DJI Ronin-MX

Kod produktu: 008868  
 | 
6 299 PLN

  Powiadom mnie o dostępności

   INFORMACJA

   Produkt niedostępny. Zapoznaj się z najnowszymi modelami z Serii Ronin.

   Potrzebujesz pomocy w zakupach?
   Zadzwoń do nas! 734 734 920

   DJI Ronin-MX

   Zaprojektowany dla profesjonalistów

   Profesjonalne materiały wideo wymaga wielu szybkich zmian konfiguracji ustawień jak i kamer. Ronin MX został zaprojektowany dla popularnych kamer używanych na całym świecie, a technologia SmoothTrack™ zapewnia płynne ruchy w każdej konfiguracji. Precyzyjnie umieszczony akumulator idealnie równoważy cały stabilizator dzięki czemu możemy pracować z wieloma aparatami jednocześnie bez większej ingerencji w kalibrację. Specjalnie zaprojektowane ultra ciche silniki nie zakłócają nagrań, dzięki czemu nagrany dźwięk jest krystalicznie czysty, bez szumów oraz pogłosów.

   Gimbal dla profesjonalistów
   Multikompatybilność Ronina MX

   Multikompatybilność

   Ronin MX jest kompatybilny z najwyższej klasy kamerami i aparatami. Cannon 5D, Red Dragon, Arri Alexa Mini, Black Magic Camera - wszystkie te modele można zastosować w stabilizatorze.

   Precyzja i swoboda

   Ronin MX dzięki precyzji silników jest odporny na wysokie przeciążenia. Po zamontowaniu w statku powietrznym bezpośrednio komunikuje się z kontrolerami marki DJI, a w wypadku pracy na ziemi z modułem GPS który zapewnia maksymalną stabilizację. Dużą zaletą jest możliwość obrotu Ronina o 360° na ziemi i w powietrzu. Oś nachylenia w dół została wzmocniona i umożliwia zakres kąty przechylenia od 90° do 135°. Dodatkowo zachowane zostały tryby pracy znane z pozostałych stabilizatorów z serii Ronin.

   precyzja i swoboda w obsłudze Ronina MX
   Transmisja wideo w jakości HD

   Kontrola i transmisja

   Ronin MX jest w pełni kompatybilny z systemem Lightbridge 2, co zapewnia transmisję wideo w jakości HD aż do 5 kilometrów. Dodatkowo w połączeniu z modułem DJI Focus możemy regulować ostrość naszego aparatu zdalnie z ziemi.

   Pełna kontrola z aplikacji

   Korzystaj z DJI Assistant na tablecie lub telefonie z systemami iOS a także android i miej pełną kontrolę nad Roninem MX. Możesz dokładnie go spersonalizować, a w połączeniu z Lightbridge 2 kontrolować ruchy Matrice 600.

   Kontrola gimbala z aplikacji DJI Assistant
   Funkcjonalność Ronin-MX

   Zalety i funkcjonalność

   Całkowita konfiguracja i montaż nie zajmuje więcej niż 5 minut. W tak krótkim czasie możesz zamontować aparat i zacząć nagrywać w pełni stabilne wideo bez dodatkowych konfiguracji. Technologia SmoothTrack zapewnia zmianę położenia kamery z ustawioną przez nas prędkością. Odbywa się to bez najmniejszych szarpnięć stabilizatora. Tryby pracy sprawiają że Ronina MX można zastosować w każdej sytuacji. Możemy zastosować cztery tryby pracy: Tryb podwieszenia, tryb teczki, tryb lotu i stojący.

   Często zadawane pytania

   Ogólne

   Jakie są różnice między stabilizatorami DJI Ronin, DJI Ronin-M i DJI Ronin-MX?

   DJI Ronin-MX został zaprojektowany do użytku zarówno na niebie, jak i na ziemi i komunikuje się bezpośrednio z aparaturą sterującą DJI A3. DJI Ronin-MX można zamontować na DJI Matrice 600 w ciągu zaledwie kilku minut, dzięki czemu można łatwo przejść od robienia zdjęć na ziemi do zdjęć lotniczych. DJI Ronin i DJI Ronin-M są zaprojektowane głównie do stosowania na ziemi i nie zalecamy ich stosowania w powietrzu.

   DJI Ronin-MX zawiera wszystkie funkcje DJI Ronin i DJI Ronin-M tj. trzy tryby pracy, wbudowany odbiornik oraz aparaturę sterującą, a także kompatybilny DJI Assistant 2 i DJI GO do sterowania ustawieniami gimbala.

   Co to jest M600? Czy mogę zamontować DJI Ronin-MX do innego drona?

   DJI Matrice 600 (M600) to sześciowirnikowiec zawierający sterownik lotu DJI A3 oraz Lightbridge 2. Jest przeznaczony do latania ze stabilizatorem DJI Ronin-MX oraz jest kompatybilny ze wszystkimi kamerami Zenmuse firmy DJI.

