z częstotliwości 5,8GHz, ponieważ to zapobiega zakłóceniom, które mogą występować przy użyciu takich samych częstotliwości. Mogłoby to także skutkować opóźnieniem transmisji.

   System transmisji obrazu Lightbridge HD, użyty w Phantom 4 Pro korzysta z TDM (Time Division Multiplexing), aby transmitować sygnały, umożliwiając wysyłanie sygnałów z aparatury sterującej i odbieranie sygnałów transmisji obrazu na tej samej częstotliwości. Po włączeniu drona, Phantom 4 Pro wykrywa poziom sygnału lokalnego i automatycznie wybiera częstotliwość transmisji o najniższym poziomie zakłóceń. Zapewnia to optymalny zasięg transmisji wideo wynoszący maksymalnie 4km1.

   Funkcja Draw jest nową technologią do współpracy z funkcją Waypoint. Wystarczy, że narysujesz trasę lotu na ekranie, a Phantom 4 Pro podąży wyznaczoną trasą na na stałym pułapie. Umożliwia to pilotom skoncentrowanie się wyłącznie na kontrolowaniu kamery, pomagając wykonywać skomplikowane ujęcia. Funkcja Draw ma 2 tryby:

   Forward: Dron podąża trasą w stałej prędkości z kamerą skierowaną w tym samym kierunku, w którym leci.
   Free: Dron porusza się po trasie tylko po wydaniu polecenia. W tym trybie, kamera może być skierowana w dowolnym kierunku podczas lotu.

   Phantom 4 Pro automatycznie rozpoznaje obiekty, śledzi i nagrywa je w ruchu, sprawiając, że uchwycenie skomplikowanych ujęć jest znacznie łatwiejsze.

   Śledzenie szybko poruszających się obiektów może być wyzwaniem, jednak algorytmy zaawansowanego rozpoznawania obiektów, wykorzystane w Phantom 4 Pro pozwala na rozpoznawanie i śledzenie obiektu, utrzymując go w kadrze. Ten nowy algorytm umożliwia także rozpoznawanie większej ilości obiektów, począwszy od pojazdów, na zwierzętach skończywszy. Dostosowuje dynamikę lotu do poruszającego się obiektu, zapewniając płynne ujęcia.

   Piloci mają do wyboru następujące tryby:
   Trace - Śledzenie obiektu z tyłu lub z przodu, automatycznie unikając przeszkód.
   Profile - Śledzenie obiektu z boku pod różnym kątem, wykonując ujęcia z profilu.
   Spotlight - Kamera skupia się na obiekcie, podczas gdy dron porusza się w dowolny sposób.

   Spraw, aby dron poleciał w dowolnym kierunku po pojedynczym kliknięciu na ekran. Kliknij dowolne miejsce na ekranie, aby płynnie dostosować kierunek, automatycznie unikając przeszkód podczas lotu. Kliknij dowolne miejsce na ekranie ponownie lub użyj drążków, aby zmienić kierunek.

   Nowa funkcja AR pokazuje w czasie rzeczywistym w którym kierunku leci dron. Kontrolowanie pułapu, kursu, prędkości i kamery jednocześnie może być trudne do opanowania, dlatego TapFly umożliwia pilotom ustawienie kierunku lotu, ograniczając się wyłącznie do kontrolowania gimbalem.

   Funkcja TapFly oferuje trzy, następujące tryby:

   TapFly Forward - Kliknij, aby dron leciał w danym kierunku.
   TapFly Backward - Leć w przeciwnym kierunku, np. Naciśnij w prawy dolny róg ekranu, aby dron poleciał do tyłu do lewego górnego rogu.
   TapFly Free - Zablokuj przedni kierunek lotu, bez blokowania kierunku kamery, pozwalając dronowi na lot w danym kierunku.

   * Omijanie przeszkód nie jest dostępne w trybie TapFly Free.

   Ulepszony tryb powrotu do domu umożliwia automatyczne wybieranie optymalnej drogi do punktu startowego, w zależności od warunków otoczenia. Dron zapamiętuje trasę lotu, dzięki czemu możliwy jest powrót tą samą trasą, omijając przeszkody, jeśli kontrolowanie za pomocą aparatury jest niedostępne.

   Lecąc się na tym samym pułapie, który został zarejestrowany w czasie utraty połączenia, Phantom 4 Pro jest w stanie dostosować optymalną trasę, aby uniknąć przeszkód wykrytych podczas lotu. Od momentu startu, Phantom 4 Pro zapisuje trasę, którą podąża, a dane zebrane podczas lotu wykorzysta przy powrocie do domu, aby zapewnić bardziej precyzyjne lądowanie. Może także wykrywać podłoże, w celu sprawdzenia, czy dane miejsce nadaje się do lądowania. Jeśli zostaną wykryte jakiekolwiek przeszkody lub woda, pilot zostanie zaalarmowany, a dron zawiśnie w powietrzu na odpowiedniej wysokości, umożliwiając bezpieczne lądowanie.

   Przy użyciu trybu Gesture, selfie może być wykonane z niezwykłą łatwością. Wystarczy wykonać odpowiedni gest, zamiast posługiwania się aparaturą. Zaawansowana technologia widzenia umożliwia wykonywanie instrukcji za pomocą gestów.

   Wystarczy, aby osoba uniosła ramiona w kierunku do kamery, a dron po rozpoznaniu gestu umieści ją w centrum kadru. Osoba powinna unieść ramiona, aby zasygnalizować gotowość do zdjęcia. Rozpocznie się odliczanie 3 sekund, dając użytkownikowi możliwość zapozowania. Po 3 sekundach zdjęcie zostanie wykonane automatycznie, bez potrzeby użycia aparatury.

   Zróżnicowane tryby lotu znacznie ułatwiają wykonanie skomplikowanych ujęć. Phantom 4 Pro oferuje 3 tryby lotu: P, A oraz S. Możesz przełączać między tymi trybami w zależności, czy zależy Ci na płynności, prostocie obsługi, inteligentnej nawigacji, czy prędkości. W trybie Position, TapFly, ActiveTrack, wykrywanie przeszkód i pozycjonowanie są dostępne. Tryb Sport zwiększa zwrotność i prędkość do 72km/h. Tryb Atti powoduje wyłączanie stabilizacji satelitarnej i utrzymanie pułapu drona. Jest to idealne rozwiązanie dla doświadczonych pilotów, którym zależy na bardziej płynnym ujęciu. Tryb Tripod ogranicza prędkość do 7km/h zapewniając precyzyjną kontrolę dla idealnego kadrowania i operowania dronem wewnątrz pomieszczeń. System wykrywania przeszkód na podczerwień i czujniki wizyjne są włączone w tych trybach, zwiększając bezpieczeństwo podczas lotu.

   Dzięki nowej technologi transmisji obrazu DJI Lightbridge HD, Phantom 4 Pro dysponuje maksymalnym zasięgiem do 4km1. Przed każdym lotem, dron skanuje zakres dostępnych częstotliwości, aby uzyskać optymalny sygnał z najmniejszym poziomem zakłóceń. Wsparcie pasm częstotliwości 2,4GHz oraz 5,8 GHz umożliwia precyzyjną kontrolę.

   Ściśle zintegrowany z aplikacją DJI GO 4, system transmisji obrazu Lightbridge przesyła niezbędne statystyki lotu w czasie rzeczywistym. Może być użyty także do szybkiego pobierania zdjęć i filmów na podłączone urządzenia mobilne.

   System transmisji obrazu Lightbridge używa zaawansowanych technologii transmisji oraz automatycznie dostosowując się do warunków otoczenia. Zapewnia to wysoką jakość wideo, zminimalizowane opóźnienia w transmisji, oferując lepszą jakość obrazu. Tradycyjna analogowa transmisja obrazu zajmuje większą szerokość pasma i jest bardziej podatna na zakłócenia. Wpływa to także na słabą jakość obrazu i krótki zasięg transmisji. Transmisja Wi-Fi jest także niekorzystna w porównaniu z technologią Lightbridge. Charakteryzuje się ona opóźnieniami, długimi czasami ponownego połączenia i krótkim zasięgiem transmisji.