   Nie zalecamy montowania stabilizatora DJI Ronin-MX na innych dronach, ponieważ nie może on komunikować się z innymi kontrolerami lotów niż DJI A3, co oznacza, że dzięki M600 można uzyskać maksymalną stabilność i funkcjonalność.

   Jaka jest różnica między klatką w DJI Ronin-MX a DJI Ronin-M? Czy bezklatkowa konstrukcja nie jest tak stabilna?

   Nie, bezklatkowa konstrukcja działa doskonale, gdy używana jest na ziemi.

   Kiedy gimbal zamontowany jest na dronie, jego ruch jest bardziej złożony i wymaga bardziej zaawansowanych możliwości wyważania. Klatka zaprojektowana z myślą o DJI Ronin-MX zamyka kamerę od góry i dołu, poprawiając jej stabilizację w powietrzu.

   Czy stabilizacja DJI Ronin-MX jest dokładniejsza niż w przypadku innych stabilizatorów z serii Ronin?

   Tak, DJI Ronin-MX potrafi radzić sobie z dużymi przeciążeniami i zmianami prędkości przyśpieszenia oraz hamowania w celu stworzenia stabilnego materiału z zachowanym prostym horyzontem. Podczas lotu, DJI Ronin-MX komunikuje się bezpośrednio z kontrolerem lotu DJI A3 i reaguje natychmiast na polecenia pilota, dzięki czemu jest zawsze w synchronizacji z ruchami drona. Ponadto silniki DJI Ronin-MX są silniejsze nić w przypadku pozostałych, co czyni go bardziej wydajnym, a jednocześnie redukuje hałas podczas filmowania.

   Jaki jest zakres kontroli aparatury sterującej stabilizatora DJI Ronin-MX?

   Zakres sterowania wynosi około 100-200m przy użyciu dołączonego pilota i wbudowanego odbiornika DJI. Port D-Bus umożliwia komunikację z odbiornikami innych producentów.

   Jaka jest największa waga, którą mogę unieść na stabilizatorze DJI Ronin-MX?

   DJI Ronin-MX uniesie kamerę/aparat o wadze maksymalnie 4,5 kg.

   Jak ciężki jest DJI Ronin-MX?

   Waży 2,77kg, wliczając ręczne uchwyty oraz akumulator.

   Jaki jest kontrolowany zasięg pracy DJI Ronin-MX? Czy jest inaczej niż w stabilizatorach DJI Ronin i DJI Ronin-M?

   W przypadku stosowania na ziemi kontrolowany zasięg pracy stabilizatora DJI Ronin-MX jest taki sam jak stabilizatorów DJI Ronin i DJI Ronin-M. W powietrzu, kontrolowany zakres, połączony z pilotem Lightbridge 2 wynosi 5,5 km.

   Kiedy jest zamontowany na DJI M600, jaka jest maksymalna waga kamery i obiektywu, którą można zamontować na DJI Ronin-MX?

   Maksymalna waga, jaką może przenosić DJI M600, wynosi 6 kg, ponieważ DJI Ronin-MX waży 2,15 kg, czyli maksymalna masa, którą można zamontować na DJI Ronin-MX to 3,85 kg.

   Czy w DJI Ronin-MX są wciąż dostępne trzy tryby pracy?

   Tak, wszystkie funkcje serii DJI Ronin, w tym trzy tryby pracy, a także druga aparatura sterująca są dostępne w DJI Ronin-MX.

   Czy można używać akumulatora od stabilizatorów DJI Ronin oraz DJI Ronin-M z DJI Ronin-MX i odwrotnie?

   Tak. Akumulator od gimbala DJI Ronin-MX jest taki sam jak akumulator w DJI Ronin-M. Możesz również zamontować dodatkowy akumulator do stabilizatora DJI Ronin-MX, aby zasilać aparat lub akcesoria.

   Dlaczego akumulator w DJI Ronin-MX został przeniesiony do przodu?

   Akumulator w DJI Ronin-MX został przeniesiony ze względu na lepsze wyważenie podczas pracy w powietrzu. Stare miejsce na akumulator nie zapewnia zasilania do DJI Ronin-MX, ale działa jako platforma montażowa adaptera akumulatora, umożliwiając dodanie drugiego akumulatora do zasilania kamer i akcesoriów.

   Jak długo DJI Ronin-MX pracuje na pełnym naładowaniu akumulatora?

   Czas pracy akumulatora 1580 mAh to ok. 3 godziny.

   Czy DJI Ronin-MX jest wyposażony w adapter akumulatora?

   Nie, adapter akumulatora nie jest dołączony do zestawu.

   Jak długo dodatkowy akumulator może zasilać kamerę?

   Czas pracy zależy od kamery. Jeżeli używasz kamery Red Raven i nagrywasz wideo w 4K, 4-pinowy akumulator 4350 mAh pozwoli na 60 minut pracy kamery.

   Jak długo trwa ładowanie akumulatora?

   Około 70 minut.

   Jakie kamery są kompatybilne ze stabilizatorem DJI Ronin-MX?

   DJI Ronin-MX obsługuje szeroką gamę systemów kamer które ważą mniej niż 4,5kg. Należą do nich: ARRI ALEXA Mini, Canon 5D MK III, Panasonic GH3, Black Magic Cinema Camera, Canon 6D, Panasonic GH4, Black Magic Pocket Cinema Camera, Canon 7D, RED EPIC, Canon 1Dc, Canon C100, Sony Alpha 7 Series, Canon 5D MK II, Nikon D800. DJI Ronin-MX można łatwo wyważyć i automatycznie dostosować do preferowanej konfiguracji.

   Jak mogę sprawdzić podgląd z kamery podczas pracy stabilizatora DJI Ronin-MX na dronie DJI M600?

   Wideo jest przesyłane za pośrednictwem modułu DJI Lightbridge 2 do urządzenia mobilnego (SRW-60G jest potrzebny do transmisji krótkiego zasięgu z kamery do systemu DJI Lightbridge 2 po zamontowaniu na DJI M600). Zamiast nadajnika krótkiego zasięgu - SRW-60G, można także użyć przewodu HDMI do podłączenia Lightbridge 2 bezpośrednio do drona.

   Czy potrzebuję dodatkowych akcesoriów do montażu kamer?

   Będzie to zależeć od wagi aparatu i środka ciężkości.

   Co to jest DJI Ronin Grip? Jak go używać?

   DJI Ronin Grip to dodatkowy uchwyt pozwalający na chwytanie stabilizatora wzdłuż całego gripu, przeznaczone do wymagającej pracy podczas filmowania i transportu stabilizatora DJI Ronin. Ma dwa rozmiary, jeden dla stabilizatora DJI Ronin i jeden dla DJI Ronin-M oraz MX.

   Większa powierzchnia uchwytu umożliwiła łatwe przenoszenie stabilizatora DJI Ronin. Jeśli nie jest używany, całą konstrukcję można umieścić na ścianie lub w samochodzie, co pozwala na szybką przerwę podczas kręcenia bez potrzeby używania oryginalnego stojaka.

   Co to SRW-60G? Dlaczego to potrzebuję?

   SRW-60G jest modułem przeznaczonym do transmisji wideo krótkiego zasięgu (ok. 10m). Umożliwia przesyłanie danych wideo z kamery do modułu DJI Lightbridge 2, dzięki czemu operator może oglądać na żywo obraz HD z kamery. Korzystając z różnych typów kabli transmisyjnych, można również użyć SRW-60G jako nadajnika wideo krótkiego zasięgu do innych zastosowań niż DJI Ronin-MX. Jednostka SRW-60G jest zabroniona w Ameryce Północnej.

   Co to jest pilot Start/Stop?

   Pilot Start/Stop jest elementem przeznaczonym do zdalnego sterowania, uruchamianiem/ zatrzymywaniem nagrywania filmów wideo i sterowania migawki do zdjęć. W połączeniu z DJI Ronin-MX i DJI M600 w powietrzu można sterować kamerą na maksymalną odległość na jaką pozwala nam moduł DJI Lightbridge (3,9 km).

   Jaki jest maksymalny zasięg, na którym mogę sterować ostrością podczas lotu?

   Korzystając z DJI Lightbridge 2 i DJI Focus z funkcją Focus Expansion, można regulować ostrość / przysłonę w zakresie do 5km. Po podłączeniu bezpośrednio do DJI Focus, zasięg wynosi ok. 100m.

   W przypadku korzystania z DJI M600, czy można skonfigurować SmoothTrack i inne ustawienia DJI Ronin-MX w DJI GO?

   Tak. Poza sterowaniem DJI M600, inteligentnymi trybami lotu, ustawieniami aparatury sterującej oraz widokiem na żywo w jakości HD, można dostosować ustawienia SmoothTrack za pośrednictwem aplikacji DJI GO. Profile do kamer są również stworzone dla różnych aparatów oszczędzając czas podczas pracy z różnymi kamerami.

   Jak kontrolować DJI Ronin-MX poprzez DJI GO gdy jest podłączony do DJI M600?

   Używając DJI GO z DJI M600 i DJI Ronin-MX, używasz go w taki sam sposób, jak aparaturę zdalnego sterowania DJI Lightbridge 2 dla innych produktów DJI.

   DODAJ OPINIĘ O PRODUKCIE

   Podziel się swoją opinią z innymi kupującymi. Zaloguj się lub zarejestruj