   Phantom 4 Pro zawiera podwójne moduły kompasu i podwójne IMU, zwiększając niezawodność w porównaniu z innymi dronami. Kompasy i IMU są niezmiernie ważne w zachowaniu stabilnego lotu, a Phantom 4 Pro stale porównuje dane, które otrzymuje z obu par urządzeń. Dane te są przetwarzane za pomocą zaawansowanych algorytmów w celu sprawdzenia dokładności, a wszelkie niedokładne dane są po prostu usuwane, co nie wpływa negatywnie na lot. Dzięki temu dron jest stabilny i niezawodny podczas lotu.

   Profesjonalne obrazowanie z powietrza pozwala na dłuższy czas lotu. Maksymalny czas lotu Phantom 4 Pro wynosi 30 minut, dając Ci więcej czasu na uchwycenie idealnego ujęcia. Aplikacja DJI GO 4 pokazuje poziom akumulatora i kalkuluje pozostały czas lotu w zależności od przebytej odległości. Będzie on ostrzegał o osiągnięciu minimalnym, bezpiecznym poziomie akumulatora, wymaganym do bezpiecznego powrotu do punktu startu. Zaawansowany system akumulatorów zapobiega przeładowaniu i nadmiernemu rozładowaniu. W przypadku dłuższego czasu bezczynności, akumulatory rozładują się, aby zachować swoją żywotność.

   Podczas wykonywania ujęć z powietrza, aparatura sterująca jest odpowiedzialna za większość operacji, włączając sterowanie i wykonywanie ujęć. Jednakże, przy wykonywaniu złożonych ujęć niezbędna jest transmisja wideo w czasie rzeczywistym, a także dostęp do istotnych statystyk lotu i zaawansowanych ustawień. Standardowo są one obsługiwane za pomocą urządzenia mobilnego, co sprawia, ze urządzenia mobilne są niezbędne w przypadku obrazowania z powietrza. Aplikacja DJI GO 4 została zoptymalizowana do wykonywania ujęć z powietrza i jest stale aktualizowana wraz z dronem, aby zapewnić obsługę wszystkich funkcji. Może być użyta na urządzeniach mobilnych, ale także istnieje możliwość zintegrowania aplikacji z monitorem DJI CrystalSky, gwarantując prostą i wygodną obsługę.

   Z pomocą aplikacji DJI GO 4, użytkownik posiada dostęp do szerokiej gamy inteligentnych trybów lotu. Zapewnia także dostęp do pełnych ustawień kamery, włączając parametry takie jak ISO, przysłona, czas otwarcia migawki, format zdjęć i inne. Każde zmiany w DJI GO 4 pojawią się niemalże natychmiastowo na ekranie. Istotne dane dotyczące lotu i status transmisji obrazu są łatwo dostępne przy użyciu aplikacji, poprawiając wydajność i wygodę użytkowania.

   Aplikacja DJI GO 4 zawiera funkcje szybkiego edytowania i udostępniania na media społecznościowe, a nawet możliwość odbycia transmisji live. Po każdym locie, trasa lotu i dane zostają automatycznie zapisane i zsynchronizowane z kontem DJI GO 4, umożliwiając operatorowi podgląd logów i danych lotu.

   1. Wolny od zakłóceń, zgodny z certyfikatem CE.

   SYMULATOR LOTÓW

   Profesjonalna platforma do szkolenia operatorów, wykorzystująca zaawansowaną technologię do wiernego odtworzenia lotu dronem. Zaznaj niemal autentycznych doświadczeń z lotu bez ponoszenia niepotrzebnego ryzyka.

   Sprawdź ofertę DJI Flight Simulator

   Wiernie oddane warunki lotu

   Realistyczne doznania

   Wsparcie dla aparatur

   DODAJ OPINIĘ O PRODUKCIE

   Podziel się swoją opinią z innymi kupującymi. Zaloguj się lub zarejestruj